پنج بازی که طرفداران Persona 5 از آنها لذت خواهند برد

2022-05-02T13:03:00Z موضوع بازی تفریح سرگرمی زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

پنج بازی که طرفداران Persona 5 از آنها لذت خواهند برد

هنگامی که نه سال پیش Atlus و P-Studio شروع به ساخت نسخه پنجم از سری پرسونا کردند، قطعا استاندارد های بالایی برای آن در نظر گرفتند چون نسخه های قبلی آن هم همواره از بهترین نقش آفرینی های ژاپنی در بازار تلقی می شدند، اما شاید نسخه پنجم حتی از این استاندارد ها هم بهتر عمل کرد و چندین پله ژانر JRPG را به جلو راند و هر چه زمان گذشت، ارزش های این بازی هم بیشتر نمایان شد و طرفداران بیشتری پیدا کرد. این بازی خیلی زود توانست خودش را به عنوان یکی از بهترین بازی های نقش آفرینی ژاپنی در تاریخ معرفی کند و با فروش بیش از پنج میلیون نسخه ای، شاهد نسخه ای ارتقا یافته از آن با نام Persona 5 Royal هم بودیم. پرسونا 5 داستان چند دانش آموز دبیرستانی را روایت می کند که با دنیای دیگری روبرو می شوند و در واقع می توان گفت ذات واقعی افراد را در این دنیا می بینند. گیم پلی نوبتی آن یکی از بهترین ها در بین عناوین نوبتی است، داستان بازی جذاب است و محتوای زیادی هم برای آن در نظر گرفته شده است تا بازیکنان را به مدت بیش از صد ساعت سرگرم کند. اگر شما هم از پرسونا 5 لذت برده اید، بازی های زیر می توانند گزینه های مناسبی برای شما باشند:

13 Sentinels: Aegis Rim

این بازی که به تازگی برای نینتندو سوئیچ هم عرضه شده بود، از ترکیب دو ژانر ویژوال ناول و استراتژی همزمان خلق شده است و یک آینده آخر الزمانی را به تصویر می کشد که در داستان آن سیزده دانش آموز در زمان های مختلف را روایت می کند. برخلاف گیم پلی نوبتی پرسونا 5، این بازی از گیم پلی همزمان بهره می برد و در بخش مبارزات بازی، بازیکنان با دشمنانی به نام Kaiju مبارزه می کنند. تغییر بین دو بخش داستان سرایی ( با نام Remembrance ) و مبارزه ( با نام Destruction ) به بازیکنان اجازه می دهد داستان را پیش ببرند و محتویات جدیدی نظیر کاراکتر های قابل بازی جدید بدست آورد. این بازی برای پلی استیشن فور هم عرضه شده است.

Danganronpa V3: Killing Harmony

سومین نسخه از سری دانگانرونپا، جامع ترین داستان بین آنها را هم دارد. این بازی از همان گیم پلی نسخه های قبلی استفاده می کند که در طی آن باید رمز و راز های قتل افراد را پیدا کنید و در نهایت در دادگاهی فرد متهم را بیابید. اما در عین حال این بازی ویژگی های جانبی مختلفی نظیر کازینو هم به گیم پلی اصلی اضافه کرده است و محتویات بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. این بازی هم مثل پرسونا 5 داستان شانزده نوجوان را روایت می کند که در یک بازی مرگ گیر افتاده اند و باید متهمان پشت پرونده ها را پیدا کنند تا از این طریق جان خود را نجات دهند، وگرنه متهم می تواند به تنهایی از این بازی رهایی پیدا کرده و باقی افراد اعدام خواهند شد. برای تجربه عمیق تر این بازی، پیشنهاد می شود نسخه های اول و دوم آن را هم تجربه کنید.

Fire Emblem: Three Houses

شانزدهمین نسخه از سری بازی های طولانی و پر قدمت نینتندو، سری Fire Emblem بار دیگر کیفیت آن را به رخ می کشد. جدای از اینکه Three Houses اولین بازی از زمان عرضه Radiant Dawn است که برروی کنسول های خانگی عرضه می شود، نحوه طراحی داستان سرایی بازی به گونه ایست که مطمئن می شود در طی آن کاراکترها به هنگام مکالمه بدرخشند! در بخش ابتدایی بازی، بازیکن در نقش یک استاد در یک مدرسه معتبر است که باعث می شود بتوانید در فعالیت های مختلفی ایفای نقش کنید. هرچند مبارزات مرتبط با داستان بازی بیشتر در نیمه دوم آن حضور دارند، اما در کل بازی، بازیکنان را دعوت می کند با دانش آموزان ارتباط برقرار کنند، فعالیت های آنان را مدیریت کنند و جلسات تمرینی برای آنها در نظر بگیرند. 

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel

یک نقش آفرینی نوبتی ژاپنی که در جهان The Legend of Heroes اتفاق می افتد، وقایع بازی Trails of Cold Steel همزمان با دو نسخه Trails to Azure و Trails from Zero و پس از وقایع سه گانه Trails in the Sky رخ می دهد. هرچند تمامی بازی های این سری از یک گیم پلی یکسان استفاده می کنند و نحوه روایت داستان در آنها شبیه هم است، اما نسخه نامبرده چند تغییر نسبت به دیگر بازی های سری دارد، نظیر سیستم مبارزات اصلاح شده. این بازی که در امپراطوری Erebonian روایت می شود، در مورد یک دانش آموز دبیرستانی و همکلاسی هایش در یک مدرسه نظامی زبده است. گیم پلی بازی بر فعالیت های اجتماعی و تحصیلی بنا شده است و بازیکنان را تشویق می کنند با دیگر دانش آموزان ارتباط برقرار کنند.

Tokyo Xanadu (eX+)

این بازی که ساخته Nihon Falcom است، شباهت های زیادی به پرسونا دارد، هرچند نمی توان آن را یک کلون از پرسونا دانست و هویت خودش را هم حفظ می کند. از فعالیت های روزمره گرفته و ویژگی های شبیه ساز اجتماعی تا طراحی دانجن مانند ( Dungeon )، گویی بازی الحاقیه ای در جهان پرسونا است! بازیکن در نقش یک دانش آموز دبیرستانی است که در یک گرداب بین چند بعد گرفتار شده و به قلمرو کابوس کشیده می شود که در آن بازیکن در مبارزات همزمان ایفای نقش کرده و اهمیت زیادی به جستجو در دانجن ها داده می شود. همچنین بازی بخش هایی را هم مختص کاراکترهای فرعی در نظر گرفته است و می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید. نسخه eX+ که در واقع یک نسخه ارتقا یافته از بازی است، کاراکترهای جدیدی را معرفی کرده، گیم پلی را ارتقا بخشیده و داستان را هم طولانی تر کرده است.

مطالب مشابه

لیاقت فرانچایز Killzone بیش از این است!
لیاقت فرانچایز Killzone بیش از این است!
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 4 دقیقه
ساخت بازی جدید Tales from the Borderlands توسط گیرباکس اتفاق بزرگی است!
ساخت بازی جدید Tales from the Borderlands توسط گیرباکس اتفاق بزرگی است!
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه
بازی LEGO Star Wars: The Skywalker Saga توانست رکورد این سری را بشکند
بازی LEGO Star Wars: The Skywalker Saga توانست رکورد این سری را بشکند
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 4 دقیقه
مهم ترین بازی های ویدئویی که در اردیبهشت 1401 منتشر خواهند شد
مهم ترین بازی های ویدئویی که در اردیبهشت 1401 منتشر خواهند شد
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 5 دقیقه