لیستی از بهترین انیمه در تمام دوران

2022-11-03T09:12:00Z موضوع انیمه مانگا لایو اکشن زمان مطالعه 7 دقیقهدرجه کیفی A

لیستی از بهترین انیمه در تمام دوران

اگر کسی بخواهد به شما بگوید که فیلم‌های انیمه فقط کارتون هستند و فقط بچه‌ها باید آن‌ها را ببینند، می‌توانید به او بگویید که اصلاً نمی‌داند درباره چه چیزی صحبت می‌کند.

انیمه به سادگی اصطلاحی است که غرب برای اشاره به فیلم‌های انیمیشنی که در ژاپن ساخته می‌شوند، استفاده می‌کند و صنعت انیمه در ژاپن تعدادی از بهترین فیلم‌های تمام دوران را تولید کرده است - و ما واقعاً بهترین فیلم‌های تمام دوران را تهیه کرده ایم.

همه فیلم‌های موجود در این فهرست، سنگ محک برجسته این ژانر هستند.

 

A Silent Voice (2016)

این انیمیشن به تهیه کنندگی کیوتو انیمیشن و کارگردانی نائوکو یامادا بر اساس مانگای یوشیتوکی اویما ساخته شده است. در مرکز داستان پسر جوانی به نام شویا ایشیدا قرار دارد. در دوران دبیرستان، او دانش آموز ناشنوا به نام شوکو نیشیمیا را مورد آزار و اذیت قرار داد. قلدری شویا نتیجه معکوس داد و او تبدیل به یک منحوس اجتماعی می شود که از همکلاسی ها و دوستانش طرد می شود. او به نقطه ضعف می رسد و در آستانه خودکشی است، اما به اعمال قبلی خود فکر می کند و تصمیم می گیرد در عوض تلاش کند تا کاری را که انجام داده جبران کند.

سپس فیلم  تلاش های او را برای تلاش برای اصلاح اتفاقی که با شوکو رخ داد را ترسیم می کند. این یک داستان تاثیرگذار و احساسی است که به موضوعات عمیقی مانند ناتوانی و قلدری می پردازد و پتانسیل انسانی را برای خودسازی و رستگاری نشان می دهد. A Silent Voice یک فیلم انیمیشنی زیبا و بصری و داستانی واقعاً تکان دهنده است.

 

Cowboy Bebop: The Movie (2001)

قبل از این اقتباس سینمایی، Cowboy Bebop یک سریال تلویزیونی بسیار موفق بود که هم در ژاپن و هم در سطح بین‌المللی بسیار محبوب بود. هر گونه نگرانی طرفداران انیمه در مورد چگونگی ترجمه آن به یک قالب فیلم بی اساس بود - کارگردان Shinichirō Watanabe آن را با سبک کار کرد. واتانابه گفت که او هر قسمت را به عنوان یک فیلم کوتاه در نظر می‌گیرد، و بنابراین گسترش آن به یک طول بلند مشکلی نداشت.

این فیلم بین قسمت‌های 22 و 23 برنامه تلویزیونی اتفاق می‌افتد و گروه بی‌باپ از جت بلک، اسپایک، ادوارد، فی ولنتاین و عین را دنبال می‌کند که سعی می‌کنند تروریستی را که می‌خواهد جمعیت مریخ را از بین ببرد، متوقف کنند. این فیلم علاوه بر صحنه‌های اکشن فراوان، احساسات را نیز به جریان می‌آورد. لحن نامتعارف و شیک فیلم هم طرفداران این سری را راضی کرد و هم تازه واردها را متمایل کرد.

 

The Girl Who Leapt Through Time (2006)

اگر نوجوانی بودید که توانایی سفر در زمان را داشتید، با آن چه می کردید؟ این سوالی است که کارگردان هوسودا مطرح می کند و سپس در فیلم دختری که در زمان جهش می کند به آن پاسخ می دهد. موکوتو دختر نوجوانی است که توانایی سفر در زمان را در خود ایجاد می‌کند، و از آن دقیقاً به روشی که شما انتظار دارید استفاده می‌کند - با انجام کارهایی مانند اصلاح نمرات خود و اصلاح تجربه‌های دردناک خفیف که تجربه کرده است.

