پنج مُدی که انیمه Sailor Moon در این صنعت به راه انداخت

2022-03-13T06:24:00Z موضوع انیمه مانگا لایو اکشن زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

پنج مُدی که انیمه Sailor Moon در این صنعت به راه انداخت

انیمه Sailor Moon یکی از بهترین و تاثیرگذار ترین انیمه های تاریخ محسوب می شود که از همان شروعش در دهه 90 میلادی توانست طوفانی به پا کند و هم در انیمه های ژانر دختر جادویی ( Magical Girl ) و هم صنعت انیمه به صورت کلی تاثیر بالایی داشته باشد و در واقع نقطه الهامی برای بسیاری از انیمه های دیگر شود. و حتی اگر انیمه های دیگر این ژانر به صورت مستقیم از Sailor Moon الهام نگیرند، به صورت غیر مستقیم زیر دین آن هستند چون این انیمه توانست ژانر دختر جادویی را به اوج برساند و این ژانر طرفدارهای مختلفی پیدا کند. و مهم تر از همه این انیمه توانست مُد های مختلفی در صنعت ایجاد کند که هنوز هم در بسیاری از انیمه های مدرن از آن استفاده می شود. این شما و این پنج مد مهمی که این انیمه به راه انداخت:

5. بعد از Sailor Moon، دختران جادویی شروع به مبارزه با شیاطین کردند

 

در ابتدای شروع به کار ژانر دختر جادویی، این دختران معمولا یک دشمن شیطانی نداشتند که با آن مبارزه کنند و بیشتر لباس های زیبا، جذاب و رنگارنگ پوشیده و به ماجراجویی های دوست داشتنی با دوستان خود می رفتند. البته این قضیه بدین معنا نیست که پیش از این انیمه، کاراکترهای هیچ انیمه دیگری قصد نجات جهان را نداشتند اما پس از آمدن اوساگی و دوستانش بود که این جنگ با شیاطین به محبوبیت رسید. قبل از آن نجات جهان اکثرا بدین معنا بود که دختران جادویی از رویاهای دیگران محافظت می کردند یا اشیا جادویی را جمع می کردند، بدون اینکه دشمن مهمی در کار باشد.

4. پس از Sailor Moon بود که انیمه های ژانر دختران جادویی تم تاریک تری پیدا کردند

 

قبل از پخش این انیمه، بیشتر انیمه های ژانر دختران جادویی جذاب و مهربان بودند اما با پخش سیلر مون بود که تغییرات اساسی در این ژانر پیدا شد و شاید بارزترین تغییر این ژانر، داستان های تاریک تر و جدی تر شدند. و پس از این انیمه مدتی طول کشید تا سری دوست داشتنی Madoka Magica این تغییرات را یک پله جلوتر ببرد و خود مادوکا منبع الهامی برای دیگر انیمه ها شود. شاید Sailor Moon اولین انیمه این ژانر نباشد که فضای تاریکی داشت، اما پس از این انیمه بود که فضاهای تاریک شناخته تر شدند و طرفداران شروع به علاقه مندی به این موارد کردند.

3. انیمه Sailor Moon ژانر شوجو و شونن را ترکیب کرد

 

پیش از این انیمه معمولا مرز مشخصی بین شوجو ( انیمه هایی که مخاطب آنها دختران نوجوان است ) با ژانر شونن ( انیمه هایی که مخاطب آنها پسران نوجوان است ) برپا بود. اما با گذشت زمان این مورد دست خوش تغییر شد و الان ارتباطات بیشتری بین این دو ژانر می بینیم. در حالی که این انیمه ویژگی های انیمه های شوجو ( مثل کاراکترهای دوست داشتنی که اکثرا مونث هستند ) را داشت، اکشن و مبارزات ژانر شونن را هم با خود آورد و پس از این قضیه، بسیاری از انیمه های دیگر هم به تبعیت از SM پرداختند و این دو ژانر را با هم ترکیب کردند که نتیجه امر، انیمه های دوست داشتنی بود.

2. در انیمه Sailor Moon بود که دختران جادویی به شکل گروهی به مبارزه پرداختند

 

قبلا در انیمه های ژانر دختران جادویی، بیشتر این دختران به صورت تنهایی به نجات جهان می پرداختند، اما این SM بود که مبارزات گروهی و همکاری بین این دختران را عادی ساخت. در حالی که هنوز هم انیمه هایی از این ژانر پیدا می شود که قهرمان یک دختر جادویی تنهاست، اما اکثرا به صورت تیمی به فعالیت و مبارزه می پردازند. از انیمه هایی نظیر Madoka Magica گرفته تا PreCure هنوز از این قاعده مبارزات گروهی استفاده می شود و در واقع این تغییر ناگهانی در SM حالا به یک باید در ژانر دختر جادویی تبدیل شده است.

1. یکی از اولین حیوانات سخنگو در Sailor Moon به نمایش در آمد

 

امروزه انیمه های زیادی وجود دارند که یک حیوان سخنگو به کاراکترهای اصلی راهنمایی کرده و در واقع راه و چاه را به آنها نشان می دهد و در بسیاری از ژانر ها، حتی ژانر شونن هم شاهد چنین چیزی هستیم. لونا و آرتمیس یکی از اولین مثال ها در این زمینه بودند که در انیمه SM ظاهر شدند که به کمک اوساگی و دیگر مبارزان می آیند. امروزه این حیوانات دوست داشتنی در بسیاری از انیمه ها به چشم می خورند و حتی به نوعی نماد آنها هم محسوب می شوند، و حتی در بسیاری از آنها این حیوانات به شکل دشمن نیز در می آیند!

مطالب مشابه

پنج انیمه که فضایی تاریک تر از Attack On Titan دارند
پنج انیمه که فضایی تاریک تر از Attack On Titan دارند
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 3 دقیقه
پنج شرور تشنه خون در انیمه های ژانر شونن
پنج شرور تشنه خون در انیمه های ژانر شونن
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 4 دقیقه
5 انیمه کمدی برتر سال 2021 که شما را از خنده روده بر می کند!
5 انیمه کمدی برتر سال 2021 که شما را از خنده روده بر می کند!
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 3 دقیقه
معرفی برترین انیمه های فصل پاییز 2021
معرفی برترین انیمه های فصل پاییز 2021
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 4 دقیقه