شگفت‌انگیزترین واقعیت‌های بازی Clash of Clans

2021-11-28T20:06:00Z موضوع بازی تفریح سرگرمی زمان مطالعه 6 دقیقهدرجه کیفی A

شگفت‌انگیزترین واقعیت‌های بازی Clash of Clans

سلام به همگی. بازی Clash of Clans یکی از مشهورترین بازی‌های دنیاست که بیش از 29 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد. شرکت Supercell بازی استراتژیکی کلش اف کلنز را در سال 2012 منتشر کرد که شما در این بازی می‌توانید قلمرو خودتان را بنا کنید و رئیس قبیله‌تان شوید. دنیاهای جادویی مختلفی در این بازی وجود دارد که موجودات متنوعی در آن‌جا زندگی می‌کنند؛ از هیولاها و جادوگران گرفته تا گابلین‌ها. تجربه بازی کردن در دنیای کلش اف کلنز این حس‌وحال را به ما می‌دهد که فکر کنیم جزئی از این دنیای جادویی هستیم. شما در حین بازی هم می‌توانید با افراد سراسر دنیا ارتباط برقرار بگیرید و حتی آن‌ها را به قبیله‌تان اضافه کنید. در ادامه به 15 مورد از شگفت‌انگیزترین واقعیت‌های بازی نبرد قبایل اشاره می‌کنیم.

 • 5 میلیون دلار درآمد در یک روز

شرکت Supercell کاربران بسیار زیادی دارد که از سراسر دنیا روزانه پای این بازی می‌نشینند. بیشتر افراد محض کنجکاوی وارد دنیای Clash of Clans می‌شوند تا ببینند چرا بیشتر مردم آن را بازی می‌کنند که کم‌کم خودشان هم به آن معتاد می‌شوند و حتی حاضرند پول واقعی‌شان را برای ارتقاء در بازی خرج کنند. اصلا همین پول‌هاست که سود و درآمد شرکت سوپرسل را بیشتر می‌کند. تا این حد که این شرکت در فوریه سال 2015، 5 میلیون دلار در یک روز درآمد داشته.

 • ازرش 5.5 میلیون دلاری شرکت Supercell

شرکت Supercell بازی Clash of Clans را بعد از بازی heyday منتشر کرد و کم‌کم جهانی شد. تقریبا همه این بازی را بازی می‌کنند و بازیکنانش هم به شدت درحال افزایش است. همین بیشتر شدن بازیکنان ارزش شرکت Supercell را بالا برد تا Softbank بخواهد بیاید و روی شرکت سوپرسل سرمایه‌گذاری کند و به محض سرمایه‌گذاری، ارزش بازی کلش اف کلنز با دیگر بازی‌های موبایلی شرکت سوپرسل به 5.5 میلیون دلار رسید.

 • 6 آی‌پاد همزمان

Clash of Clans یک بازی استراتژیکی است که یک بازیکن می‌تواند آن را روی چند ابزار بازی کند تا تجربه بهتری از آن به دست بیارود. برخی از بازیکنان حتی با حساب‌های مختلفی از جیمیل‌شان وارد بازی می‌شوند تا قلمروشان را در پلتفرم‌های مختلفی گسترش دهند. George Yao (جورج یو)، یکی از بهترین بازیکنان این بازی همزمان با 5 آی‌پاد حدود 6 ماه روی این بازی زمان گذاشت. او می‌گفت که حتی آیی‌پادهایش را هم زیر دوش حمام می‌برده تا کلش اف کلنز بازی کند.

 • 7 هزار دلار در هر ماه روی یک دهکده

منبع درآمد شرکت Supercell از پرداخت درون‌برنامه‌ای بازی Clash of Clans است. یعنی بیشتر بازیکنان در سراسر دنیا به این شرکت پول واقعی می‌دهند تا جواهرات یا همان (جِم)‌های بازی را بخرند که همین پول واقعی منبع درآمد شرکت می‌شود. Panda (پاندا)، یکی از بهترین بازیکنان این بازی، حدود 7 هزار دلار در هر ماه خرج بازی کلش اف کلنز می‌کند. البته این 7 هزار دلار تنها 7 درصد از درآمدش محسوب می‌شود.

