نکات ضروری برای سرمایه گذاری موفق

2022-01-28T12:54:00Z موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

نکات ضروری برای سرمایه گذاری موفق

گام های ضروری برای سرمایه گذاری موفق

موفق ترین سرمایه گذاران در یک روز ساخته نشدند. یادگیری نکات دنیای مالی و شخصیت شما به عنوان یک سرمایه‌گذار زمان و صبر می‌طلبد، نه اینکه به آزمون و خطا اشاره کنیم. در این مطلب گام های موفقیت در سرمایه گداری را بیان می کنیم.
سرمایه گذاری شما با یک برنامه و یک چارچوب زمانی شروع می شود. وقتی می دانید برای چه مدت سرمایه گذاری می کنید و امیدوارید چه چیزی به دست آورید، می توانید ساختار را برای دستیابی به آن در جای خود قرار دهید.

در مرحله بعد، در مورد نحوه عملکرد بازار بیاموزید، بفهمید که کدام استراتژی سرمایه گذاری برای شما بهترین است و تعیین کنید که چه نوع سرمایه گذاری هستید.

مراقب باشید از چه کسی نصیحت می‌کنید و مراقب پیش‌داوری‌ها و پیش‌فرض‌های خود باشید، زیرا راه درست را برای خود پیدا می‌کنید.

باید بدانید این یک مسیر طولانی‌مدت است تا با شکست‌های کوتاه‌مدت دچار مشکل نشوید.

1. شروع به سرمایه گذاری

سرمایه گذاری موفق یک مسیر است، نه یک رویداد یکباره، و شما باید خودتان را طوری آماده کنید که انگار به یک مسیر طولانی می روید. با تعریف مقصد خود شروع کنید، سپس مسیر سرمایه گذاری خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنید. طرحی که به دست می آورید به اهداف سرمایه گذاری شما بستگی دارد.

2. بدانید چه چیزی در بازار کار می کند

کتاب بخوانید یا در دوره سرمایه گذاری که با ایده های مالی مدرن سروکار دارد شرکت کنید. افرادی که تئوری هایی مانند بهینه سازی ،تنوع و کارایی بازار را ارائه کردند، می توانند بسیار کمک کننده باشند. سرمایه گذاری ترکیبی از علم (مبانی مالی) و هنر (عوامل کیفی) است. جنبه علمی امور مالی محل محکمی برای شروع است و نباید نادیده گرفته شود.

هنگامی که بدانید چه چیزی در بازار کار می کند، می توانید قوانین ساده ای را ارائه کنید که برای شما مفید است. به عنوان مثال، وارن بافت یکی از موفق‌ترین سرمایه‌گذارانی است که تاکنون وجود داشته است. سبک سرمایه گذاری ساده او در این جمله معروف خلاصه می شود: "هرگز در کسب و کاری که نمی توانید آن را درک کنید سرمایه گذاری نکنید."


3. استراتژی سرمایه گذاری خود را بشناسید

هیچ کس بهتر از شما، شما و وضعیت شما را نمی شناسد. بنابراین، شما ممکن است واجد شرایط ترین فرد برای انجام سرمایه گذاری خودتان باشید — تنها چیزی که نیاز دارید کمی کمک است. ویژگی‌های شخصیتی که به شما کمک می‌کند، یا از سرمایه‌گذاری موفقیت‌آمیز شما جلوگیری می‌کند، شناسایی کنید و بر اساس آن آنها را مدیریت کنید.


مدلی، سرمایه‌گذاران را بر اساس دو ویژگی شخصیتی طبقه‌بندی می‌کند: روش اقدام (دقت یا سرعت) و سطح اطمینان (مطمئن یا مضطرب).

بر اساس این ویژگی‌های شخصیتی، سرمایه‌گذاران به پنج گروه تقسیم می‌ شوند:

  1. فردگرا - محتاط و با اعتماد به نفس، اغلب رویکردی را که خودتان انجام می دهید
  2. ماجراجو - کارآفرین و با اراده قوی
  3. سلبریتی - پیرو آخرین مدهای سرمایه گذاری
  4. نگهبان - بسیار ریسک گریز، حافظ ثروت
  5. پیکان مستقیم - ویژگی های همه موارد فوق را به طور مساوی به اشتراک می گذارد


جای تعجب نیست که بهترین نتایج سرمایه گذاری توسط فردی فردگرا یا فردی که رفتار تحلیلی و اعتماد به نفس نشان می دهد و چشم خوبی به ارزش دارد به دست می آید. با این حال، اگر تشخیص دهید که ویژگی های شخصیتی شما شبیه ویژگی های یک ماجراجو است، اگر استراتژی خود را بر اساس آن تنظیم کنید، همچنان می توانید به موفقیت سرمایه گذاری برسید.

به عبارت دیگر، صرف نظر از اینکه در کدام گروه قرار می‌گیرید، باید دارایی‌های اصلی خود را به روشی منظم و دقیق مدیریت کنید.

4. دوستان و دشمنان خود را بشناسید

مراقب دوستان کاذبی باشید که فقط وانمود می‌کنند طرف شما هستند، مانند برخی متخصصان سرمایه‌گذاری بی‌وجدان که ممکن است منافع آنها با شما در تضاد باشد. همچنین باید به خاطر داشته باشید که به عنوان یک سرمایه‌گذار، با موسسات مالی بزرگی رقابت می‌کنید که منابع بیشتری از جمله دسترسی بیشتر و سریع‌تر به اطلاعات دارند.

به خاطر داشته باشید که شما به طور بالقوه بدترین دشمن خود هستید. بسته به شخصیت، استراتژی و شرایط خاص خود، ممکن است موفقیت خود را خراب کنید. با خودتان صادق باشید و عواملی را که مانع از سرمایه‌گذاری موفقیت‌آمیز شما می‌شوند یا شما را از منطقه آسایش دور می‌کنند، شناسایی و اصلاح کنید.

5. مسیر سرمایه گذاری مناسب را بیابید

سطح دانش، شخصیت و منابع شما باید مسیر انتخابی شما را تعیین کند. به طور کلی، سرمایه گذاران یکی از استراتژی های زیر را اتخاذ می کنند:

همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید. به عبارت دیگر، تنوع ایجاد کنید.

تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار دهید، اما به دقت به سبد خود نگاه کنید.

هر دوی این استراتژی‌ها را با شرط‌بندی تاکتیکی روی یک نمونه کار منفعل اصلی ترکیب کنید.

اکثر سرمایه گذاران موفق با روشهای متنوع و کم ریسک شروع می کنند و به تدریج با انجام کار یاد می گیرند. از آنجایی که سرمایه گذاران در طول زمان دانش بیشتری به دست می آورند، برای اتخاذ موضع فعال تری در روش خود مناسب تر می شوند.

6. برای بلندمدت در سرمایه گذاری باشید

پایبندی به استراتژی بلند مدت بهینه ممکن است هیجان انگیزترین انتخاب سرمایه گذاری نباشد. با این حال، اگر در مسیر ادامه دهید بدون اینکه اجازه دهید احساسات یا «دوستان دروغین» شما دست بالا را بگیرند، شانس موفقیت شما باید افزایش یابد.

7. مایل به یادگیری باشید

پیش‌بینی بازار سخت است، اما یک چیز مسلم است: بی‌ثبات خواهد بود. یادگیری یک سرمایه گذاری موفق فرآیندی تدریجی است و مسیر سرمایه گذاری معمولاً طولانی است. گاهی بازار به شما ثابت می کند که اشتباه می کنید. این را بپذیرید و از اشتباهات خود درس بگیرید.


بنابراین استراتژی سرمایه گذاری چیزی است که تصمیمات سرمایه گذار را بر اساس اهداف، تحمل ریسک و نیازهای آینده برای سرمایه هدایت می کند و موفقیت به ارمغان می آورد.

مطالب مشابه

راه اندازی کسب و کار جدید در دوران سخت اقتصادی
راه اندازی کسب و کار جدید در دوران سخت اقتصادی
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 6 دقیقه
توکن غیر قابل تعویض یا NFT چیست؟+ نکات جالب
توکن غیر قابل تعویض یا NFT چیست؟+ نکات جالب
Alternate Text دلارام
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 3 دقیقه
 سرمایه گذاری طولانی مدت طلا
سرمایه گذاری طولانی مدت طلا
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 6 دقیقه
آیا سرمایه گذاری در خرید طلا بهتر است؟
آیا سرمایه گذاری در خرید طلا بهتر است؟
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 4 دقیقه