سرمایه گذاری طولانی مدت طلا

2022-01-23T18:23:00Z موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری زمان مطالعه 6 دقیقهدرجه کیفی A

سرمایه گذاری طولانی مدت طلا

انتخاب طلا به عنوان سرمایه گذاری (مزایای سرمایه گذاری در طلا) مزایای زیادی دارد زیرا به خوبی شناخته شده است که از سرمایه شما در بلندمدت محافظت می کند. مردم در سراسر جهان به این تئوری اعتقاد دارند و همه به طلا زمانی که سایر دارایی ها ثبات را ارائه نمی دهند وابسته هستند. به همین دلیل، هر زمان که در بازارهای جهانی سهام تلاطمی ایجاد می شود یا زمانی که تنش های سیاسی بین کشورهای قدرتمند وجود دارد، می توانید شاهد افزایش شدید قیمت طلا باشید. یکی دیگر از مزایای انتخاب طلا این است که نرخ ها در سراسر جهان ثابت است و شما آنها را با قیمت کم و بیش یکسان در سراسر جهان دریافت خواهید کرد. هنگامی که می خواهید آنها را به شکل فیزیکی در بخرید، می توانید قبل از اینکه آنها را از فروشگاه های اطراف تهیه کنید، نرخ طلا را در سایر مراکز اصلی مقایسه کنید.

برای سرمایه گذاری در طلا نیازی به دانش مالی زیادی ندارید زیرا قرن هاست که مردم این کار را انجام می دهند. حتی اگر اکنون می توانید آنها را در قالب الکترونیکی خریداری کنید، خرید آنها به صورت فیزیکی بسیار امن است زیرا می توانید سرمایه گذاری خود را ببینید و آنها را همانطور که می خواهید برای آینده ذخیره کنید. با این حال، در شرایط سخت، قراردادهای الکترونیکی طلا می توانند نوسانات زیادی در قیمت داشته باشند و ممکن است در زمان سقوط بازارها به دلیل تنش های جهانی با مشکل مواجه شوید. به همین دلیل، قبل از شروع سرمایه گذاری، باید به طور منظم نرخ طلا را پیگیری کنید.

امروز می توانید قیمت طلا را در درگاه های اینترنتی بررسی کنید و جزئیات کامل قیمت را دریافت کنید. حتی پس از اینکه پول خود را در طلا سرمایه گذاری کردید، باید هر چند وقت یکبار قیمت را زیر نظر داشته باشید و حتی از کانال های تلویزیونی یا روزنامه ها به راحتی می توانید این اطلاعات را به دست آورید. در مورد انتخاب طلا به عنوان دارایی برای آینده خود جای نگرانی نیست زیرا از قرن ها قبل همواره ارزش خوبی در بازار داشته است و می توانید مطمئن باشید که حتی در آینده نیز ارزش گذاری خوبی برای طلا خواهید داشت. در حالی که سرمایه‌گذاری‌های دیگری مانند املاک و ارز در برخی شرایط به دلیل مشکلات مختلف خطرناک هستند، طلا نسبتاً پایدار است و همیشه می‌توانید با سرمایه‌گذاری در طلا از پول خود در بلندمدت محافظت کنید.در این مطلب چند نمونه برای این موضوع بیان شده است.

طلا در مقابل سهام و اوراق

هنگام ارزیابی عملکرد طلا به عنوان یک سرمایه گذاری در بلندمدت، واقعاً به دوره زمانی مورد تجزیه و تحلیل بستگی دارد. به عنوان مثال، در یک دوره 30 ساله، سهام نسبت به طلا و اوراق مشابه یکدیگر بوده اند، اما طی یک دوره 15 ساله، طلا نسبت به سهام و اوراق بهتر عمل کرده است.

طلا ثروت را حفظ می کند

دلایل اهمیت طلا در اقتصاد مدرن بر این واقعیت متمرکز است که در طول هزاران نسل ثروت را با موفقیت حفظ کرده است. اما در مورد ارزهای کاغذی نمی توان همین را گفت.سرمایه‌گذارانی که به دنبال خرید طلا هستند (یعنی بانک‌های مرکزی) باید پول های خود را برای انجام این معامله بفروشند. این در نهایت باعث کاهش ارزش ارز می شود.

راه خوب برای پس انداز پول برای آینده طلاست

پس انداز پول برای آینده شما زمانی ضروری است که درآمد منظمی داشته باشید. با این حال، زمانی که املاک و مستغلات را به عنوان سرمایه گذاری خود انتخاب می کنید، ممکن است نتوانید مقدار کمی پول سرمایه گذاری کنید. در این زمینه، کار ساده ای که می توانید انجام دهید، سرمایه گذاری در طلای فیزیکی است. این کار از پول شما برای آینده محافظت می کند و همچنین می توانید در دراز مدت بازده خوبی داشته باشید.

خرید و فروش آسان طلا در بازار

شما به راحتی می توانید طلای فیزیکی را از هر جواهر فروشی در محله خود خریداری کنید. با این حال، خرید آنها از جواهرات مورد اعتماد که می توانند فاکتور محصول را ارائه دهند منطقی است. بزرگترین مزیت خرید از منابع معتبر این است که کیفیت اصلی را بدون هیچ ریسکی دریافت خواهید کرد و همچنین فاکتور مناسبی برای مراجعات بعدی خود خواهید داشت. به یاد داشته باشید که طلا همیشه مورد تقاضا است و نباید نگران نقدینگی دارایی های خود در طلا باشید. هنگامی که آنها را در بازار از طریق طلا فروشان بفروشید، بلافاصله پول نقد دریافت خواهید کرد.

طلا به نگهداری زیادی نیاز ندارد

بهترین بخش در مورد سرمایه گذاری در طلا این است که نیازی به نگهداری حرفه ای ندارد و شما به راحتی می توانید آنها را در مکانی امن برای صدها سال نگهداری کنید. اما به طور مثال اگر در ملکی سرمایه گذاری کرده اید، باید آنها را به درستی نگهداری کنید . از طرف دیگر، می توانید با خیال راحت طلا بخرید و بدون نیاز به هیچ گونه تعمیر و نگهداری، آنها را سال ها در کمد خود نگه دارید.

طلا بهترین مکمل برای سرمایه گذاری در بازار سهام و املاک

در حالی که سرمایه گذاری در بازار سهام و املاک می تواند بازده خوبی را به همراه داشته باشد، اما در درازمدت با ریسک های زیادی همراه است و هرگز نباید تمام پس انداز خود را روی چنین چیزهایی سرمایه گذاری کنید. شما با خرید طلای فیزیکی از بازار، می توانید سرمایه گذاری خود را متعادل کنید. حتی افراد خانواده می توانند از طلا به شکل زیور آلات استفاده کنند و همچنین از پس انداز خود برای آینده لذت ببرند. از آنجایی که بر خلاف سرمایه گذاری های بازار سهام و املاک، نرخ طلا به شدت کاهش نمی یابد، سرمایه گذاری شما در دراز مدت محافظت می شود. یک راه ساده برای تنوع بخشیدن به ریسک است و بازده خوبی از این استراتژی دریافت خواهید کرد.

طلا با گذشت زمان خراب نمی شود

بر خلاف سایر سرمایه گذاری ها مانند املاک، در آینده فرسوده نخواهد شد. با توجه به قدمت قیمت خود را از دست نمی دهد. به این ترتیب، زمانی که خرید طلای فیزیکی را انتخاب می کنید، سرمایه گذاری شما بازده خوبی و همچنین امنیت در درازمدت خواهد داشت. این امر در جامعه نیز به عنوان یک نماد وضعیت تلقی می شود و در آینده می توانید نقدینگی خوبی به دست آورید.طلا یک سرمایه گذاری مطمئن محسوب می شود. زمانی که بازارها در حال کاهش هستند، قرار است به عنوان یک شبکه ایمنی در طولانی مدت عمل کند زیرا قیمت طلا معمولاً با قیمت های بازار حرکت نمی کند. به همین دلیل، می توان آن را یک سرمایه گذاری پرخطر نیز در نظر گرفت، زیرا تاریخ نشان داده است که قیمت طلا همیشه بالا نمی رود، به ویژه زمانی که بازارها در حال افزایش هستند. سرمایه گذاران معمولاً زمانی که ترس در بازار وجود دارد و انتظار دارند قیمت سهام پایین بیاید، به طلا روی می آورند. برخلاف سهام و اوراق، بازده طلا کاملاً بر اساس افزایش قیمت است. سرمایه گذاری در طلا هزینه های منحصر به فردی دارد. از آنجایی که یک دارایی فیزیکی است، نیاز به هزینه های ذخیره سازی و بیمه دارد. با در نظر گرفتن همه ی این عوامل، طلا به عنوان بخشی از یک پرتفوی متنوع بهترین عملکرد را دارد، به ویژه زمانی که به عنوان پوششی در برابر سقوط بازار سهام عمل می کند و نتایج خوبی در دراز مدت به عمل می آورد.

مطالب مشابه

آیا سرمایه گذاری در خرید طلا بهتر است؟
آیا سرمایه گذاری در خرید طلا بهتر است؟
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 4 دقیقه
مقایسه انواع سرمایه گذاری ها
مقایسه انواع سرمایه گذاری ها
Alternate Text Tavana
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 5 دقیقه
تورم؛ قدرت خرید پول
تورم؛ قدرت خرید پول
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 4 دقیقه
انواع و ابزارهای سیاست پولی (Monetary Policy)
انواع و ابزارهای سیاست پولی (Monetary Policy)
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 3 دقیقه