 • 50 درصد درآمد شرکت از 10 درصد بازیکنان

بازی Clash of Clans هم مانند خیلی از بازی‌های دیگر، بازیکنان ممتازی دارد که لیستی از رتبه‌بندی این بازی، بازیکنان برتر سراسر دنیا یا یک کشور خاص را نشان می‌دهد. بازی کلش اف کلنز تقریبا 50 درصد از سودش را از 10 درصد بازیکنانش در می‌آورد. اصلا به همین دلیل است که این بازی به صورت رایگان در عرضه می‌شود و در دسترس همگان قرار می‌گیرد.

 • حدود 29 میلیون کاربر فعال

همانطور که به بزرگی حجم کاربران این بازی اشاره کردیم، باید بگوییم بازی Clash of Clans با زبان‌های مختلفی در بسیاری از کشورها در اختیار مردم است و مشخص است که بازیکنان سراسر دنیا می‌توانند از آن استفاده کنند. بازی کلش اف کلنز حدود 29 میلیون کاربر فعال دارد که در پی آن میلیون‌ها دلار سود برای شرکت سازنده به همراه می‌آورد.

 • 15 کارمند در Clash of Clans

شرکت Supercell تا الان به غیر از بازی Clash of Clans، 3 بازی موبایلی دیگر به نام‌های Clash Royal، بازی Boom Beach و بازی heyday منتشر کرده که 150 کارمند همه این بازی‌ها را مدیریت می‌کنند. اما جالبی‌اش این‌جاست که در VentureBeat تنها 15 کارمند روی بازی کلش اف کلنز کار می‌کنند.

 • 5 لایه سرباز

5 لایه از سربازان در بازی کلش اف کلنز وجود دارد که برای بازیکنان از مبتدی تا حرفه‌ای طراحی شده. 3 ردیف اول از نیروهای الکسیر هستند، مابقی سربازان هم از نیروهای دارک الکسیر و قهرمانان. اولین ردیف از نیروها، ارتشی غول‌پیکر با کماندارانشان هستند. همین که سطح‌تان افزایش می‌یابد، دومین ردیف از نیروها را دارید که با اژدهاها حمله می‌کنند. سومین لایه سربازان هم از P.E.K.K.A و Golem (گولم) ها هستند. همین که سطح‌تان بالاتر می‌رود، می‌توانید نیروهای دارک الکسیر و بعد از آن هم قهرمانانی که در بازی قفل هستند را باز کنید.

 • چرت زدن بنّا

کل کاری که در بازی Clash of Clans باید انجام بدید این است که دهکده را تا بالاترین سطح ممکن ارتقاء دهید. برای این کار هم به یک بنّا نیاز دارید. حداکثر می‌توانید 5 بنّا در اختیار داشته باشید تا کارتان را جلو ببرید. منتها نکته جالبش این‌جاست که اگر بنّای شما ساختمانی در دهکدهتان نسازد، علامت (Z) نشان داده می‌شود و به این معناست که به خواب فرو رفته و دارد از تعطیلاتش لذت می‌برد.

 • آمدن P.E.K.K.A از فیسبوک

همه بازیکنان بازی کلش اف کلنز می‌دانند که P.E.K.K.A (پِکا) جیست. P.E.K.K.A یک لشکر قدرتمندی است که با یک شلیک کل سازه‌هایتان را نابود می‌کند. اما می‌دانید نام P.E.K.K.A از کجا آمده؟ شرکت Supercell در سال 2012 روی فیسبوک مسابقه‌ای برگذار کرد تا کاربران نامی را برای این لشکر پیشنهاد دهند. در نهایت این نام اختصاری انتخاب شد. درضمن، برنده مسابقه هم «خشمگین‌تر شوالیه قاتلان» یا همان به اختصار P.E.K.K.A بود.