این سفر زمانی و دستکاری در ابتدا بی ضرر به نظر می رسید، اما موکوتو به زودی متوجه می شود که عواقب منفی ناخواسته ای بر زندگی دیگران دارد و بنابراین رویکرد خود را تغییر می دهد. این یک داستان دوران بلوغ با پیچ و تاب است و از یک داستان مبتکرانه استفاده می کند تا نشان دهد که چگونه یک فرد می تواند از یک نوجوان خودخواه کلیشه ای به فردی با ملاحظه تر تبدیل شود.

 

 

Paprika (2006)

تعدادی فیلم از کارگردان سرشناس ساتوشی کن در این لیست وجود دارد. پاپریکا آخرین فیلمی بود که او قبل از مرگش در سال 2010 در سن 46 سالگی ساخته بود و برای برخی افراد این اثر قطعی اوست. این بر اساس رمان علمی تخیلی یاسوتاکا تسوتسوی در سال 1993 ساخته شده است. لحن فوق‌العاده روان‌گردان و ترسناک است و صحنه‌ها و تصاویر واقعاً بیرونی دارد.

داستان حول دستگاهی به نام DC Mini می چرخد که به روانشناسان اجازه می دهد تا به رویاهای بیماران خود وارد شوند. این وسیله توسط شخصی دزدیده شده است که فقط می توان آن را تروریست رویایی توصیف کرد. یک پزشک و کارآگاه رویا، آتسوکو چیبا، از دستگاه برای ردیابی دزد استفاده می کند و با نام مستعار «پاپریکا» وارد فضای رویا می شود. پاپریکا یک تکه کامل از انیمه های علمی تخیلی است.

 

Summer Wars (2009)

این سومین فیلم انیمه کارگردان Mamoru Hosoda است که پیش از این با دومین فیلم خود تحت عنوان The Girl Who Leapt Through Time تأثیر زیادی گذاشته بود. در جنگ های تابستانی، یک نابغه ریاضی دبیرستانی به نام کنجی پذیرفته است که خود را دوست پسر دختری به نام ناتسوکی وانمود کند و برای تولد 90 سالگی مادربزرگش با او به خانه خانواده اش برود. مشکل این است که کنجی در واقع علاقه زیادی به ناتسوکی دارد و واقعی او را دوست دارد. مشکل بزرگتر این است که کنجی در حین اقامت در عمارت ناتسوکی به طور تصادفی یک شیطان هوش مصنوعی به نام ماشین عشق را آزاد می کند. هوش مصنوعی مشتاق ایجاد ضرب و شتم و تخریب است و کنجی تمام تلاشش را می کند تا جلوی آن را بگیرد.

مانند در دختری که در زمان جهش کرد، مامورو هوسودا موضوعی را به سن بلوغ وارد خط داستانی وحشی می‌کند. شخصیت ها همه بسیار دوست داشتنی هستند و یک فیلم خونگرم و سرگرم کننده است که از نظر بصری نیز فوق العاده است.

 

Weathering With You (2019)

این فیلم جذاب و لذت بخش توسط ماکوتو شینکای نوشته و کارگردانی شده است که برخی از افراد در صنعت انیمه او را «میازاکی جدید» می نامند. شینکای این مقایسه را کم اهمیت جلوه داده است، اما با توجه به اینکه دو فیلم او در حال حاضر در میان ده فیلم برتر ژاپنی در سراسر جهان قرار دارند، اگر او به این راه ادامه دهد، مقایسه معتبرتر خواهد بود.

فیلم Weathering With You پسر دبیرستانی جوانی به نام هوداکا موریشیما را دنبال می کند که از خانه خود در جزیره ای دور افتاده فرار کرده است تا زندگی خود را از نو در توکیو آغاز کند. وقتی به شهر بزرگ می رسد، دختر جوانی به نام هینا آمانو را از دست گروهی از اراذل و اوباش نجات می دهد. معلوم می شود که هینا توانایی ماوراء طبیعی برای کنترل آب و هوا را دارد و آنها تصمیم گرفتند از قدرت او برای کمک به افرادی که در روزهای مهم به هوای خوب نیاز دارند استفاده کنند. این یک فیلم جذاب و متفکرانه است که به شیوه ای ماهرانه به مسائل اجتماعی مانند فقر می پردازد.

