بهترین تنظیمات اورکلاک GeForce RTX 3070 LHR برای استخراج اتریوم

2021-11-30T09:20:00Z موضوع علم دانش تکنولوژی زمان مطالعه 6 دقیقهدرجه کیفی A

بهترین تنظیمات اورکلاک GeForce RTX 3070 LHR برای استخراج اتریوم

بهترین تنظیمات اورکلاک GeForce RTX 3070 LHR برای استخراج اتریوم

NVIDIA برای کمک به مسلط شدن گیمرها به پردازنده‌های گرافیکی GeForce، کارت‌های گرافیک «GeForce «Lite Hash Rate جدید را در ماه می 2021 معرفی کرد. یکی از این کارت‌ها GeForce RTX 3070 بود که تا آن زمان می‌توانست با هش ریت (قدرت هش) بسیار خوب، استخراج اتریوم را به رخ بکشد. روی کاغذ، GeForce RTX 3070 جدید دارای همان مشخصاتی است که نوع غیر LHR دارد. این دستگاه دارای 5888 هسته CUDA، 184 هسته تانسور و همچنین 8 گیگابایت GDDR6 VRAM است و می‌تواند تجربه بازی با کیفیت p1440 و همچنین تجربه بسیار مناسب بازی با کیفیت 4K را ارائه دهد. با این حال، وقتی صحبت از استخراج به میان می‌آید، اوضاع بسیار متفاوت‌تر است.

در مقایسه با GeForce RTX 3070 اصلی، RTX 3070 LHR دارای یک محدود کننده­ی استخراج ارز دیجیتال داخلی است که بر عملکردِ کارتِ استخراج اتریوم تأثیر منفی می‌گذارد. به گفته NVIDIA، RTX 3070 LHR جدید قادر است تنها نیمی از هش اتریوم RTX 3070 اصلی را ارائه دهد، بنابراین برای استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال جذابیت کمتری برای خرید دارد. به طور خاص، RTX 3070 LHR تنها قادر به ارائه 28 مگاهرتز بر ثانیه در الگوریتم EtHash است، در حالی که کارت غیر LHR می­تواند 58.10 MH/s را در موقعیت سرمایه تحویل دهد. همچنین به نظر می‌رسد که محدودکننده استخراج داخلی در حین استخراج سایر ارزهای دیجیتال مانند RavenCoin (RVN) بر عملکرد کارت تأثیر می‌گذارد.

خوشبختانه، در چند ماه گذشته، رونق استخراج‌کننده‌های جدید ارزهای دیجیتال ایجاد شده است که توانسته‌اند تا حدی پتانسیل استخراج اکثر کارت‌های گرافیک LHR NVIDIA را آزاد کنند. این لیست همچنین شامل GeForce RTX 3070 LHR است که اکنون قادر است تا MH/s 46 را در الگوریتم Ethash تحویل دهد، به شرطی که از تنظیمات اورکلاک مناسب و همچنین ماینر مناسب استفاده کنید. در این راهنمای سریع، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه عملکرد استخراج RTX 3070 خود را آزاد کنید و درآمد خود را از استخراج ارزهای دیجیتال افزایش دهید.

به‌روزرسانی 23 نوامبر 2021: ما معیارهایی را به lolMiner 1.36a و GMiner 2.72 اضافه کرده‌ایم. اگر می‌خواهید اتریوم را با RTX 3070 LHR استخراج کنید، قویاً توصیه می‌کنیم از آخرین نسخه GMiner یا T-Rex miner استفاده کنید. این ماینرها تا حدی محدود کننده استخراج داخلی کارت را دور می­زنند، بنابراین به کارت اجازه می­دهند تا 48 درصد هش ماینینگ بالاتری ارائه دهد.

بهترین تنظیمات اورکلاک برای استخراج اتریوم با GeForce RTX 3070 LHR

قبل از شروع استخراج اتریوم با GeForce RTX 3070 LHR، توصیه می­کنیم کارت گرافیک را اورکلاک کنید تا عملکرد استخراج آن را تا حد امکان بهبود ببخشید. این کار باعث بهبود کارایی کارت شما و همچنین سودآوری می­شود. با این حال، باید توجه داشت که شما باید از اورکلاک با مسئولیت خود استفاده کنید! ViCadia.com هیچ مسئولیتی در رابطه با اورکلاک کردن یا انجام تنظیمات در رایانه شما ندارد. در این باره به شما هشدار داده شده است!

ابتدا آخرین نسخه¬های MSI Afterburner و HWiNFO64 را دانلود کنید. شما می¬توانید از MSI Afterburner برای تنظیم دستی زمان سنج هسته، زمان سنج حافظه و مقادیر حد توان برای کارت گرافیک خود استفاده کنید. ما قویاً استفاده از ابزار HWiNFO64 را برای نظارت دقیق بر زمان سنج هسته و دمای VRAM توصیه می¬کنیم. اگر متوجه رفتار غیرعادی کارت گرافیک خود شدید، بلافاصله به تنظیمات پیش فرض برگردید.
به منظور این راهنمایی، ما از کارت گرافیک MSI GeForce RTX 3070 LHR Gaming Z TRIO 8G استفاده کرده‌ایم. در زیر می‌توانید تنظیمات اورکلاک را مشاهده کنید که برای ما بهترین کارایی را داشت. این تنظیمات OC ممکن است لزوماً برای کارت شما کار نکنند. هر نوع AIB از RTX 3070 LHR عملکرد کمی متفاوتی دارد.
در اینجا تنظیمات اورکلاکی هستند که برای کارت ما بهترین کارایی را داشتند:

  • زمان سنج هسته GPU را با استفاده از NVIDIA SMI یا MSI Afterburner's Curve Editor تنظیم کنید تا:
  • اگر از ماینر lolMiner یا T-Rex استفاده می¬کنید، روی 1035 مگاهرتز تنظیم کنید.\
  • اگر از NBMiner یا GMiner استفاده می ¬نید، روی 1020 مگاهرتز تنظیم کنید.
  • مقدار زمان سنج حافظه را تنظیم کنید:
    اگر از ماینر lolMiner یا T-Rex استفاده می¬کنید، آن را به 1300+ مگاهرتز افزایش دهید.
    اگر از NBMiner یا GMiner استفاده می¬کنید، آن را به 1250+ مگاهرتز افزایش دهید.
  • 100% محدود کننده¬های قدرت را رفع کنید.
  • سرعت فن را روی حالت خودکار تنظیم کنید (همچنین شما می¬توانید آن را به دلخواه خود نیز تنظیم کنید)

عملکرد و معیارهای استخراج اتریوم
برای بررسی عملکرد استخراج کارت خود، از چهار ماینر مختلف استفاده کرده ایم: NBminer 397، GMiner 2.72، lolMiner 1.36a و T-Rex 0.24.6 miner. ما عملکرد استخراج کارت را فقط با تنظیمات اورکلاک اعمال شده آزمایش کرده‌ایم. سرعت فن، دمای هسته پردازشگر گرافیکی، دمای VRAM و قدرت کلی برد (TBP) با HWiNFO64 v 7.14 ثبت شد. در زیر می¬توانید نتایج معیار ما را مشاهده کنید.

جدول مقایسه

هر چهار ماینر آزمایش شده توانستند عملکرد استخراج بسیار خوبی را ارائه دهند، با این حال، lolMiner 1.36a بدترین عملکرد را داشت. همچنین باید گفت که lolMiner نتایج استخراج را بسیار بد، بالا می­آورد (متورم می­سازد)، به این معنی که هش ریت استخراج واقعی بسیار کم­تر از میزان گزارش شده است، به خصوص در کارت­های LHR. البته lolMiner فقط باید بصورت ترکیب با HiveOS استفاده شود، با این حال به نظر می‌رسد آخرین نسخه روی HiveOS کار نمی‌کند، بنابراین ما آن را فقط روی ویندوز 10 آزمایش کرده‌ایم.

وقتی نوبت به هش ریت ماینینگ خام رسید، ماینر T-Rex در اینجا یک برنده واضح بود، اما تنها توانست با اختلاف کمی از GMiner پیشی بگیرد. ماینر T-Rex قادر به ارائه MH/s 45.9 برای مصرف برق کل 107 وات بود، در حالی که GMiner 2.72 قادر به ارائه MH/s 45.2 برای کل مصرف برق 103 وات بود. NBMiner همچنین استخراج بسیار مناسبی را ارائه کرد. با این حال، عملکرد RTX 3070 LHR ، ما را مجبور کرد که بیشترین انرژی را از تمام ماینرهایی که آزمایش کرده‌ایم، مصرف کند. در زیر می­توانید نموداری را ببینید که تفاوت عملکرد بین همه ماینرها را به وضوح نشان می­دهد.


همانطور که می­بینید، در حال حاضر کارآمدترین ماینر GMiner 2.72 است. کم­ترین میزان انرژی را مصرف می­کند، عملکرد استخراج فوق العاده­ای را ارائه می­دهد و همچنین GeForce RTX 3070 را نسبتا خنک نگه می­دارد. از نظر عملکرد، GMiner با ماینر T-Rex برابری می­کند، به این معنی که هر دو ماینر بسیار خوب هستند و اگر GeForce RTX 3070 LHR دارید، ارزش استفاده را دارند.

اگر به نمودار بالا نگاهی بیندازید، ممکن است به این نتیجه برسید که NBMiner تقریباً همان بهره وری ماینینگ را با lolMiner 1.36a ارائه می­دهد. با این حال، این فرض ممکن است اشتباه باشد، زیرا lolMiner نتایج عملکرد را بالا می­آورد (متورم می­سازد) (ما پس از مقایسه داده‌های استخر استخراج متوجه شدیم)، بنابراین اکیداً توصیه می‌کنیم تا زمانی که توسعه‌دهندگان آن این مشکل را حل کنند از lolMiner اجتناب کنید.

به طور کلی، با این سطح از عملکرد استخراج، RTX 3070 LHR بسیار نزدیک‌تر به همزاد غیر LHR خود است. با وجود آن، هنوز پیشرفت­های زیادی در زمینه بهبود عملکرد کارت استخراج وجود دارد. در حال حاضر، RTX 3070 LHR قادر است اتریوم را با کارایی بیشتری نسبت به AMD Radeon RX 6700XT استخراج کند که در کل بسیار خوب است، زیرا قیمت RX 6700 XT تقریباً با RTX 3070 LHR برابر است

ما امیدواریم که در آینده نزدیک شاهد عملکرد بهتر استخراج، با استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال جدید باشیم. در حال حاضر، سرمایه گذاری روی GeForce RTX 3070 LHR کاملاً جدید، گزینه بسیار خوبی به نظر می­رسد زیرا GeForce RTX 3070 LHR کارآمدترین کارت LHR برای ماینینگ است. GeForce RTX 3060 LHR نیز جایگزین مناسبی به نظر می­رسد، به خصوص اگر پول کافی برای خرید RTX 3070 ندارید.

مطالب مشابه

راهنمای جامع مهندسی نرم افزار
راهنمای جامع مهندسی نرم افزار
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 18 دقیقه
پرینتر سه بعدی چیست و چگونه کار می کند؟
پرینتر سه بعدی چیست و چگونه کار می کند؟
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 21 دقیقه
بهترین ابزار و نرم افزار سئو هوش مصنوعی در سال 2023(بخش اول)
بهترین ابزار و نرم افزار سئو هوش مصنوعی در سال 2023(بخش اول)
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 5 دقیقه
جایگزین های برتر ChatGPT برای سال 2023
جایگزین های برتر ChatGPT برای سال 2023
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 5 دقیقه