نکاتی برای تربیت سگ

2021-11-29T19:22:00Z موضوع علم دانش تکنولوژی زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

نکاتی برای تربیت سگ

از طریق این مقاله جالب، همه توصیه­های مربوط به تربیت سگ خود، شامل چه چیزی و اهمیتی که این­ها در رفتار و خلق و خوی بهترین دوست انسان دارند را کشف خواهید کرد.

تربیت سگ شما چیست؟

تصمیم به فرزندخواندگی همیشه باید با برنامه ریزی، مسئولیت پذیری، حوصله و مهم­تر از همه، با عشق زیاد گرفته شود. سگ­ها به عنوان بهترین دوست انسان شناخته می­شوند، زیرا این حیوانات کوچک وفادار، دوست داشتنی و بی قید و شرط هستند. هنگامی که یک سگ را انتخاب می­کنید، آنها از یک حیوان خانگی ساده به اعضای خانواده تبدیل می­شوند و لحظات خوب و بدی را که زندگی دارد به اشتراک می­گذارند.

به همین دلیل است که نیاز به القای رفتار مناسب در آنها احساس می­شود، زیرا نه تنها روحیه آنها به آن بستگی دارد بلکه تضمینی است که آنها می­توانند بدون ایجاد مشکل در کنار خانواده­ای که آنها را به عنوان حیوان خانگی پذیرفته­اند بمانند. بارها خانواده­هایی که می­خواستند سگشان رفتار عالی داشته باشد مورد انتقاد قرار گرفته­اند و موضوع حیوان خانگی او را در این امر با مشکل روبرو می­بینند.

گاهی اوقات خانواده بهترین رفتار را دارند و منابع مالی، حوصله و عشق لازم برای به حیوان خانگی گرفتن سگ را دارند، اما بخاطر قوانین فضایی که در آن زندگی می­کنند (بیشتر وقتی صحبت از آپارتمان می­شود) محدود می­شود، به همین دلیل است که نیاز و اهمیت تربیت سگ شما برجسته می­شود.

نکاتی برای تربیت سگ

باید بدانید که وقتی سگ خود را در خانه نگه می­دارید، باید رفتار او را کم کم با پشتکار و فداکاری تربیت کنید. تخمین زده می­شود که سن مناسب برای شروع تربیت سگ خود، پس از 4 ماه زندگی است، یعنی زمانی که آنها بیشتر از همه فرآیندهای شناختی، پذیرا هستند.

نکاتی که باید هنگام تربیت سگ خود در نظر بگیرید عبارتند از:

  • آنها شما را خانواده و جزئی از گروه خود می­دانند، به همین دلیل باید خود را رهبر نشان دهید تا دستورات شما مورد توجه قرار گیرد و نادیده گرفته نشود.
  • خوابیدن در کنار آنها توصیه نمی­شود، زیرا آنها اقتدار شما را در خانه نادیده می­گیرند.
  • سگ‌ها با تغذیه معمولی، زمان رفتن به دستشویی، راه رفتن، چرت زدن و سایر عادات کار می‌کنند.
  • در حالی که سگ­ها غذا می­خورند، شما نباید به آنها نزدیک شوید. به همان اندازه که آنها شما را دوست دارند، می­توانند تحت غرایز ناخودآگاه خود واکنش نشان دهند، همانطور که در مورد دفاع از غذای خود اینطور است.
  • سعی کنید به سگ خود، غذای انسان ندهید چون برای بدن او مضر است.
  • او را برای پیاده روی بیرون ببرید، آنها نیز از روال یکسان خسته می­شوند و برای جلوگیری از اضافه وزن، اضطراب و استرس نیاز به ورزش دارند.
  • زمانی که به سگ خود نیاز دارید تا رفتار یا ترفند خاصی را یاد بگیرد، با غذا به او پاداش دهید، همچنین در مواقع دیگر نوازش یا بازی، به تکرار و ثبت روزانه فعالیت یا ترفند مذکور کمک می­کند.
  • هرگز آنها را نبندید، نه تنها به بدن آسیب می­رساند، بلکه باعث ایجاد اضطراب، ترس و استرس در سگ می­شوید.
  • یک مکان خاص برای او ایجاد کنید تا خیالش راحت باشد. به یاد داشته باشید که کیف خود را بیاورید و مدفوعات سگ خود را جمع آوری کنید تا به پاکیزگی جامعه خود کمک کنید.

اهمیت تربیت سگ

با تربیت سگ خود نه تنها رفتار او بهتر می­شود بلکه به ایجاد اعتماد و محبت بین شما دو نفر کمک می­کند و کاملا برخلاف شایعاتی است که می­گویند تربیت، سگ را از شما دور می­کند یا ذاتش را تغییر می­دهد.

همچنین، به یاد داشته باشید که این تربیت یک فرآیند آموزشی موقت است، مدت زمان آن بستگی به زمانی دارد که سگ برای یادگیری رفتار یا ترفند خاصی که مورد نظر است، صرف کند. در آینده خواهید دید که چگونه سگ شما شادتر، اجتماعی­تر، با استرس کمتر و میل بیشتری برای همراهی شما به نظر می­رسد.

شما هرگز نباید ضربه بزنید، بدرفتاری کنید، تنبیه کنید یا هر نوع فعالیتی که سلامت سگ را به خطر می­اندازد انجام دهید. این دیگر آموزش نیست، بلکه تنبیه و بدرفتاری با حیوان است. به یاد داشته باشید که سگ شما یکی دیگر از اعضای خانواده است که سزاوار احترام و محبت است، زیرا به شما شادی و همراهی وفادار می­بخشد.

مطالب مشابه

چگونه صفحه‌نمایش تلویزیون‌مان را تمیز کنیم؟
چگونه صفحه‌نمایش تلویزیون‌مان را تمیز کنیم؟
Alternate Text ماجراجو
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 5 دقیقه
9 گرایش برتر جدید فناوری برای سال 2021
9 گرایش برتر جدید فناوری برای سال 2021
Alternate Text Tavana
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 11 دقیقه
عوامل مهم در زمان قیمت گذاری خودرو کارکرده
عوامل مهم در زمان قیمت گذاری خودرو کارکرده
Alternate Text ماجراجو
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 3 دقیقه