بررسی انیمشن هتل ترانسیلوانیا 4

2022-02-03T10:15:00Z موضوع فیلم سریال مستند زمان مطالعه 2 دقیقهدرجه کیفی A

بررسی انیمشن هتل ترانسیلوانیا 4

بررسی انیمشن هتل ترانسیلوانیا 4

ساده، بامزه و سرگرم‌کننده. مخاطب‌های هدف اثر می‌توانند در عین دیدن تمام کمبودهای انیمیشن Hotel Transylvania 4 از یک مرتبه تماشای آن لذت ببرند

اگر انیمیشن Hotel Transylvania 2 و انیمیشن Hotel Transylvania 3: Summer Vacation را غیر قابل تحمل می‌دانید، وقت خود را با دیدن هتل ترانسیلوانیا ۴ هدر ندهید.دقت به این واقعیت که میان اثر تکراری قابل قبول و اثر تکراری غیر قابل قبول تفاوت اساسی وجود دارد، سازنده‌ی بسیاری از دیدگاه‌های مخاطب‌ها نسبت به آثار سینمایی و تلویزیونی متفاوت است. از تماشای انیمیشن Hotel Transylvania: Transformania لذت بردم؛ شاید بیشتر از همه به این دلیل که مانند بسیاری از مخاطب‌های دیگر می‌دانستم که حتی نزدیک کیفیت، جذابیت و هوشمندی قسمت اول هم نمی‌شود.

تماشاگری که سه انیمیشن سینمایی مجموعه‌ی هتل ترانسیلوانیا را می‌شناسد، قبلا خواسته یا ناخواسته تفاوت واضح دنباله‌ها با اثر اصلی را درک کرده است. همچنین باید به یاد داشت که در دنیای امروز تعداد قابل توجهی از بینندگان کورکورانه به سمت انیمیشن‌های پرخرج معروف نمی‌روند و حداقل بخشی از تصاویر و ویدیوهای تبلیغاتی آن‌ها را می‌بینند. در نتیجه پربیراه نیست که فرض کنیم بسیاری از تماشاگرها قبل از آغاز تماشای اثری همچون انیمیشن Hotel Transylvania: Transformania به خوبی ایده‌ی داستانی اصلی و حتی لحن کلی آن را شناخته‌اند. آن‌ها با این دانش سراغ تصمیم‌گیری درباره‌ی تماشا یا عدم تماشای فیلم می‌روند.

نتیجه‌ی همه‌ی توضیحات می‌شود همین که وقتی با چهارمین انیمیشن اصلی یک مجموعه‌ی کاملا فاصله‌دار از صفت ایده‌آل طرف باشیم، استفاده از صفاتی همچون ناامیدکننده برای حمله به اثر عجیب به نظر می‌آید. زیرا بیشتر از آن که نشان‌دهنده‌ی کیفیت محصول باشد، به انتظار غیرواقعی مخاطب و امید تقریبا بی‌اساس او نسبت به محصول اشاره دارد. خلاصه که نقش شرایط ذهنی مخاطب و باورهای القاشده به او توسط خود در مشخص کردن میزان لذت بردن یا نبردن از هتل ترانسیلوانیا 4 (بخوانید ۱۰۰ها دنباله‌ی انیمیشنی پرخرج هالیوود) بسیار زیاد است.

بسیار بعید به نظر می‌رسد که یک تماشاگر بزرگسال چند هفته بعد از دیدن انیمیشن Hotel Transylvania: Transformania حتی بخشی از آن را به یاد بیاورد. همزمان بسیار بعید است که کسی با شناخت کامل مجموعه‌ی هتل ترانسیلوانیا و به هدف کسب یک سرگرمی فراموش‌شدنی و قابل قبول سراغ انیمیشن Hotel Transylvania 4 برود و ناامید شود؛ بماند که چه‌قدر بچه‌ها می‌توانند در دل جهان خوش رنگ‌و‌لعاب چنین اثری رویا ببینند.

مطالب مشابه

5 تا از بهترین سریال های جهان
5 تا از بهترین سریال های جهان
Alternate Text yasharteki
موضوع فیلم سریال مستند|زمان مطالعه 1 دقیقه
فیلم های ترسناک که بر اساس واقعیت ساخته شده اند
فیلم های ترسناک که بر اساس واقعیت ساخته شده اند
Alternate Text yasharteki
موضوع فیلم سریال مستند|زمان مطالعه 3 دقیقه
بررسی سریال the witcher
بررسی سریال the witcher
Alternate Text yasharteki
موضوع فیلم سریال مستند|زمان مطالعه 2 دقیقه
9 فیلم الهام بخش برای موفقیت
9 فیلم الهام بخش برای موفقیت
Alternate Text Nazila77
موضوع فیلم سریال مستند|زمان مطالعه 4 دقیقه