6 مقصد فوق العاده جذاب گردشگری در زمستان

2021-10-22T15:17:00Z موضوع گردشگری سفر مهاجرت زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

6 مقصد فوق العاده جذاب گردشگری در زمستان

6 مقصد فوق العاده جذاب گردشگری در زمستان

بیشتر افراد فصل بهار و تابستان را برای سفر به فصل های پاییز و مخصوصا زمستان ترجیح می دهند. اما گردشگری در زمستان می تواند جذابیت های زیادی برای شما داشته باشد البته اگر مقصد سفر را به خوبی انتخاب کرده باشید. اگر در مورد مکان های دیدنی و مناسب برای سفر در زمستان اطلاعاتی ندارید، نگران نباشید. در این مقاله قصد داریم که شما را با برخی از بهترین مقاصد گردشگری در زمستان آشنا کنیم. با ما همراه باشید.


بهترین شهرهای ایران برای سفر در زمستان کدامند؟

قبل از اینکه به معرفی شهرهای مناسب برای گردشگری در زمستان بپردازیم، بایستی به این موضوع اشاره کنیم که انتخاب مقصد گردشگری بستگی به این دارد که آیا سرما باعث آزار شما می شود یا نه؟
اگر با سرمای هوا مشکل دارید، بهتر است که به شهرهای جنوبی کشور از جمله کیش، اهواز، بندرعباس، سیستان، اروندکنار و یا شوش سفر کنید.
اما اگر با سرد بودن هوا مشکی ندارید، اکثر شهرهای ایران می توانند مقاصد گردشگری شما باشند چرا که هر کدام جذابیت های خاص خود را دارند که گاهی اوقات در زمستان و آب و هوای بارانی و برفی بیشتر نمایان می شود.
تبریز و کردستان بهترین انتخاب ها برای کسانی هستند که علاقمند به سفر به مکان های سردسیر در زمستان هستند.

بهترین مکان های دیدنی برای گردشگری در زمستان

بهترین مکان های دیدنی برای گردشگری در زمستان

در اینجا به معرفی 6 مکان دیدنی و جذاب که می توانند جزو انتخاب های شما برای گردشگری در زمستان باشند می پردازیم:


1.غار نمکی قشم
غار نمکی قشم که به دلیل شکل ظاهری آن به غار نمکدان نیز معروف است، در فاصله 100 کیلومتری شهر قشم قرار دارد. این غار قطعا می تواند یکی از بهترین مقاصد سفر در زمستان باشد چرا که بهترین زمان برای بازدید از آن نیز همین فصل است. این غار نه تنها از لحاظ زیبایی بی نظیر است، بلکه هوای آن به علت نمکی بودن خاصیت درمانی دارد.


2.جزیره هنگام
جزیره ای فوق العاده زیبا در خلیج فارس که در قسمت جنوبی جزیره قشم واقع شده است. این مکان با سواحل زیبا و طبیعت بکر می تواند یکی دیگر از مقاصد سفر شما در زمستان باشد.


3.قلعه سریزد
قلعه سریزد که یکی از قدیمی ترین بانک های جهان در زمان قدیم بوده، در استان یزد و شهرستان مهریز واقع شده است. اگر علاقمند به بازدید از مکان های تاریخی هستید، می توانید این قلعه تاریخی و زیبا را برای سفر در زمستان انتخاب کنید.


4.کوه های مریخی
در مسیر چابهار به بندر گواتر می توانید رشته کوه هایی زیبا و باشکوه را ببینید که به کوه های مینیاتوری یا مریخی معروف هستند.

جزیره هنگام قشم

5. آبشار درگهان
از جمله بهترین مکان های گردشگری در زمستان می توان به آبشار درگهان اشاره کرد که در استان یزد و شهرستان تفت قرار دارد. این مکان علاوه بر داشتن طبیعت بکر و زیبا، برای کوهنوردی نیز بسیار مناسب است.


6. سازه های آبی شوشتر
پیشنهاد می کنیم که برای سفر در زمستان سازه های آبی شوشتر را جزو اولویت های خود قرار دهید. مکانی با شهرت جهانی که جذابیت های بسیار زیادی دارد.

مطالب مشابه

مکان‏های دیدنی و جاذبه های گردشگری در استان سیستان و بلوچستان
مکان‏های دیدنی و جاذبه های گردشگری در استان سیستان و بلوچستان
Alternate Text phoenix
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 3 دقیقه