 

Wolf Children (2012)

داستانی درباره کودکان دورگه نیمه انسان و نیمه گرگ ممکن است روی کاغذ قابل ربط نباشد، اما در واقع این داستان مامورو هوسودا دارای مضامینی است که شما عمیقاً با آنها ارتباط خواهید داشت. بچه گرگ هانا را دنبال می کند که تنها مادر دو فرزند است. پدر این بچه ها در حالی که می خواست برای تغذیه خانواده اش غذا بیاورد در یک تصادف جان خود را از دست داد و به همین دلیل بر دوش هانا افتاد که خودش بچه ها را بزرگ کند. برای پیچیده تر شدن اوضاع، پدر یک گرگینه بود و بنابراین هانا دو بچه نیمه انسان و نیمه گرگ دوست داشتنی را بزرگ می کند. بچه‌ها جوان هستند و هنوز به نحوه کنترل توانایی خاص خود برای تبدیل شدن به شکل گرگ مسلط نشده‌اند و هانا باید ماهیت واقعی بچه‌هایش را از دنیا پنهان کند.

این سومین فیلم مامورو هوسودا است که در این فهرست قرار می‌گیرد و نشان می‌دهد که او چه مهارت باورنکردنی برای ساخت فیلم‌های انیمه درخشان دارد. کودکان گرگ داستانی دوست داشتنی و تاثیرگذار است که اهمیت خانواده و حمایت از یکدیگر را نشان می دهد.

 

Your Name (2016)

نام شما آخرین فیلم در لیست ما است، اما به هیچ وجه کمترین آن نیست. این فیلم به نویسندگی و کارگردانی ماکوتو شینکای در سال اکران خود به پرفروش‌ترین فیلم ژاپن تبدیل شد و سومین فیلم پرفروش ژاپنی در تمام دوران‌ها چه در ژاپن و چه در سطح بین‌المللی است. به طور خلاصه، مردم کاملاً نام شما را دوست دارند و درک دلیل آن دشوار نیست.

این فیلم ترکیبی لذیذ از عاشقانه و فانتزی است، همراه با درام. این فیلم دو شخصیت اصلی را دنبال می کند: تاکی تاچیبانا پسر جوانی است که در کلان شهر توکیو زندگی می کند و میتسوها میامیزو دختری جوان از دهکده ای روستایی کوچک در منطقه تاکایاما در ژاپن است. آنها به طور غیرقابل توضیحی شروع به تغییر بدن با یکدیگر، به صورت پراکنده و مکرر می کنند، و این جفت مجبور است پیچیدگی های گذراندن روزهای زندگی یکدیگر را طی کند. این فیلم به بررسی مسائل عشق، دوستی و هویت جنسی می پردازد. چیزهای بیشتری در آن وجود دارد، اما شما فقط باید خودتان آن را تماشا کنید. این انیمیشن کاملاً خیره کننده است و تصاویر مکان ها حتی مردم را به بازدید از مناطق واقعی که بر اساس آنها ساخته شده اند ترغیب کرده است. این یک شاهکار به تمام معناست.

 

مشکل هر فهرستی این است که نمی‌توانید همه چیز را در آن جا دهید، و بسیاری از فیلم‌های انیمه عالی دیگر وجود دارد که ما نتوانستیم آنها را بگنجانیم. امیدواریم این خلاصه الهام بخش شما برای کشف دنیای انیمه باشد و شما را با چند مورد دلخواه جدید آشنا کرده باشد.

مطالب مشابه

شخصیت های Attack on Titan بر اساس ماه تولد شما(بخش دوم)
شخصیت های Attack on Titan بر اساس ماه تولد شما(بخش دوم)
Alternate Text Nazila77
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 4 دقیقه
شخصیت های Attack on Titan بر اساس ماه تولد شما(بخش اول)
شخصیت های Attack on Titan بر اساس ماه تولد شما(بخش اول)
Alternate Text Nazila77
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 4 دقیقه
انیمه Garden of Words ماهیت واقعی تنهایی را به تصویر می کشد
انیمه Garden of Words ماهیت واقعی تنهایی را به تصویر می کشد
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 5 دقیقه
8 راه برای کسب درآمد به عنوان یک طرفدار انیمه
8 راه برای کسب درآمد به عنوان یک طرفدار انیمه
Alternate Text Nazila77
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 5 دقیقه