هفت مورد عجیب که از کنسول استیم دک کشف شده است!

2022-03-07T19:41:00Z موضوع بازی تفریح سرگرمی زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

هفت مورد عجیب که از کنسول استیم دک کشف شده است!

بعد از مدت ها انتظار بالاخره کنسول دستی شرکت ولو با نام استیم دِک هفته پیش عرضه شد و حالا خیلی از سایت ها و محتواسازان خبری به کشفیات در مورد این کنسول پرداخته اند، که هم شامل موارد مثبت و هم موارد منفی است که می توان یا نمی توان با این کنسول انجام داد! بدون توضیح اضافه به سراغ این کشفیات برویم:

می توانید از نرم افزار OBS استفاده کرده و با استیم دک به لایواستریم بپردازید

با استفاده از خروجی USB که در این کنسول قرار داده شده است می توانید نرم افزار رایگان و اوپن سورس OBS که برای استریم استفاده می شود را نصب کرده، تجهیزات استریم خود را فعال کنید و شروع به استریم کردن بازی های خود برروی استیم دک کنید. هرچند طبیعتا استریم از این کنسول دستی به اندازه استفاده از رایانه های شخصی خروجی مناسبی نمی دهد، اما باز هم ویژگی جالبی است که انتظار نمیرفت استیم دک دارای آن باشد.

می توانید از آن به عنوان یک دستگاه رایانه برای کار استفاده کنید

این کنسول از یک نسخه ویندوز لینوکس استفاده می کند، و همانطور که می دانید لینوکس از جهاتی شبیه به ویندوزهای مایکروسافت است. وقتی طریقه نصب روی کنسول را یاد بگیرید، می توانید گوگل کروم نصب کرده یا از فایرفاکس از پیش نصب شده برروی کنسول استفاده کنید. حالا که استفاده از نرم افزار هایی شبیه Google Docs فراگیر شده است، از این طریق می توان به انجام کارهای روزمره پرداخت.

خیلی از بازی هایی که انتظار داریم اجرا شوند، قابلیت اجرا ندارند

خیلی از بازی های پرطرفدار که از سیستم های ضد تقلب استفاده می کنند برروی استیم دک اجرا نمی شوند، نظیر عناوینی مثل دستینی 2 یا بازی محبوب Lost Ark. اما فراموش نکنید ابتدا Apex Legends هم قابل اجرا برروی کنسول نبود اما الان خیلی ها آن را تجربه می کنند پس می توانیم انتظار داشته باشیم این عناوین بعدا اضافه شوند، هرچند طبق گفته استودیو بانجی عرضه دستینی 2 بعید است و هرکس با این کنسول به این بازی بپردازد، بن خواهد شد.

شخصی سازی استیم دک آنقدرها هم سخت نیست

قابلیت های شخصی سازی ( یا در برخی موارد دستکاری! ) این کنسول آنقدرها هم سخت نیست و به راحتی می توانید قاب پشتی و حتی قاب محفظه این کنسول را درآورده و آن را طبق دلخواه خود تغییر دهید و مدل های مختلفی روی آن سوار کنید ( مثل قاب بیرونی پلی استیشن فایو ). درست است که باز کردن این قاب ممکن است به راحتی باز کردن چند عدد پیچ باشد، اما اگر خیلی تازه کار هستید شاید بهتر باشد از یک ویدئو راهنما استفاده کنید!

می توانید همزمان یک ویندوز و یک لینوکس نصب کنید

با اینکه عجیب به نظر می رسد، اما امکان این وجود دارد که با استفاده از یک بوت منیجر ویندوز را برروی یک پارتیشن و لینوکس را برروی پارتیشن دیگری نصب کنید. اما نکته منفی اینجاست که یکی از این دو سیستم عامل نمی تواند سیستم عامل استیم ( پیش فرض خود کنسول ) باشد چون این سیستم عامل به 8 پارتیشن نیاز دارد! اما فراموش نکنید که اگر قصد داشته باشید دوباره سیستم عامل استیم را نصب کنید، باید کل حافظه دستگاه فرمت شود.

می توانید استیم دک را به یک مدیا سنتر پورتابل تبدیل کنید

از آنجایی که این کنسول بر پایه لینوکس است، قابلیت اجرای هر نرم افزار سازگار با لینوکس را دارد. می توانید به راحتی نرم افزاری مثل VLC را نصب کرده و هزاران فیلم و موسیقی برروی کنسول خود نصب کنید و در طول روز از آنها لذت ببرید، یا حتی اگر یک SD Card داشته باشید آنها را برروی این حافظه جانبی نصب کنید. حتی یک نسخه لینوکس اسپاتیفای هم وجود دارد، پس می توانید با اتصال به اینترنت از هزاران موسیقی مورد علاقه خود لذت ببرید.

می توانید با استیم دک به یک هکر ماهر تبدیل شوید

اگر با لینوکس آشنایی دارید، استیم دک یک منبع باز در اختیار شما قرار می دهد تا هرکاری می خواهید با آن انجام دهید. می توانید نرم افزاری مثل Wireshark نصب کنید تا ترافیک اینترنت خودتان را دنبال کنید یا قابلیت های خود را به رخ دوستانتان بکشید! فراموش نکنید که این کنسول بر پایه Arch Linux است پس باید با نرم افزار مدیریت پکیج Pacman آشنا باشید. حتی می توانید یک شبیه ساز اوپن سورس مثل MS-DOS نصب کنید و از آن لذت ببرید.

مطالب مشابه

بهترین اپلیکیشن ها برای فعال نگه داشتن مغز شما
بهترین اپلیکیشن ها برای فعال نگه داشتن مغز شما
Alternate Text Nazila77
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 6 دقیقه
بازی‌های رایگانی که همین الان می‌توانید روی مرورگر خود اجرا کنید
بازی‌های رایگانی که همین الان می‌توانید روی مرورگر خود اجرا کنید
Alternate Text Immortal
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه
بازی سازان ایرانی و بازی‌هایشان
بازی سازان ایرانی و بازی‌هایشان
Alternate Text Tavana
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 5 دقیقه
بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال 2023
بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال 2023
Alternate Text Nazila77
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 5 دقیقه