شش دلیل برای خرید کنسول Wii در سال 1401!

2022-06-14T10:11:00Z موضوع بازی تفریح سرگرمی زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

شش دلیل برای خرید کنسول Wii در سال 1401!

وقتی در سال 1401 / 2022 میلادی از نینتندو صحبت می کنیم تنها اسم یک کنسول به یاد می آید و آن هم سوئیچ است. کنسول هیبریدی که هم به صورت دستی و هم خانگی قابل بازی است و نه تنها آمار فروشش از کنسول های نسل نهم سونی و مایکروسافت بهتر است، بلکه در بازه زمانی پنج ساله عملکردی بهتر از Wii هم از خودش ثبت کرده است. اگر بخواهیم در مورد خوبی های سوئیچ صحبت کنیم می توان چندین مقاله در موردش نوشت و البته خیلی از آنها واضح است، اما در این مطلب قصد داریم به خوبی های وی و اینکه چرا خریدن آن الان می تواند مفید واقع شود صحبت کنیم!

1. وی برای هر کالکتور نینتندو یک باید است

 

واضح است که وی یکی از نمادین ترین کنسول های نینتندو است. در زمانی که سونی و مایکروسافت بر سر گرافیک، سخت افزار و بازی های هاردکور رقابت می کردند، وی به لطف خلاقیتش و تعادل بین دسترسی پذیری و جذابیتش توانست خودش را به بالای جدول بکشاند. مهم نبود گیمر بودید یا نه، وی یک باید بود! کنسول های زیادی در دسته کالکتورهای نینتندو قرار می گیرند، مثل NES که شروع کار بود یا DS که دریچه ای رو به بازی های لمسی بود، اما در هر صورت وی یک باید است.

2. وی بهترین مدل از گیم کیوب است که ساخته شده است

 

در یک دنیای ایده آل که مشکل جا و پول وجود ندارد، داشتن گیم کیوب و وی همزمان ایده ای جذاب است، اما وقتی صحبت از انتخاب بین این دو شود قطعا باید سراغ وی رفت؛ نه به خاطر بی احترامی به گیم کیوب بلکه به خاطر قابلیت Backward Compatibility. این قابلیت اجازه می دهد بازی های قدیمی را برروی کنسول جدید خود بازی کنید؛ مثلا ابتدا به سراغ Super Smash Bros. Melee بروید و سپس مستقیما Super Smash Bros. Brawl را بازی کنید! می توانید از لوازم جانبی اصلی گیم کیوب هم استفاده کنید، مثل دسته ها و کارت های حافظه آن. اما در عین حال نمی توان از لوازم جانبی غیر ضروری مثل GameBoy Player استفاده کنید. اما می توانید از بازی های خود گیم کیوب و چندین کنسول قدیمی دیگر استفاده کنید.

3. در مقایسه با دیگر کنسول های رترو وی خیلی گران نیست

 

قبل از پاندمی وی خیلی ارزان شده بود و حتی با بیست دلار هم قابل خریداری بود، اما پس از پاندمی کرونا قیمت تمامی کنسول ها افزایش داشت و خوشبختانه در مورد وی این قیمت غیر منطقی نیست. در وبسایت های خارجی نظیر eBay این کنسول با قیمت 100 دلار و در ایران با قیمتی نزدیک به دو میلیون قابل خریداری است که در این بین ممکن است کنسول شامل بازی و دسته های اضافی هم باشد ( و در ایران کپی خور بودن هم به این آپشن ها اضافه شده است! ). برخلاف کنسول Wii U وی توانست فروشی 101 میلیون واحدی تجربه کند که پنجمین کنسول خانگی پرفروش تاریخ باشد و خوشبختانه این مورد باعث شده است با کمبود وی مواجه نشویم.

4. وی بازی های زیاد و کاملی دارد

 

علاوه بر بازی هایی که برای خود این کنسول عرضه شده است، وی از بازی های قدیمی هم پشتیبانی می کند تا در نهایت شاهد یک گنجینه عظیم و کامل از بازی های مختلف باشیم. دو نسخه زلدا شامل Twilight Princess و Skyward Sword، بازی های پلتفرمر سه بعدی ماریو با نام Super Mario Galaxy، سه گانه متروید با نام Metroid Prime Trilogy و بازگشت دوباره دانکی کونگ با Donkey Kong Country Returns همگی جزو این عناوین بی نظیر هستند. این لیست همچنان ادامه دارد و می توان به بازی هایی نظیر Resident Evil 4: Wii Edition، Xenoblade Chronicles، Bully: Scholarship Edition، GoldenEye 007 و Okami اشاره کرد. درست است که خیلی از بازی های نامبرده برای کنسول سوئیچ هم در دسترس قرار گرفته اند، اما تفاوت در اینجاست که برای تجربه آنها در سوئیچ باید مبلغ بسیار بیشتری هزینه کنید!

5. راه های متفاوتی برای بازی کردن برروی وی وجود دارد

 

درست است که وی معمولا با دسته معمول آن به نام Wii Remote یا Wiimote و آن نانچاک اضافه شده شناخته می شود، اما این کنسول از دسته های دیگری نظیر Classic Controller که حس و حال کنسول SNES را می دهد، دسته Classic Controller Pro که دکمه های تریگر بزرگ تری نسبت به دسته های قدیمی دارد و در نهایت دسته گیم کیوب با نام WaveBird می باشد که به عنوان یکی از بهترین دسته های تاریخ شناخته می شود. خوشبختانه راه های زیادی برای بازی کردن به روش دلخواه شما وجود دارد و می توانید با روش دلخواه خود از وی لذت ببرید.

6. همه وی ها شبیه به یکدیگر نیستند

 

در واقع این مورد یک دلیل برای خرید کنسول نیست، بلکه یک اخطار است! مدل های مختلفی از وی وجود دارد و تنها در حالتی که کالکتور باشید دو مدل آنها می توانند برای شما مفید باشند. وی مورد نظر شما یک کنسول سفید یا مدل های شبیه آن به رنگ مشکی و قرمز است که پکیج کاملی با خود دارند. اما مدل دیگری هم از این کنسول ساخته شده که RVL-101 نام دارد و شبیه به وی اصلی است، اما با گیم کیوب سازگار نیست و هیچ پورتی برای دسته های این کنسول و کارت های حافظه اش وجود ندارد. پس اگر دنبال بازی های قدیمی هم هستید این مدل به درد شما نمی خورد. یک مدل دیگر هم با نام Wii Mini وجود دارد که از قبلی هم بدتر است! این کنسول نه تنها از بازی های قدیمی پشتیبانی نمی کند، بلکه به اینترنت هم متصل نمی شود و خروجی کارت SD و خروجی 480p با کابل از آن حذف شده است. پس حالا که هزینه می کنید بهتر است به دنبال بهترین مدل آن باشید!

مطالب مشابه

اتفاق افتادن Assassin's Creed Infinity در روم باستان می تواند اتفاق مثبتی باشد
اتفاق افتادن Assassin's Creed Infinity در روم باستان می تواند اتفاق مثبتی باشد
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 4 دقیقه
نمادین ترین شرور سری Street Fighter در واقع شخصیت شیطانی نیست!
نمادین ترین شرور سری Street Fighter در واقع شخصیت شیطانی نیست!
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 4 دقیقه
پنج نکته منفی از بازی Genshin Impact که طرفداران از آن متنفرند
پنج نکته منفی از بازی Genshin Impact که طرفداران از آن متنفرند
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 4 دقیقه
بازی Control 2 می تواند نقش هیئت مدیره را در داستانش عمیق تر کند
بازی Control 2 می تواند نقش هیئت مدیره را در داستانش عمیق تر کند
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 4 دقیقه