چرا باید انیمه Odd Taxi را تماشا کنید؟!

2022-02-19T16:06:00Z موضوع انیمه مانگا لایو اکشن زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

چرا باید انیمه Odd Taxi را تماشا کنید؟!

انیمه Odd Taxi در سال 2021 و با 13 قسمت پخش شد. پخش این انیمه آنقدر موفقیت آمیز بود که از طرف سازندگان یک فیلم سینمایی هم برای آن تایید شد که قرار است آوریل 2022 پخش شود. این انیمه توسط دو استودیو P.I.C.S و OLM ساخته شده است. تاکسی عجیب اولین کار جدی استودیو پیکس بود و شاید برای همین خیلی افراد انتظار چنین موفقیتی از تاکسی عجیب نداشتند، از طرف دیگر استودیو OLM استودیوی پرکاری در صنعت انیمه بوده است و در ساخت انیمه هایی نظیر پوکمون، فیلم های دیجیمون و جدیدا دو انیمه موفق Komi Can't Communicate و Restaurant to Another World 2 را هم ساخته است. اما اوج شاهکار این استودیو تاکسی عجیب بود که توانسته بیشترین نمره را در بین تمامی 273 انیمه ساخته OLM داشته باشد. اما چگونه تاکسی عجیب انقدر موفق شد؟ و چرا احتمالا یکی از دست کم گرفته شده ترین انیمه های سال 2021 و حتی تاریخ صنعت انیمه است؟

تاکسی عجیب در مورد یک راننده تاکسی به نام هیروشی اودوکاوا است که زندگی ساده ای دارد. اما این زندگی ساده با گره خوردن به شخصیت های دیگری نظیر دوبو، یک خلافکار مشهور، تایچی کاباساوا که علاقه شدیدی به دیده شدن و به اصطلاح وایرال شدن در فضای مجازی دارد و میهو شیراکاوا، پرستار مرموزی که در کلینیکی که اودوکاوا به آن مراجعه می کند مشغول به کار است، سادگی خود را از دست داده و پیچیده می شود. ابتدا مشکل از جایی شروع می شود که دختر یک یاکوزای بلند مرتبه گم شده و سرنخ هایی از ارتباط این دختر گمشده با اودوکاوا پیدا شده و حالا هم یاکوزا و هم پلیس شهر به دنبال راننده تاکسی قصه ما هستند. با اینکه ایده اصلی انیمه خیلی ساده است، اما راز موفقیت قصه تاکسی عجیب دقیقا همین سادگی آن است، جایی که نه خبری از کاراکترهای پر زرق و برق است و نه داستان قصد دارد هر لحظه یک بمب بترکاند، بلکه به سادگی از راننده تاکسی بودن اودوکاوا استفاده کرده و داستان هر کاراکتر را در همین حین روایت می کند، کاراکترهایی که هرکدام گرهی در زندگی خود دارند، و هر مسافر قصه خود را دارد. از پرستار قصه که کم کم به اودوکاوا علاقه مند شده تا دوبو که اودوکاوا را مجبور به خلافکاری کرده و حتی کاکیهانا ایجی دوست اودوکاوا که با سادگی خود هم برای خودش و هم برای اطرافیانش دردسر ایجاد می کند.

در این انیمه هر کاراکتری به شکل یک حیوان است و در واقع در دنیای حیوانات رخ می دهد، هرچند همه چیز به این سادگی که می بینید نیست! اودوکاوا یک اسب آبی است، ایجی یک میمون بی فکر است، میهو یک گوسفند است و دوبو یک گوریل است. همین تمثیل کاراکترها به حیوانات مختلف نقش مهمی در شخصیت پردازی کاراکترها ایجاد می کند و به نوعی جلوه ای از شخصیت درونی آنها را به ما می دهد. مثلا ظاهر میهو مظلوم است و در واقع در انیمه هم او قصد دارد همچین شخصیتی از خود به اجرا بگذارد ( هرچند او گذشته پیچیده ای دارد و شاید آنقدرها هم مظلوم نباشد! )، تا دوبو که به مانند یک گوریل بزرگ و خشمگین است و با زور اعمال خود را پیش می برد.

اما مهم ترین نقش در موفقیت تاکسی عجیب را پایان بندی فوق العاده آن اجرا می کند، هرچند به خاطر مسائل مربوط به اسپویل نمی توان صحبتی واضح در مورد پایان انیمه داشت اما در روزگاری که حتی انیمه های بزرگی مثل Food Wars! و Wonder Egg Priority و... نمی توانند حتی یک پایان معمولی ( نه بد! ) داشته باشند، تاکسی عجیب یکی از عجیب ترین و حیرت آور ترین پایان بندی ها را دارد و اگر از پایان این انیمه حیرت زده نشوید، شاید بهتر باشد خود را به یک روانشناس نشان دهید! اما با وجود چنین داستان عالی و نمره 8.77 در سایت MyAnimeList که آن را در رتبه 35 این سایت از نظر نمره قرار می دهد، این انیمه هرگز به اندازه ای که لیاقت داشت دیده نشد. برای مقایسه، در فصل بهار 2021 که این انیمه پخش شد، To Your Eternity توانست 602 هزار بیننده داشته باشد، انیمه Higehiro توانست 452 هزار بیننده جمع کند، انیمه I've Been Killing Slimes for 300 Years and Maxed Out My Level توانست 260 هزار بیننده داشته باشد، تاکسی عجیب تنها 219 هزار بیننده داشت. شاید بهتر باشد همین امروز تماشای Odd Taxi را شروع کنید، چون حتی یک روز تاخیر در تماشای این انیمه هم ظلم بزرگی است که به خود کرده اید!

مطالب مشابه

معرفی سایت های برتر دانلود رایگان انیمه برای کاربران ایرانی
معرفی سایت های برتر دانلود رایگان انیمه برای کاربران ایرانی
Alternate Text Nazila77
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 4 دقیقه
انیمه های برتر تاریخ
انیمه های برتر تاریخ
Alternate Text Nazila77
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 8 دقیقه
بررسی انیمه Tokyo Revengers
بررسی انیمه Tokyo Revengers
Alternate Text yasharteki
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 2 دقیقه
بررسی سریال attack on titan
بررسی سریال attack on titan
Alternate Text yasharteki
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 2 دقیقه