حل مشکل کندی سرعت لپ تاپ(بخش اول)

2022-09-22T05:54:00Z موضوع علم دانش تکنولوژی زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

حل مشکل کندی سرعت لپ تاپ(بخش اول)

اگر لپ‌تاپ ویندوز شما به سرعت قبل نیست، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید آن را مثل نو کار کنید. فقط با بستن چند برنامه، غیرفعال کردن حالت صرفه جویی در انرژی یا به روز رسانی سیستم عامل خود، می توانید سرعت لپ تاپ را افزایش دهید. با این حال، اگر لپ‌تاپ قدیمی‌تری دارید، ممکن است مجبور شوید هارد یا کارت حافظه خود را تعویض کنید. در اینجا رایج‌ترین دلایلی وجود دارد که چرا لپ‌تاپ ویندوز شما ممکن است کند کار کند و چگونه می‌توانید سرعت کار را افزایش دهید.

 

حالت ذخیره انرژی را خاموش کنید

به منظور کمک به عمر طولانی‌تر باتری، این احتمال وجود دارد که در گذشته حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی را فعال کرده باشید. اگر چنین است، می‌توانید با تغییر حالت متعادل یا عملکرد بالا، به سرعت رایانه ویندوزی خود را افزایش دهید.

راه حل: برای غیرفعال کردن حالت Power Saver در لپ تاپ خود، کلیدهای Windows + I را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا تنظیمات باز شود. سپس به System > Power & sleep رفته و Additional Power Settings را کلیک کنید. در نهایت روی Create a power plan در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید و Balanced یا High performance را انتخاب کنید.

 

همچنین می‌توانید با کلیک کردن روی نماد باتری در نوار پایین و حرکت دادن به سمت راست، حالت ذخیره انرژی را به سرعت خاموش کنید.

 

اگر ویندوز 11 را روی لپ تاپ خود اجرا می کنید، می توانید با فشار دادن کلیدهای Windows + I روی صفحه کلید خود و رفتن به System > Power & Battery همه این گزینه ها را پیدا کنید. سپس منوی کشویی کنار حالت Power را انتخاب کرده و Balanced یا Best Performance را انتخاب کنید.

 

از برنامه های در حال اجرا در پس زمینه خارج شوید

اگر لپ‌تاپ شما کند است، یکی از ساده‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که تا آنجا که ممکن است برنامه‌ها را ببندید. با این حال، برخی از برنامه ها وجود دارند که حتی پس از بستن آنها در پس زمینه به کار خود ادامه می دهند. این برنامه ها می توانند قدرت پردازش شما را از بین ببرند که می تواند سرعت لپ تاپ شما را کاهش دهد.

راه حل: می توانید از Task Manager ویندوز برای بستن برنامه های در حال اجرا در پس زمینه استفاده کنید. برای انجام این کار، Ctrl + Alt + Delete را در صفحه کلید خود بزنید و Task Manager را انتخاب کنید. سپس  روی More details در گوشه سمت چپ پایین کلیک کنید تا ببینید کدام برنامه‌ها از CPU، حافظه و موارد دیگر رایانه شما استفاده می‌کنند.

روی تب Process در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید و سپس می‌توانید روی سربرگ هر ستون کلیک کنید تا ببینید کدام برنامه‌ها از بیشترین منابع استفاده می‌کنند. در نهایت، یک برنامه را انتخاب کنید و روی End Task در گوشه سمت راست پایین پنجره کلیک کنید تا برنامه به اجبار از آن خارج شوید.

 

شما برنامه های راه اندازی بیش از حد زیادی دارید

اگر هنگام راه‌اندازی رایانه، تعداد زیادی برنامه باز می‌شوند، ممکن است سرعت لپ‌تاپ شما کند شود. این برنامه ها هر بار که رایانه خود را روشن می کنید به طور خودکار باز می شوند و تا زمانی که رایانه خود را خاموش نکنید به کار خود ادامه می دهند و سرعت همه چیز را در روند کاهش می دهد.

راه حل: برای پیدا کردن برنامه هایی که هنگام راه اندازی لپ تاپ خود باز می شوند، کلیدهای Ctrl + Alt + Delete را روی صفحه کلید خود فشار دهید و Task Manager را انتخاب کنید. سپس روی تب Startup در بالای پنجره کلیک کنید. در نهایت یک برنامه را انتخاب کنید و در گوشه سمت راست پایین پنجره روی Disable کلیک کنید.

همچنین می توانید روی  ستون Startup Impact کلیک کنید تا ببینید کدام برنامه ها سرعت لپ تاپ شما را بیشتر کاهش می دهند.

 

شما باید سیستم عامل خود را به روز کنید

اگر مدتی است که سیستم عامل خود را به روز نکرده اید، ممکن است به روز رسانی درایورها و وصله های نرم افزاری جدید را از دست بدهید. این کار می تواند سرعت لپ تاپ شما را کاهش دهد و شما را در برابر آسیب پذیری های امنیتی که هکرها می توانند از آن برای آلوده کردن رایانه شما استفاده کنند، محافظت نمی کند.

راه حل: برای اطلاع از اینکه آیا نیاز به به روز رسانی سیستم عامل خود دارید، کلیدهای Windows + I را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا تنظیمات باز شود. سپس Update & Security را انتخاب کنید و بر روی Check for updates کلیک کنید و در صورت وجود هر گونه به روز رسانی، دانلود کنید.

 

لپ تاپ شما به بدافزار آلوده شده است

اگر تبلیغات پاپ آپ را روی لپ تاپ خود مشاهده می کنید یا برنامه ها به طور تصادفی خراب می شوند، ممکن است رایانه شما به بدافزار (نرم افزار مخرب) آلوده شده باشد. وقتی ایمیل‌های فرستنده‌های ناشناس را باز می‌کنید یا فایل‌هایی را از وب‌سایت‌های مشکوک دانلود می‌کنید، رایانه شما ممکن است آلوده شود.

انواع مختلفی از بدافزارها وجود دارند که می توانند به دلایل مختلف باعث کند شدن سرعت لپ تاپ شما شوند. برخی بدافزارها می توانند حافظه لپ تاپ شما را آلوده کرده و به سایر برنامه ها و فایل های رایانه شما سرایت کنند. هکرها همچنین می توانند از بدافزار برای سرقت اطلاعات شخصی شما مانند اطلاعات بانکی یا سایر داده های شخصی استفاده کنند.

راه حل: برای حذف بدافزار از رایانه خود،

روی نماد ذره بین در گوشه سمت چپ پایین صفحه خود کلیک کنید. سپس Security را در کادر جستجو تایپ کرده و روی Open کلیک کنید. در مرحله بعد، ویروس و حفاظت از تهدید را انتخاب کنید و سپس روی اسکن سریع کلیک کنید.

 

 

همچنین می توانید برای افزایش اطلاعات و آگاهی خود درمورد مشکلات کندی سرعت لپتاپ و راه حل افزایش سرعت سیستم خود،بخش دوم این مطلب را مطالعه فرمایید. به طوریکه در زمینه مشکلات سرعت ویندوز خود به یک حرفه ای تبدیل شده و فارغ از نیاز به هرگونه مهندس کامپیوتر باشید! (حل مشکل کندی سرعت لپتاپ،بخش دوم)

مطالب مشابه

ایجاد ذهنیت عالی برای موفقیت
ایجاد ذهنیت عالی برای موفقیت
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 4 دقیقه
نحوه جستجوی شغل در لینکدین
نحوه جستجوی شغل در لینکدین
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 5 دقیقه
روش های مختلف برای پیدا کردن شغل در اینترنت
روش های مختلف برای پیدا کردن شغل در اینترنت
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 3 دقیقه
علل از دست دادن حافظه
علل از دست دادن حافظه
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 8 دقیقه