 • آسیب دوبرابری تسلای مخفی به P.E.K.K.A

در بازی Clash of Clans درباره لشکرهای زیادی از سربازان بازی صحبت کردیم، اما نوبت ساختمان‌های پدافندی رسیده است. خب، یک Hidden Tesla (تسلای مخفی) در بازی وجود دارد. این ساختمان دفاعی از دید دشمنان پنهان می‌شود و همین که لشکر سربازان دشمن به اندازه کافی به آن نزدیک شوند، سر از خاک بیرون می‌آورد و یک شوک الکتریکی به دشمنان وارد می‌کند. از آنجایی هم که زره نیروهای دشمن رسانایی است، شوک الکتریکی Hidden Tesla (تسلای مخفی) می‌تواند آسیب زیادی به P.E.K.K.A وارد کند.

 • هیچ مرز و دیوار فرضی وجود ندارد

بیشتر بازی‌های استراتژیکی مانند کلش اف کلنز، سیستمی دارند که بازیکن می‌تواند ساختمان‌هایش را در گوشه‌وکنار نقشه بازی بنّا کند و با این کار انگار یک مرز و دیوار فرضی ایجاد کرده تا به نوعی به دیگران بفهماند که هیچ‌کس نمی‌تواند از آن طرف به او حمله کند. چون دشمنان اصلا نمی‌توانند لشکرشان را در آن‌جا مستقر کنند. منتها این قضیه در بازی Clash of Clans فرق دارد و هیچ مرز و دیوار فرضی در محل ساختمان‌تان وجود ندارد که از شما محافظت کند. سربازان دشمنان هم می‌تواند در آن‌جا آرایش نظامی بگیرند و به شما حمله کنند. پس بهتر است در این بازی حواستان جمع باشد.

 • قهرمانان، باارزش‌ترین ابزارها هستند

قهرمان‌ها از مهم‌ترین و باارزش‌ترین ابزارها در بازی کلش اف کلنز هستند. وقتی درحال حمله کردن به دشمنان هستید، فقط منتظر قهرمانان‌تان باشید که ببینید چطور بنیه‌شان را جمع می‌کنند. همین قهرمانان هستند که می‌توانند تغییرات بزرگی در معادلات نبرد ایجاد کنند. زمانی هم در جنگ و نبرد نیستید، می‌توانید آن‌ها را در حالت آماده‌باش یا استراحت نگه دارید.

 • سطح تاون هال مهم است

تاون هال از مهم‌ترین ساختمانی بازی Clash of Clans است که بازیکن باید از آن محافظت کند. چون اگر دشمن بیاید و آن را نابود کند، پیروز نبرد خواهند بود. پس باید به سطح شهر تاون هال حریف‌تان که می‌خواهید به آن حمله کنید، توجه داشته باشید. اگر به شهر تاون هالی حمله کنید که سطحش با سطح شما برابر باشد، در همان اول می‌توانید 100 درصد شهر را در اختیار بگیرید. البته یورش بردن به شهر تاون هال عالی‌تر هم امتیازات بیشتری به شما می‌دهد.

 • قهرمانان هرگز نمی‌میرند

قهرمانان بازی کلش اف کلنز فناناپذیر هستند و هرگز نمی‌میرند. آن‌ها از قدرمندترین لشکر سربازان بازی Clash of Clans هستند. هرچند قهرمانان هم مانند شاه و ملکه و نگهبانان ارشد زخمی می‌شوند و زمان می‌برد تا سلامتی‌شان را بعد از نبرد دوباره به دست بیاورند.

مطالب مشابه

معرفی انواع بازی‌های ساده بدون وسیله
معرفی انواع بازی‌های ساده بدون وسیله
Alternate Text ماجراجو
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه
بررسی و معرفی بازی World War Z
بررسی و معرفی بازی World War Z
Alternate Text Tavana
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه
Genshin Impact هر آنچه که باید بدانید
Genshin Impact هر آنچه که باید بدانید
Alternate Text Tavana
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 6 دقیقه
لیگ افسانه‌ها، افسانه‌ای همراه با تحریم
لیگ افسانه‌ها، افسانه‌ای همراه با تحریم
Alternate Text phoenix
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 2 دقیقه