4 مشکل مرسوم در کنسول PS5 و راه‌حل‌هایشان

2021-11-30T18:34:00Z موضوع بازی تفریح سرگرمی زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

4 مشکل مرسوم در کنسول PS5 و راه‌حل‌هایشان

کنسول PS5 هم مانند هر ابزار دیگری به مرور زمان با مشکلات سیستمی و عیب‌های نرم‌افزاری مواجه می‌شود. کاربران کنسول بازی PS به محض عرضه‌اش مشکلات مختلفی را گزارش کردند که خطای دانلود و مشکلات بازیابی نشدن می‌تواند یکی از مسائل باشند. منتها خبر خوب این است که بیشتر این مشکلات حل‌شدنی هستند و در مقاله امروز به 4 مشکل رایج پلی‌استیشن 5 و راه‌حلشان اشاره می‌کنیم که برای اطلاعات بیشتر باید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

  • خطای حالت استراحت (Rest Mode) / رست مد

خطای حالت استراحت (Rest Mode) از مشکلات کاملا رایج PS5 است که بعضی از کاربران را هنگام گیم‌پلی با مشکل روبه‌رو می‌کند. در صورتی که برخی دیگر از کاربران از روشن ماندن کنسول گلایه‌مند هستند. این مسئله در آخر یا باعث می‌شود کنسول PS5 خراب شود یا اینکه پیغام‌های نشان دهد که از کاربرش بخواهد هارد درایو را تعمیر کند.

از آنجا که خطای حالت استراحت (Rest Mode) می‌تواند نگران‌کننده باشد، باید غیرفعالش کنید. چون به غیر از این کار، هیچ راه‌حل قطعی برای این مسئله وجود ندارد.

  • مشکل شارژ کردن

بعضی از کاربران کنسول PS5 از مشکلات شارژ شدن دسته‌بازی‌شان به کنسول شکایت می‌کنند که شایع‌ترین مشکل همان شارژ نشدن دسته بازی در حالت Rest Mode است. این شارژ نشدن باعث می‌شود که باتری دسته بازی هنگام بازی کردن به سرعت تمام شود.

بهتر است بدانید که این مشکل نه از خود کنسول، بلکه در بعضی از موارد ایراد از کاربران است. خب، اگر شما با این مسئله روبه‌رو شدید، کافی است حالت Rest Mode را فعال کنید. اگر هم نمی‌دانید چگونه این کار را انجام دهید، می‌توانید به قسمت تنظیمات Power Save بروید و فعالش کنید. اگر باز هم مشکل شارژ شدن دسته کنسول برطرف نشد، باید سیم شارژ را مستقیم به پورت دسته بازی وصل کنید و باسیم بازی کنید.

  • مشکلات انتقال داده‌ها

بعضی از صاحبان کنسول PS5، از کنسول PS4 هم استفاده می‌کنند و می‌خواهند اطلاعات بازی را از کنسول قدیمی به کنسول جدیدشان انتقال دهند. منتها این‌جاست که هنگام انتقال داده مسائلی برایشان به وجود می‌آید. اگر برای انتقال داده‌ها از کنسول قبلی به کنسول جدیدتان به مشکل خوردید یا کار برایتان سخت شد، کابل LAN یا USB کنسول را بررسی کنید. البته بعضی از کاربران برای راحتی انتقال داده‌ها به Wi-Fi متصل می‌شوند. شما هم می‌توانید همین کار را انجام دهید.

  • مشکلات دانلود

بیشتر مشکلات بر سر دانلود کردن کنسول PS5 مرتبط می‌شود. مثلا ممکن است این تجربه را داشته باشید که دانلودتان از PS5 ادامه‌دار است و هیچ‌وقت تمامی ندارد. یک راه راحت برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد که باید دستگاه را به تنظیمات کارخانه برگردانید. اما یادتان باشد قبل از این‌کار، حتما از کنسول‌تان بک‌آپ یا همان نسخه پشتیبان بگیرید.

راه‌حل دیگری هم وجود دارد که در آن باید نرم‌افزار کنسول خود را آپدیت کنید. همین که یک بار کنسول‌تان آپدیت شد، آن را در حالت Safe Mode قرار دهید تا یک بار دیگر پایگاه داده خودش را بسازد.

نتیجه

سرآخر اگر نکات گفته شده در این مقاله را انجام دهید، می‌توانید بعضی از رایج‌ترین مشکلات پلی‌استیشن 5 را برطرف کنید. اگر هم مشکلات دیگری با کنسول برایتان به وجود آمد، پیشنهاد می‌کنیم به یک متخصص مراجعه کنید.

مطالب مشابه

6 روش انتخاب بازی‌های ویدیویی برای کودکان
6 روش انتخاب بازی‌های ویدیویی برای کودکان
Alternate Text ماجراجو
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه
دلایلی برای اینکه بیشتر سودوکو بازی کنید
دلایلی برای اینکه بیشتر سودوکو بازی کنید
Alternate Text ماجراجو
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه
شگفت‌انگیزترین واقعیت‌های بازی Clash of Clans
شگفت‌انگیزترین واقعیت‌های بازی Clash of Clans
Alternate Text ماجراجو
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 6 دقیقه