پنج فیلم انیمه ای برتر که طرفداران آثار استودیو جیبلی از آن لذت خواهند برد

2022-05-29T14:00:00Z موضوع انیمه مانگا لایو اکشن زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

پنج فیلم انیمه ای برتر که طرفداران آثار استودیو جیبلی از آن لذت خواهند برد

بسیاری از افراد با آثار استودیو جیبلی ( Studio Ghibli ) طرفدار این صنعت شدند و باید گفت واقعا هم حق داشتند، چرا که آثار این استودیو در سطح بالایی قرار دارند، به خصوص آثاری که هایائو میازاکی آنها را کارگردانی کرده است. فیلم های انیمه ای نظیر Spirited Away و My Neighbor Tororo برای سالها در سطح بین المللی مورد استقبال عموم قرار گرفته اند و حتی Spirited Away توانست در سال 2021 جایزه اسکار را دریافت کند و بدین ترتیب استودیو جیبلی به حدی استانداردها را بالا برده است که خیلی از افراد نمی توانند حتی انیمه های خوب را تحمل کنند و فقط از بهترین انیمه ها لذت می برند! اما بسیاری انیمه ها هم هستند که می توانند با آثار استودیو جیبلی رقابت کنند و داستان دلگرم کننده ای را روایت می کنند.

Your Name

این انیمه با نام ژاپنی Kimi no Na wa یکی از بهترین انیمه های سینمایی دهه گذشته بوده است و شاید بتوان آن را در کنار شاهکارهایی نظیر Howl's Moving Castle و Spirited Away قرار داد. طرفداران با یک داستان بی نظیر آشنا می شوند که یک داستان عاشقانه تکان دهنده و یک پرتره از اشتیاق بی نظیر عشق را روایت می کند. این فیلم بهترین کار ماکوتو شینکای است و توانسته رکوردهای متعددی در باکس آفیس جهانی ثبت کند. هرچند این انیمه جایزه های متعددی دریافت کرد، اما عدم حضور آن در اسکار سال 2016 بسیار تعجب آور بود.

The Garden of Words

یکی دیگر از شاهکار های ماکوتو شینکای که پیش زمینه اصلی آن عشق و از دست دادن است. داستان این انیمه در مورد یوکاری یوکینوی 27 ساله و تاکائو آکیزوکی، یک کفاش 15 ساله است که به طور منظم در Shinjuku Gyoen National Garden با یکدیگر دیدار می کنند. شینکای قصد دارد این پیام را منتقل کند که افراد بزرگسال هر سنی هم داشته باشند، کنش ها و تنش های ما با نسل های جوان تر یکی است. این دو کاراکتر در طی بیان کردن دردهایشان با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و داستان آن مخلوطی از احساسات پیچیده و تلاطم زندگی است.

A Letter to Momo

از همان ابتدای کار، این انیمه به خاطر طراحی بصری رسای آن شبیه به آثار استودیو جیبلی است و این انیمه در مورد مشکلات پیچیده ای نظیر سوگواری است که در طی انیمیشن زیبایش آن را به تصویر می کشد. داستان در مورد مومو میائورا است که پس از مرگ پدرش به محله ساکت مادرش منتقل می شود و طبیعتا مومو باید با مشکلات و محیط زندگی در شهرهای حاشیه ای کنار بیاید، آن هم در کنار مادر عزادارش و تنها موردی که باعث می شود مومو بتواند به زندگی ادامه دهد، دوستان فراتخیلی خاص او هستند.

Wolf Children

از کارگردان تحسین شده Summer Wars، مامورو هوسودا یک انیمیشن بی نظیر دیگر با یک داستان عمیق را روایت می کند. انیمه Wolf Children به خوبی رابطه یک مادر جوان به نام هانا و دو فرزندش که گرگینه هستند را روایت می کند. داستان در مورد این مادر جوان و مشکلاتش به عنوان یک مادر تنها در بزرگ کردن کودکانی است که برخی اوقات در فرم انسانی خود هستند و برخی اوقات فرم گرگ. این انیمه به خوبی داستان تلخ و شیرین یک والد بودن و بزرگ شدن کودکان برای موفق شدن را روایت می کند.

The Princess and the Pilot

این انیمه که با نام To Aru Hikoushi e no Tsuioku هم شناخته می شود، یک ماجراجویی هوایی شگفت انگیز است که حتی می تواند با اثری نظیر The Wind Rises رقابت کند. داستان آن در مورد یک خلبان جوان است که با یک شاهزاده روبرو می شود، جایی که این خلبان باید از این شاهزاده در قلمرو دشمنان مختلف محافظت کند تا شاهزاده با همسر آینده اش روبرو شود. با اینکه داستان این انیمه قابل حدس زدن به نظر می رسد، اما می تواند باعث شود بینندگان میخ صندلی هایشان شوند و یک رابطه خوب بین کاراکترها را به تصویر می کشد.

مطالب مشابه

چرا اقتباس های انیمه ای از بازی های ویدئویی معمولا ضعیف هستند؟
چرا اقتباس های انیمه ای از بازی های ویدئویی معمولا ضعیف هستند؟
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 6 دقیقه
چرا انیمه های شوجو به سختی محبوبیت زیادی پیدا می کنند؟
چرا انیمه های شوجو به سختی محبوبیت زیادی پیدا می کنند؟
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 5 دقیقه
قوی ترین قابلیت ها در انیمه My Hero Academia که در مبارزات ناکارآمد هستند
قوی ترین قابلیت ها در انیمه My Hero Academia که در مبارزات ناکارآمد هستند
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 6 دقیقه