CYBERPUNK2077 | چرا سایبرپانک شکست خورد؟

2021-12-31T23:38:00Z موضوع بازی تفریح سرگرمی زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

CYBERPUNK2077 | چرا سایبرپانک شکست خورد؟

با اینکه این بازی سرگرم‌کننده است، اما cyberpunk ۲۰۷۷ هیچ شور و اشتیاقی ندارد.

cyberpunk ۲۰۷۷، یکی از فاجعه بارترین و ناامیدکننده ترین اتفاقات صنعت بازی های ویدئویی بود. در ابتدایی‌ترین سطح، cyberpunk شبیه به یک بازی که ساخت آن 8 سال طول کشیده باشد، نیست. بله، گرافیک و حال و هوای بازی حیرت‌انگیز به نظر می‌رسد اما در کل، بازی، حتی از بازی های شرکت های کوچک تر هم بدتر است. تعیین دقیق آنچه که به طور دقیق باعث شکست cyberpunk می‌شود مشکل است. در حقیقت، شکست cyberpunk ناشی از بسیاری از عوامل داخلی و خارجی بازی است، اما برخی از جنبه‌های خاص بیشتر به عنوان یک عیب بزرگ در نظر گرفته می‌شوند؛ در اینجا ۵ مورد از آن‌ها را بررسی کرده ایم.

1. بهینه نبودن بازی برای کنسول ها

از همان روز اول انتشار، cyberpunk ۲۰۷۷ برای کنسول های مثل PS4 و XBOX1، غیرقابل اجرا بود. از همان ابتدا، گزارشات زیادی مبنی بر کرش کردن بازی گزارش شد و بازی صرفا با رزولیشن و اف پی اس پایین قابل بازی بود و در آن شرایط، باز هم بازی روان نبود و لگ داشت. به راحتی میتوان گفت که بازی بطور زجرآوری روی کنسول اجرا میشد. هرچند چند ماه پیش CD Projekt اعلام کرد که بازی بطور روان بر روی کنسول های جدید اجرا میشود. اما هنوز هم بازی بر روی کنسول های نسل پیش غیرقابل بازی کردن است. ساخت ورژن جداگانه ای برای کنسول هم فکر عاقلانه ای بنظر نمیرسد.

2. باگ ها

هر بازی، به ویژه آن‌هایی که تازه منتشر شده‌اند، شامل باگ های زیادی خواهند بود. باگ ها عادی هستند و نباید از لحاظ فنی آنها را قضاوت کرد. هر چه باشد، باگ ها می‌توانند بعد از انتشار رفع شوند. و سایبرپانک بی شمار باگ دارد اما مشکل اینجاست که بعد از گذشت ماه ها از انتشار آن، هنوز خیلی از آنها رفع نشده اند و این موضوع واقعا آزار دهنده است و عجیب تر اینکه CD Projekt میتوانست بسرعت، با انتشار آپدیتی بعد انتشار، باگ ها را رفع کند.

در بازی های عادی، باگ ها زمانی ایجاد که بازیکنان کارهایی کنند که بازی سازان آن را در نظر نگرفته اند و کدی برای آن ننوشته اند، یا که کد های بازی به مشکل بخورند، مثلا اینکه بازیکن بدون دلیل با انتهای نقشه بازی برود. اما در سایبرپانک در هر زمانی ممکن است یک باگ ایجاد شود، زمانی که رانندگی میکنید، ماموریت انجام میدهید یا حتی وقتی که شما کاری نمیکنید. برخی از این باگ ها نمیگذارند تا شما ماموریت را به پایان برسانید، در نتیجه تنها راه شما، ریست کردن آن مرحله است. این باعث عصبانیت بازیکن میشود و ممکن است کلا بازی را کنا بگذارد. دلیلی ندارد که چرا CD Projekt این باگ ها را رفع نمیکند، این در حالی است که رفع این باگ ها، کار چندان مشکلی نیست.

3. سیستم هوش مصنوعی ضعیف

یکی از ویژگی‌های سایبرپانک که CD Projekt وعده داده بود هوش مصنوعی پیشرفته بود و قرار بود هر یک از آدم های درون بازی، ویژگی های منحصر بفرد خود را داشته باشند. اما اغلب آن‌ها از جملات یا واکنش‌های عمومی مشابه استفاده می‌کنند. وقتی سعی می‌کنید از خشونت استفاده کنید، چیزهای خنده‌داری میبینید، مثلا وقتی هدف‌گیری یا شلیک میکنید. آنها معمولا دست‌هایشان را بالا می‌آورند، مینشینند و داد و فریاد می‌کنند و بعضی اوقات به هوا میروند!! اگر شما مرتکب جنایتی شده‌اید، پلیس‌ها در Cyberpunk می‌توانند به طور جادویی به جای شما تلپورت کنند، حتی اگر جایی دور از دسترس باشید. همچنین می توانید راحت از دست پلیس فرار کنی کافیست تا چند خیابان آنورتر رانندگی کنید. و مطمئناً این یک سیستم هوشمند نیست، مگر اینکه CD Projekt تعریف دیگری از هوشمند داشته باشد.

4. امید های تو خالی

این عامل احتمالا چیزی است که نهایتا باعث ناراحتی شدید می‌شود. پس از انتشار تریلر بازی، سازندگان و حتی خود پلیرها، بازی را بسیار بزرگ کردند و در انتظار یک سورپرایز بودند. CD Projekt قول داده بود که هوش مصنوعی نسبت به هر بازی دیگری بسیار پیشرفته‌تر باشد. آنها تضمین کرده بودند که بازی روی کنسول های نسل 8 قابل اجراست. در 2019 اعلام کردند که Keanu Reeves در بازی حضور دارد و او هم در مصاحبه ای گفته بود که بازی قرار است بسیار مهیج باشد. و بسیاری از سایت ها و افراد، سایبرپانک را بهترین بازی 2020 میدانستند.

رادیو، موسیقی و تصاویر بازی همه کپی رایت دارند. یعنی شما نمیتوانید محتوایی از این بازی منتشر کنید مگر اینکه از تیم CD Projekt حق کپی رایت بگیرید و این، واقعا خنده دار است.

اگر CD Projekt، تا این حد بازی را گنده نکرده بود، مطمئناً تا انقدر طرفداران را ناامید نمیکرد...

5. انتشار زودهنگام

با کیفیتی که ما شاهد آن هستیم، بهتر است بگوییم بهتر بود که CD Projekt بازی را به تاخیر مینداخت. با توجه به باگ ها و مشکلات بیشمار، بازی باید به سال بعد میفتاد تا خبری از این مشکلات نباشد. اما دلیل CD Projekt برای انتشار زودهنگام، طبیعتاً، پول بیشتر و راضی کردن طرفداران بود. شاید پول خوبی بدست آورد اما مطمئناً رزومه خودش را نابود کرد و مطمئناً فروشش برای بازی های بعدی بشدت افت خواهد کرد.

مطالب مشابه

بازی‌ها و رازهای مخفی گوگل
بازی‌ها و رازهای مخفی گوگل
Alternate Text Immortal
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 2 دقیقه
نحوه دانلود و نصب steam بر روی ویندوز و مک
نحوه دانلود و نصب steam بر روی ویندوز و مک
Alternate Text Immortal
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 1 دقیقه
5تا از بهترین بازی ‌های رایگان استیم
5تا از بهترین بازی ‌های رایگان استیم
Alternate Text Immortal
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه