معرفی انواع بازی‌های ساده بدون وسیله

2021-11-14T11:57:00Z موضوع بازی تفریح سرگرمی زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

معرفی انواع بازی‌های ساده بدون وسیله

امروز بیشتر کودکان و بزرگسالان نسبت به انواع بازی‌های آنلاین تمایل نشان می‌دهند. این در حالی است که استفاده از کنسول‌های بازی به دلیل گران بودن برای عموم امکان پذیر نیست. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع بازی‌های ساده بدون وسیله بپردازیم. این بازی‌ها بدون محدودیت سنی قابل اجرا می‌‌باشد.

معرفی بازی‌های ساده بدون وسیله

(بازی‌های ساده بدون وسیله)

قیمت کنسول‌های بازی افزایش یافته است. سرویس‌‌های اشتراکی بازی با هزینه ماهانه ارائه می‌شود. انواع ورزش‌های تیمی همانند فوتبال و هاکی نیازمند خرید لوازم هستند. برخی دیگر از انواع بازی‌ها نظیر بازی‌های رومیزی و پازل یا انواع بازی‌ کلاسیک در فضای باز اعم از بوچه، کروکت و بدمینتون به وسایلی نیاز دارند. بنابراین، پیدا کردن بازی‌های ساده بدون وسیله وقت بی حوصلگی چندان راحت نیست.

  • جرات یا حقیقت
(جرات حقیقت)

بازی جرات یا حقیقت از انواع بازی‌های ساده بدون وسیله است. این بازی گروهی به تخیل و شجاعت نیاز دارد. کودکان، نوجوانان و بزرگسالان قادرند این بازی را انجام بدهند.

بازیکنان به نوبت سوال می‌پرسند و فرد مقابل انتخاب می‌کند صداقت به خرج بدهد و یا آنکه به چالش فیزیکی تن بدهد.

  • پانتومیم
(پانتومیم)

از لحاظ فنی، این بازی به مداد و کاغذ برای ثبت امتیازهای گروهی و ساعت نیاز دارد، ولیکن، بدون آن‌ها قابل اجرا می‌باشد.

افراد به دو تیم تقسیم می‌شوند. بازیکن بر اساس کلمه و عبارت از پیش تعیین شده نقشی را اجرا نموده و هم تیمی‌ها باید کلمه را تا قبل از سوت پایان حدس بزنند.

  • زمین داغ است!

این بازی از بازی‌های ساده بدون وسیله قابل اجرا در داخل و خارج از خانه است.

یکی از بازیکنان فریاد می‌زند: "زمین داغ است" و باقی بازیکنان تا پیش از پایان شمارش تقلا می‌کنند از زمین به روی کاناپه، سکو و هر جای امن دیگری پناه ببرند.

  • جاسوسی
(جاسوسی)

بسیاری از والدین سفرهای طولانی را از طریق بازی "آن چیست که..." برای کودکان کوتاه‌تر می‌کنند.

یکی از بازیکنان بازی را با "سوال آن چیست که..." شروع می‌کند. سپس سوال را با افزودن عبارت توصیفی همانند "قرمز است" به پایان می‌رساند. بازیکن دیگر به دنبال چیزهای قرمز می‌گردد و آن را حدس می‌زند.

  • دست رشته
(دست رشته)

دست رشته از انواع بازی‌های ساده با توپ است. یک بازیکن در وسط قرار گرفته و سایر بازیکنان توپ را پاسکاری می‌کنند. بازیکن وسط باید سعی کند توپ را بگیرد.

  • پلک نزن!
(پلک نزن)

پلک نزن از انواع بازی‌های ساده بدون وسیله است. دو بازیکن در چشمان یکدیگر زل می‌زنند. اولین بازیکنی که پلک بزند و یا به طرف دیگری نگاه کند، بازنده است.

  • ساردین
(ساردین)

ساردین یک بازی ساده بدون وسایل می‌باشد. این بازی شامل تعدادی بازیکن می‌باشد. یک بازیکن قایم شده و سایر بازیکنان به دنبال او می‌گردند. در صورت پیدا کردن بازیکن مخفی، بازیکن دیگر همانند ساردین کنار او در مخفی گاه دراز می‌کشد.

  • سیب زمینی داغ
(سیب زمینی داغ)

سیب زمینی داغ یک بازی‌ ساده بدون وسایل برای بزرگسالان و کودکان است. یک شیء حین پخش موسیقی بین بازیکنان پرتاب می‌شود. به محض متوقف شدن موسیقی، شیء در دست هر بازیکنی که بیافتد، بازنده است.

  • پچ پچ چینی
(پچ پچ)

بازی تلفنی یا پچ پچ چینی از انواع بازی‌های ساده بدون وسیله است. بازیکنان در یک خط می‌نشینند. نفر اول یک پیغام را در گوش نفر دوم زمزمه می‌کند. نفر دوم برداشتی خود را در گوش نفر سوم می‌خواند. این روند ادامه می‌یابد. نفر آخر پیغام را بلند اعلام می‌کند. تفاوت این پیغام با پیغام اصلی باعث سرگرمی و خنده جمع می‌شود.

منبع:

https://stacker.com/stories/4370/50-classic-games-you-can-play-without-equipment

مطالب مشابه

بررسی و معرفی بازی World War Z
بررسی و معرفی بازی World War Z
Alternate Text Tavana
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه
Genshin Impact هر آنچه که باید بدانید
Genshin Impact هر آنچه که باید بدانید
Alternate Text Tavana
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 6 دقیقه
لیگ افسانه‌ها، افسانه‌ای همراه با تحریم
لیگ افسانه‌ها، افسانه‌ای همراه با تحریم
Alternate Text phoenix
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 2 دقیقه
معرفی سه بازی برتر پلی استیشن و ایکس‌باکس
معرفی سه بازی برتر پلی استیشن و ایکس‌باکس
Alternate Text phoenix
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 2 دقیقه