دلایلی برای اینکه بیشتر سودوکو بازی کنید

2021-11-30T18:24:00Z موضوع بازی تفریح سرگرمی زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

دلایلی برای اینکه بیشتر سودوکو بازی کنید

بازی Sudoku (سودوکو) یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ذهنی با ارقام است که بازیکنان باید با رعایت کردن قوانین خاص، جاهای خالی را با اعداد پُر کنند و برای حل کردن آن باید ذهن‌شان را به کار بیندازند. بازی سودوکو از همان بازی‌های مناسبی است که می‌تواند ذهن را تمرین دهد، آن را به چالش بکشد و مزیت‌های زیادی برایش داشته باشد. با اینکه به نظر می‌رسد بازی Sudoku بسیار سخت است و فقط بزرگ‌ترها می‌توانند آن را بازی کنند، اما سودوکوهایی هم مناسب کودکان و مبتدیان طراحی شده است. اگر از حل کردن پازل لذت می‌برید، یا از بازی‌هایی که ذهن‌تان را به چالش می‌کشند خوش‌تان می‌آید، باید بازی سودوکو را امتحان کنید. در ادامه هم به مزیت‌های زیاد این بازی اشاره می‌کنیم که باعث می‌شود ارزش بازی کردن را داشته باشد.

  • افزایش تمرکز

بازی سودوکو کاملا تمرکزتان را روی حل کردن اعداد می‌گذارد. زمانی که تمرکزتان کاملا روی بازی باشد، عملکردتان به شدت قوی می‌شود و متوجه می‌شوید که حواستان خوبِ خوب جمع شده است. این یکی از دلایلی است که بازی Sudoku حتی می‌تواند برای کودکان هم عالی باشد.

  • تحریک کردن ذهن

اعدادی که در بازی با آن سروکله می‌زنید، باعث می‌شود مدام فرآیند تفکر منطقی‌تان را تمرین دهید. همچنین می‌توانید مهارت عددی‌تان را هم با بازی سودوکو به نحو احسنت مدیریت کنید.

  • تقویت حافظه

واقعیت این‌جاست که منطق و حافظه دست به دست یکدیگر می‌دهند و کارشان را با هم جلو می‌برند؛ مخصوصا زمانی که سودوکو بازی می‌کنید. چون برای این بازی هم باید اعدادی را به خاطر داشته باشید و هم باید برای پیدا کردن اعداد گمشده از منطق‌تان استفاده کنید.

  • تقویت محاسبات ذهنی

این مزیت به خصوص برای کودکان می‌تواند بسیار جوابگو باشد. سودوکو به خاطر اینکه کودکان را به اعداد جدید آشنا می‌کند، می‌تواند یکی از راه‌های تقویت مهارت درک‌شان به حساب بیاید. سودوکو هم این اجازه را به آن‌ها می‌دهد بدون اینکه اعداد را روی کاغذ بیاورند و جمع و تفریق کنند، به راحتی بتوانند محاسبات ذهنی انجام دهند.

  • تقویت شادی

زمانی که پازل‌تان را حل می‌کنید، شوق و شعفی از تمام کردنش احساس می‌کنید. این شادی به خصوص زمانی به شما می‌چسبد که با یک پازل سخت سروکله داشتید که شما را با چالش‌های زیادی مواجه کرده بود.

  • کاهش خطر آلزایمر یا فراموشی

با مشغول نگه داشتن مغز می‌تواند از ابتلا به بیماری آلزایمر جلوگیری کنید و ریسک این وضعیت را کاهش دهد. در واقع این بازی از این جهت هم که شده، برای مغز بسیار مفید است.

  • هدایت انرژی مغز به روش مثبت

چیزهای زیادی وجود دارند که می‌تواند زمان اضافه‌تان را صرف آن‌ها کنید، منتها همه آن‌ها سودمند نیستند. در حقیقت، بیشتر ما وقت‌مان را به خاطر خیلی از چیزها تلف می‌کنیم و هیچ چیز مثبتی هم در ازای آن به دست نمی‌آوریم. این موضوع برای کودکان هم صدق می‌کند که نگران‌کننده است. اما حل کردن پازل می‌تواند زمان‌های اضافه‌تان را با به دست آوردن مزیت‌های بسیاری پُر کند و سرآخر هم به کودکان درس صبر بدهد که هیچ‌وقت کم نیاورند و تسلیم نشوند.

در واقع، لذت‌بخش بودن سودوکو در مراحل مختلف می‌تواند هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان عالی باشد. حتی اگر هم در بازی سودوکو یک تازه‌کار هستید، می‌توانید پازلی پیدا کنید که شما را به چالش بکشد. ولی از همان اول لازم نیست خودتان را با چالش خیلی سختی روبه‌رو کنید. همین که سودوکوی مناسب‌تان را پیدا کردید و خواستید چالش‌های بیشتری امتحان کنید، سطح‌تان کم‌کم بالاتر می‌رود.

پازل‌های سودوکوی راحت می‌تواند شما را با این نوع از بازی‌ها آشنا کند تا حس لذت‌بخش و هیجان‌انگیزی داشته باشید. از طرفی هم مزیت‌های سلامتی زیادی برای همه به ارمغان می‌آورد.

مطالب مشابه

شگفت‌انگیزترین واقعیت‌های بازی Clash of Clans
شگفت‌انگیزترین واقعیت‌های بازی Clash of Clans
Alternate Text ماجراجو
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 6 دقیقه
معرفی انواع بازی‌های ساده بدون وسیله
معرفی انواع بازی‌های ساده بدون وسیله
Alternate Text ماجراجو
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه
بررسی و معرفی بازی World War Z
بررسی و معرفی بازی World War Z
Alternate Text Tavana
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه
Genshin Impact هر آنچه که باید بدانید
Genshin Impact هر آنچه که باید بدانید
Alternate Text Tavana
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 6 دقیقه