نکاتی برای تجربه بهتر از بازی‌های اندرویدی

2021-11-30T18:26:00Z موضوع بازی تفریح سرگرمی زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

نکاتی برای تجربه بهتر از بازی‌های اندرویدی

آیا می‌خواهید وقتی که تنها یک تلفن هوشمند اندرویدی در دست دارید، زمان‌تان را با بازی‌های آن پُر کنید؟ آیا می‌دانید بازی‌های اندرویدی از جذاب‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌های دنیاست که می‌توانید با تلفن هوشمند بازی‌شان کنید؟ در ادامه مقاله درباره این بازی‌ها و عاملی که باعث سرگرم شدن‌تان می‌شود توضیح می‌دهیم.

بازی‌های اندروید دسته‌بندی‌های متنوعی دارند؛ از بازی‌های اطلاعات عمومی و آموزشی و تیراندازی گرفته تا بازی‌های پازلی و ورزشی و مسابقه‌ای و بازی‌های واقعیت افزوده و بازی‌های مکان‌محور و غیره که همه این‌ها برای تلفن‌های هوشمند اندرویدی قدیم و جدید در دسترس قرار گرفته‌اند.

منتها بازی‌های کمی برای تلفن‌های قدیمی اندرویدی وجود دارد که می‌توانید با همان تلفن همراهتان هم آن‌ها را بازی کنید که البته این بازی‌ها گرافیک پایینی دارند و حافظه گوشی‌تان را خیلی اشغال نمی‌کنند. این بازی‌ها برای تلفن‌های هوشمند اندرویدی با پردازنده‌های گرافیکی پایین و صفحه نمایش کوچک‌تر مناسب است.

بازی‌های پولی و غیرپولی یا همان رایگان در اپ استورها در دسترس همگان قرار گرفته که به طبع برای بازی‌های پولی باید مبغلی پرداخت کنید و برای استفاده بیشتر از بازی‌های غیرپولی هم که به صورت رایگان در اختیارتان قرار می گیرید، باید پرداخت درون‌برنامه‌ای انجام دهید. از طرفی هم توصیه می‌شود برای نظارت روی کس دیگری (مثلا کودکان) در تلفن‌هوشمندتان، بدون اطلاع روی گزینه خرید برنامه کلیک نکنید.

برای لذت بردن از گرافیک بالا و گیم‌پلی خوش‌فُرم بازی‌ها بهتر است از آخرین مدل تلفن هوشمند با پردازنده گرافیک خوب و صفحه نمایش بزرگ استفاده کنید تا تجربه بی‌نظیری داشته باشید. حتی می‌توانید با بالا بردن عملکرد تلفن‌های اندرویدی ارزان قیمت هم تجربه بازی‌های باکیفیت را داشته باشید.

اولین و راحت‌ترین کاری که می‌توانید برای افزایش عملکرد تلفن همراهتان انجام دهید این است که برنامه‌های درحال اجرا در پس زمینه تلفن همراهتان را خاموش کنید. برای این کار می‌تواند از نرم‌افزارهای بستن برنامه‌های باز استفاده کنید. برنامه‌های زیادی هم در بیشتر تلفن‌های هوشمند نصب شده که حتی شاید هم به درد یک کاربر معمولی نخورد. اما شما می‌توانید این برنامه‌ها را غیرفعال کنید تا عملکرد تلفن همراهتان بهتر شود.

همه کاری که باید انجام دهید این است که به صفحه Setting (تنظیمات) گوشی‌تان و به قسمت Apps (برنامه‌ها) بروید. بعد هم برنامه‌هایی که نمی‌خواهید را Disable (غیرفعال) کنید. اگر هم در آینده به هر کدام از آنها نیاز پیدا کردید، می‌توانید دوباره برگردید و فعال‌شان کنید. معمولا برنامه‌های حذف شده یا مرورگر اینترنت هم اغلب فایل‌های بدردنخوری در گوشی‌تان به جایی می گذارند که این داده‌های کَش می‌تواند عملکرد گوشی‌تان را کاهش دهند. برای پاک کردن این دادها هم می‌توانید به صفحه Setting (تنظیمات) بروید و روی Storage Option (گزینه ذخیره) کلیک کنید و دادهای کش را پاک کنید.

همیشه انتخاب کارت‌های حافظه کلاس 10 می‌تواند عملکرد تلفن هوشمندتان را برای بازی افزایش دهند. این کارت‌های حافظه یا همان رم خارجی سرعت خواندن و نوشتن تلفن هوشمند را بالا می‌برد و زمان لود شدن (بالا آمدن) بازی و چیزهایی که باعث کُند شدن بازی‌های با گرافیک بالا می‌شود را کاهش می‌دهد. البته تلفن‌های اندرویدی که روت شده‌اند همچنین عملکرد بهتری خواهند داشت. اگر نسخه اندرویدتان را روت کرده‌اید، نرم‌افزارهای بستن برنامه‌های باز به نحو احسنت کار می‌کنند. نرم افزار Seeder را هم می‌توانید در اندروید روت‌شده نصب کنید تا کُندی جابجایی بین برنامه‌ها را کاهش دهد.

بازی‌های اندرویدی هم برای کاربران اندروید با صفحه نمایش کوچک و هم برای کاربران اندرویدی با صفحه نمایش بزرگ می‌تواند انتخاب مناسبی باشد تا اوقات فراغت‌شان را با این رفیق مورداعتماد یا همان تلفن هوشمند اندرویدی بگذرانید و لذتش را ببرند.

منبع: https://ezinearticles.com/?id=9968495&Android-Games---Tips-to-Get-the-Best-of-It

مطالب مشابه

دلایلی برای اینکه بیشتر سودوکو بازی کنید
دلایلی برای اینکه بیشتر سودوکو بازی کنید
Alternate Text ماجراجو
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه
شگفت‌انگیزترین واقعیت‌های بازی Clash of Clans
شگفت‌انگیزترین واقعیت‌های بازی Clash of Clans
Alternate Text ماجراجو
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 6 دقیقه
معرفی انواع بازی‌های ساده بدون وسیله
معرفی انواع بازی‌های ساده بدون وسیله
Alternate Text ماجراجو
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه
بررسی و معرفی بازی World War Z
بررسی و معرفی بازی World War Z
Alternate Text Tavana
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه