آیا عرضه بازی Hogwarts Legacy برای نینتندو سوئیچ تصمیم درستی است؟

2022-04-15T12:54:00Z موضوع بازی تفریح سرگرمی زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

آیا عرضه بازی Hogwarts Legacy برای نینتندو سوئیچ تصمیم درستی است؟

با اینکه در ابتدای معرفی بازی Hogwarts Legacy در بین پلتفرم های مقصد آن نام کنسول جدید نینتندو با پسوند سوئیچ به چشم نمی خورد، اما به نظر سازندگان این بازی نظر خود را عوض کرده اند و علاوه بر کنسول های نسل هشت و نه سونی و مایکروسافت و رایانه های شخصی، شاهد عرضه این بازی برروی سوئیچ هم خواهیم بود. با اینکه در ابتدا تاییدیه رسمی به چشم نخورده بود، اما در بخش سوال و جواب وبسایت مربوطه به بازی سازندگان نام سوئیچ را هم در کنار اکس باکس وان و سریز، پلی استیشن فور و فایو و سیستم های رایانه ای آوردند تا بدین شکل عرضه بازی برای سوئیچ تایید شود. همچنین در فروشگاه معتبر آمازون هم یک نسخه فیزیکی از این بازی به چشم می خورد تا احتمالا به جای اینکه به مانند دیگر عناوین AAA این بازی به شکل استریم و ابری برای سوئیچ عرضه شود، شاهد یک پورت کامل از آن برروی این کنسول باشیم. اما آیا چنین تصمیمی کار درستی است؟

اطلاعات کلی از بازی Hogwarts Legacy

در واقع این بازی که به تازگی اولین گیم پلی هم از آن منتشر شده است، یک بازی اکشن نقش آفرینی جهان باز است که در طی ساخت آن جی کی رولینگ، نویسنده افسانه ای سری هری پاتر، نقش مستقیمی نداشته است و این بازی یک برداشت آزاد از جهان هری پاتر است. در این بازی به مانند فیلم های هری پاتر شخصیت هایی همراه شما خواهند بود اما بازی به صورت کامل یک نفره ( سینگل پلیر ) است و نمی توانید با دیگر بازیکنان به شکل آنلاین یا لوکال به تجربه آن بپردازید. گفته می شود شرکت در کلاس ها در یادگیری جادوها و مهارت های جدید تاثیر زیادی خواهد گذاشت و بازیکن باید در این کلاس ها ایفای نقش کند. چنین مکانیزم شرکت در کلاس پیشتر در بازی Bully هم وجود داشته است اما با توجه به گذشت زمان به احتمال زیاد با پیچیده تر شدن بازی های ویدئویی و پیشرفت های این صنعت باید انتظار مکانیزم های پیشرفته تری را هم داشته باشیم. این بازی از درجات سختی مختلف پشتیبانی خواهد کرد تا هر بازیکن به شکل دلخواه به تجربه آن بپردازد و علاوه بر این روش های مختلفی برای تکمیل یک مرحله وجود خواهند داشت، به عنوان مثال می توانید یک مرحله را به صورت اکشن و با کشتن دشمنان به پیش ببرید یا می توانید آن را به صورت مخفی کاری و بدون سر و صدای اضافی به اتمام برسانید.

عرضه Hogwarts Legacy برروی نینتندو سوئیچ

با اینکه عرضه این بازی برای سوئیچ خبر خوشحال کننده ای برای طرفداران هری پاتر است، اما کیفیت نهایی کار می تواند نگران کننده باشد و بسیاری از دارندگان کنسول سوئیچ از همین حالا از کیفیت کار ناامید هستند! نمایش گیم پلی بازی نوید یک جهان غنی و پر جزئیات از هری پاتر را می داد، اما مسئله اینجاست که گیم پلی منتشر شده از بازی برروی کنسول پلی استیشن فایو که به تازگی منتشر شده است را نمایش می داد. و مسئله مهم اینجاست با این حجم از جزئیات آیا سوئیچ توانایی اجرای این بازی را دارد؟ حتی از کیفیت کار بازی برروی کنسول های نسل هشت هم نمی توان مطمئن بود، چه رسد به سوئیچ که از نظر گرافیکی خروجی ضعیف تری از کنسول ها به نمایش می گذارد! هرچند می توان مثل بازی Doom Eternal از خیر گرافیک بالا گذشت و بر عملکرد با کیفیت گیم پلی اطمینان حاصل کرد، اما باز هم این مورد جای سوال دارد، چرا که در همین گیم پلی بازی Hogwarts Legacy شاهد مبارزات بین چندین دشمن و استفاده از جادوها و مهارت های متفاوت بودیم. نیز با چوب جادویی خود می توانستید به گشت و گذار در محیط بازی بپردازید که چنین امری نیازمند Draw Distance بالایی می باشد ( DD یعنی حداکثر میزان اشیائی که در یک صحنه سه بعدی توسط موتور بازی قابل رندر شدن هستند )، اما احتمال خیلی زیاد سوئیچ قابلیت اجرای چنین محیط پر جزئیاتی را ندارد. البته احتمالات دیگری هم وجود دارد، مثلا بازی بتواند مثل The Witcher 3 به شکل تعجب آوری عملکرد خوبی داشته باشد، هرچند این امر بعید است چون ویچر 3 برای سال 2015 عرضه و طراحی شده بود و از نظر گرافیکی ضعیف تر از بازی جدید هری پاتر است. و آخرین احتمال هم می تواند عرضه بازی به شکل ابری باشد که در این صورت نیازمند اتصال اینترنت هستید و بازی طبیعتا با کیفیت بالاتری قابل اجرا خواهد بود، هرچند بالاتر هم گفته شد احتمال چنین امری ضعیف است.

مطالب مشابه

فرق سرویس PS Plus جدید با مدل قدیمی آن در چیست؟
فرق سرویس PS Plus جدید با مدل قدیمی آن در چیست؟
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 4 دقیقه
پنج بازی تک نفره که قدرت کاراکتر اصلی خیلی زیاد بود!
پنج بازی تک نفره که قدرت کاراکتر اصلی خیلی زیاد بود!
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 4 دقیقه
پنج بازی جهان باز مکانیک های گیم پلی خاص
پنج بازی جهان باز مکانیک های گیم پلی خاص
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 4 دقیقه
اولین اطلاعات از گیم پلی بازی Hogwarts Legacy منتشر شد
اولین اطلاعات از گیم پلی بازی Hogwarts Legacy منتشر شد
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه