پنج بازی تک نفره که قدرت کاراکتر اصلی خیلی زیاد بود!

2022-04-07T19:10:00Z موضوع بازی تفریح سرگرمی زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

پنج بازی تک نفره که قدرت کاراکتر اصلی خیلی زیاد بود!

حتما برای شما هم پیش آمده است که دوست داشته باشید در یک بازی نقش قدرت مطلق را ایفا کنید و از همه چیز و همه کس قوی تر باشید. هرچند این قدرت مطلق به ندرت در بازی ها پیدا می شود اما در عین حال بازی های زیادی هستند که به شما قدرت های متفاوت زیادی می دهند و در نتیجه شما می توانید از آنها به خوبی استفاده کنید. این مورد را در کنار یک داستان خوب، طراحی مراحل و اکشن قوی و جهان پر محتوا و پر از چالش بگذارید تا نتیجه شبیه یک معجون دلچسب بعد از یک روز تشنگی شود! بیایید به پنج بازی تک نفره ( سینگل پلیر ) که قدرت های مناسبی دارند نگاهی بیندازیم:

5. Saints Row IV

بعد از وقایعی که در انتهای نسخه سوم سینتس رو اتفاق افتاد ( به علت اسپویل به آن اشاره نمی شود! )، رئیس و گروه سینتس ها توانستد قدرت های فرا زمینی خیلی جذابی بدست بیاورند. شروع کار در نسخه چهارم با Super Jump و Super Sprint است که به ترتیب به شما اجازه می دهند به میزان بیش از حد معمول بتوانید بپرید یا بدوید، که با استفاده از ترکیب این دو می توانستید در دنیای بازی پرواز هم بکنید! با گذشت زمان قدرت هایی دیگر نظیر Blast برای پرتاب دشمنان و Telekinesis برای برداشتن و جابجایی اشیا و دشمنان نیز بدست می آوردید که در مبارزات به کار شما می آمدند. برخی دیگر از این قدرت ها نظیر بالا رفتن از دیوار، نابود کردن سطح زمین و یک ضربه قوی به هنگام فرود آمدن هستند.

4. Injustice 2

برده شدن نام این عنوان در این لیست اصلا اتفاق عجیب و سختی نیست، چون بازی تماما در مورد ابر قهرمان هاست! اما صرف داشتن ابر قهرمان ها کافی نیست و استودیو NetherRealm که پیشتر سابقه ساخت سری بازی های Mortal Kombat را هم دارد، توانسته به خوبی از پس چالش طراحی کاراکترهای مناسب در این عنوان فایتینگ بر بیاید و یک تجربه دلچسب برای شما رقم بزند. مثلا Aquaman از سه شاخه خود در کنار سپرهای آبی و شاخک هایش برای حمله به دشمنان استفاده می کند. یا Atrocitus از قدرت خشمش برای ریختن مواد مذاب روی دشمنان و ضربه های مهلک استفاده می کند. حتی سوپرمن هم به عنوان یک قدرت برتر در بازی حضور دارد، اما این قضیه بدین شکل نیست که تعادل قدرت ها برهم بخورد و خیلی قوی تر از دیگران باشد.

3. inFamous 2

کنترل کردن الکتریسیته به خودی خود امری سخت است اما در نسخه دوم inFamous این الکتریسیته با آتش و یخ همراه می شود تا کنترل آن راحت تر شود. دوست دارید به یک ققنوس تبدیل شوید و به سمت دشمنان یورش ببرید تا بترکند؟ دوست دارید یک موشک یخی داشته باشید که دشمنان را فریز می کند؟ می خواهید یک گرداب یونی درست کنید و با رعد های الکتریکی سر دشمنان را بر باد دهید؟ خوب این بازی جواب شماست! به علاوه شما می توانید به یکی از جبهه های خیر یا شر هم ملحق شوید و انتخاب های خود را داشته باشید.

2. Prototype

اگر بخواهیم دنبال بازی ای بگردیم که استودیو Radical Entertainment مهارت های تخریب خود را در آن به بهترین شکل نمایش داده باشد، جواب قطعا پروتوتایپ است. بازیکن به عنوان الکس مِرسِر گستره بالایی از قابلیت های مختلف نظیر قدرت و سرعت ویژه تا جذب کردن اجساد برای بدست آوردن سلامتی و تغییر به یک انسان دیگر دارد. همچنین قدرت های دیگری نیز وجود داشتند تا الکس را به شکل های دیگری تغییر دهید، مثلا یک دست با پنجه هایی به شکل شمشیر یا مشت هایی به شکل سنگ. اگر می توانستید میزان جرم و خرابی را به یک شدت معین برسانید، می توانستید از حملات بی نظیر ( و صد البته خشن! ) نظیر پرتاب خار به سمت های مختلف یا بیرون آوردن خار ها از زمین استفاده کنید.

1. Marvel’s Spider-Man


 

هیچکسی از استودیو اینسامنیاک انتظار عرضه چنین شاهکاری را نداشت، اما اسپایدر من واقعا بی نظیر عمل کرد و به تمام معنا حس اسپایدر من بودن را به بازیکن منتقل می کرد! تار زدن در ساختمان ها و خیابان های منهتن، له کردن و تار انداختن به سمت دشمنانی که مخل آرامش و امنیت مردم می شدند و پرت کردن دشمنان بافته شدن به یکدیگر حس بی نقصی به بازیکن منتقل می کرد. علاوه بر این بُعد پویایی اسپایدر من هم به خوبی در بازی وجود داشت، نظیر جا خالی دادن و ضد حمله زدن او به دشمنان در به دست آوردن یک کمبو و یک مبارزات جذاب کمک می کردند تا همه در کنار هم باعث خلق یکی از بهترین عناوین با کاراکتر اصلی که قدرت زیادی دارد تبدیل شود.

مطالب مشابه

مهم ترین بازی هایی که در فروردین 1401 عرضه خواهند شد
مهم ترین بازی هایی که در فروردین 1401 عرضه خواهند شد
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 4 دقیقه
هفت مورد عجیب که از کنسول استیم دک کشف شده است!
هفت مورد عجیب که از کنسول استیم دک کشف شده است!
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه
بهترین اپلیکیشن ها برای فعال نگه داشتن مغز شما
بهترین اپلیکیشن ها برای فعال نگه داشتن مغز شما
Alternate Text Nazila77
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 6 دقیقه
بازی‌های رایگانی که همین الان می‌توانید روی مرورگر خود اجرا کنید
بازی‌های رایگانی که همین الان می‌توانید روی مرورگر خود اجرا کنید
Alternate Text Immortal
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه