بازی LEGO Star Wars: The Skywalker Saga توانست رکورد این سری را بشکند

2022-04-22T13:11:00Z موضوع بازی تفریح سرگرمی زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

بازی LEGO Star Wars: The Skywalker Saga توانست رکورد این سری را بشکند

از زمان عرضه این بازی در شانزده فروردین، بازی LEGO Star Wars: The Skywalker Saga توانسته است جای خود را در دل طرفداران سری بازی های لگو و طرفداران مجموعه عظیم استار وارز باز کند و با استقبال زیادی روبرو شده است. با اینکه تنها چند هفته از عرضه این بازی گذشته است، اما توانسته است رکورد های منحصر به فردی از خود به جا بگذارد که در سری بازی های لگو سابقه نداشته است.

اطلاعات کلی از بازی LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

این بازی توسط استودیوی سازنده بازی های لگو، TT Games با همکاری Lucasfilm Games ساخته شده است و بازیکنان در طی آن می توانند تمامی نه فیلم که بر Skywalker تمرکز کرده اند را تجربه کنند. در این بازی که به کاوش در کهکشان ها می پردازید و داستان های افسانه ای فیلم ها را مرور می کنید، قابلیت کنترل کردن شخصیت های محبوب و نام آشنایی نظیر Luke Skywalker، Darth Maul و Poe Dameron را خواهید داشت. این بازی که شامل مکانیزم های جدید مبارزه و گزینه های کاوش فراوانی است، به شما اجازه می دهد هر کدام از سه گانه های محبوب خود را تجربه کنید، چه The Phantom Menace باشد، چه New Hope و یا The Force Awakens. پلتفرم های مقصد این بازی شامل رایانه های شخصی، پلی استیشن فور و فایو، اکس باکس وان و سریز و نینتندو سوئیچ است تا تقریبا برروی هر پلتفرمی قابلیت تجربه آن را داشته باشید!

بازی LEGO Star Wars: The Skywalker Saga چه رکوردهایی را شکسته است؟

از همان ساعت های اولیه عرضه بازی، این بازی توانست یک رکورد را به نام خود ثبت کند. لگو استار وارز توانست در بیست و چهار ساعت اولیه عرضه خود برروی استیم، 82,517 بازیکن همزمان را ثبت کند که رکورد دیگر بازی استار وارز ساخته شده توسط استودیو Respawn، بازی Star Wars: Jedi Fallen Order که توانسته بود 46,550 بازیکن همزمان را ثبت کند را بشکند. و نکته جالب تر اینکه دومین بازی از سری لگو فرسنگ ها با لگو استار وارز فاصله دارد و بازی LEGO Marvel Super Heroes توانسته بود تنها نزدیک به شش هزار بازیکن همزمان ثبت کند!

دیگر رکوردی که این بازی ثبت کرده است، میزان فروش نسخه های فیزیکی در هفته اول عرضه در انگلستان است که توانست بازی محبوب Elden Ring را پشت سر بگذارد و پس از بازی Pokémon Legends: Arceus دومین لانچ بزرگ فیزیکی در انگلستان در سال 2022 را به نام خود ثبت کند که البته این مورد می تواند به لطف نینتندو سوئیچ هم باشد، جایی که همچنان نسخه های فیزیکی بازی ها بیشتر از نسخه های دیجیتالی به فروش می رسند.

اما مهم ترین رکورد ثبت شده از این بازی را می توان بزرگترین لانچ آن در بین عناوین تاریخ لگو دانست. تنها در دو هفته لگو استار وارز توانسته است بیش از 3.2 میلیون نسخه به فروش برساند و بنا به اعلام شرکت Warner Brothers Games، ناشر بازی این بزرگترین لانچ در بین تمامی پلتفرم ها، مناطق و نسخه های مختلف است.

آینده بازی LEGO Star Wars: The Skywalker Saga به چه شکل است؟

اخبار موفقیت این بازی در واقع باعث شده است TT Games بتواند نفس راحتی بکشد، چرا که بازی چندین بار تاخیر خورده بود و از طرف دیگر اخبار متعددی از وجود کرانچ ( فشار کاری و اضافه کاری بیش از حد ) در این استودیو به گوش می رسید و باعث شده بود فشار ها بر این استودیو بیشتر شود. با توجه به موفقیت این بازی باید دید آینده سری بازی های لگو و استار وارز به چه شکل خواهد بود، هرچند اکنون چند بازی از استار وارز در استودیو های مختلف در حال ساخت است، نظیر استار وارز ساخته استودیو کوآنتیک دریم ( سازنده بازی های Heavy Rain و Detroit Become Human ) با نام Star Wars Eclipse و استار وارز ساخته یوبیسافت. همچنین Star Wars: Knights of the Old Republic Remake یکی دیگر از این عناوین است که ریمیکی از بازی مشهور ساخته شده در سال 2003 است که به صورت انحصاری زمانی برای پلی استیشن فایو در حال ساخت است و در نهایت ایمی هنیگ، کارگردان بازی هایی نظیر Uncharted 3 هم که پیشتر با استودیوی تعطیل شده Visceral Games در حال ساخت یک بازی استار وارز بود که لغو شد، بار دیگر با همکاری Skydance New Media و Lucasfilm Games در حال ساخت یک استار وارز است.

در نهایت اعلام شده است لگو استار وارز قرار است هفت بسته الحاقی دریافت کند که شامل پک های The Mandalorian Season 2 و Star Wars: The Bad Batch است که قرار است در ماه می عرضه شوند.

مطالب مشابه

مهم ترین بازی های ویدئویی که در اردیبهشت 1401 منتشر خواهند شد
مهم ترین بازی های ویدئویی که در اردیبهشت 1401 منتشر خواهند شد
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 5 دقیقه
آیا عرضه بازی Hogwarts Legacy برای نینتندو سوئیچ تصمیم درستی است؟
آیا عرضه بازی Hogwarts Legacy برای نینتندو سوئیچ تصمیم درستی است؟
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 4 دقیقه
فرق سرویس PS Plus جدید با مدل قدیمی آن در چیست؟
فرق سرویس PS Plus جدید با مدل قدیمی آن در چیست؟
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 4 دقیقه
پنج بازی تک نفره که قدرت کاراکتر اصلی خیلی زیاد بود!
پنج بازی تک نفره که قدرت کاراکتر اصلی خیلی زیاد بود!
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 4 دقیقه