عوامل مهم در زمان قیمت گذاری خودرو کارکرده

2021-11-20T10:40:00Z موضوع علم دانش تکنولوژی زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

عوامل مهم در زمان قیمت گذاری خودرو کارکرده

در این متن قصد داریم مسائل مهمی که باید در هنگام قیمت گذاری خودرو کارکرده به آنها توجه نمود را عنوان کنیم تا در زمان خرید و فروش بتوانیم جلوی ضرر کردن را بگیریم و بهترین خودرو را تهیه نماییم. همچنین این موارد را به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

قیمت گذاری خودرو کارکرده و موارد مهمی درباره آن

همه خوب می دانند که خرید کالای نو از کالای کارکرده بهتر خواهد بود، این موضوع در مورد خرید خودرو کارکرده و قیمت گذاری خودرو کارکرده نیز صدق میکند و امر واضحی است. ولی با در نظر گرفتن وضع اقتصادی آشفته حاکم بیشتر مردم قادر به تهیه مبالغ هنگفت برای خرید خودرو صفر نمی باشند؛ به همین دلیل اغلب در پی خرید خودرو کارکرده می باشند تا بتوانند با بودجه موجود خود نیاز خود را برطرف نمایند. به عبارتی دیگر توان مالی خریدار است که دوراهی ماشین کارکرده یا صفر را حل میکند و تصمیم نهایی را میگیرد.

عوامل مهم در زمان قیمت گذاری خودرو کارکرده

امروزه بازار خرید و فروش خودرو های کارکرده یک بازار پر سود میباشد، این موضوع در قیمت گذاری پای افرادی سودجو را به این بازار باز کرده که در صدد سود خود در خرید و فروش خودرو هستند به همین دلیل باید هوشمندانه عمل کرد تا کلاه سرمان نرود. خرید خودرو جدا از برند و مارک خودرو بر عوامل مختلف دیگری مانند موارد زیر استوار است:

  • خودرو تصادفی است یا خیر؟

داشتن تصادف و رنگ داشتن یا نداشتن خودرو یکی از اصلی ترین مسائل میباشد، زیرا ممکن است خودرو هم از نظر ظاهری و استحکام به مشکل بخورد و هم در برخی موارد خودروهایی که شاسی های تعویض شده دارند در بحث تعویض پلاک با مشکل روبه رو شوند. پیشنهاد ما به شما مراجعه به یک کارشناس معتبر در زمینه رنگ و اخذ برگه کارشناسی میباشد تا از هرگونه شک و شبه جلوگیری شود. از خرید خودرو هایی که دارای شاسی های تصادفی و تعویضی هستند جدا خودداری کنید زیرا به مرور محل اتصالات جوش دستی ترک میخورد و ممکن است باعث رخ دادن اتفاقات ناگوار برای سرنشینان خودرو شود.

قیمت گذاری خودرو کارکرده

  • موتور و جلوبندی

سلامت موتور برای قیمت گذاری خودرو کارکرده بستگی به مسافت طی شده خودرو و نحوه رسیدگی مالک قبلی دارد، هرچه مسافت کمتر و میزان رسیدگی بیشتر باشد ماشین به اصطلاح سر حال تر است. در موقع خرید خودرو چند روزی که به عنوان تست، خودرو در اختیار شماست، موتور خودرو را به یک کارشناس یا تعمیر کار زبردست نشان داده تا از نظر موتوری و جلوبندی بازرسی شود. دیاگ زده تا خطا های موجود برروی ecu را ببینید تا ماشین مشکل حاد نداشته باشد. روغن موتور را عوض کنید زیرا بعضی افراد با استفاده از روغن های غلیظ در موتور خودرو قصد پنهان کردن سوختگی واشر سر سیلندر را دارند.

  • قرارداد و قولنامه برای خرید خودرو کارکرده

فروشنده اصلی کسی است که قصد فروش خودرو خود را دارد و قطعا برای پول خود برنامه ریزی نموده است، پس میتوان با او کنار آمد، ولی بنگاه دار و دلال بدنبال کسب بیشترین سود ممکن از هر معامله میباشد. به همین دلیل دلالان با چک و فروشنده با پول نقد ماشین را میفروشند. توجه نمایید در زمان خرید از دلالان ممکن است تعدادی از محصولات جانبی برداشته شود، ولی در زمان خرید از فروشنده اینگونه نخواهد بود. در زمان عقد قرارداد باید در نظر گرفت که تمام تست های بالا انجام شده باشد و ماشین موردی نداشته باشد. ۳تا۴ روز مهلت فسخ بی چون و چرا برای خودرو در نظر گرفته میشود. در نظر داشته باشید تمامی هزینه مالیات و عوارض شهرداری و خلافی خودرو بر عهده فروشنده میباشد.

حرف آخر

در نظر داشته باشید چه در فروش چه در خرید خودرو کارکرده به این موضوعات باید دقت کرد، که عدم دقت و ریزبینی شما ممکن است باعث سو استفاده سودجویان گردد.

مطالب مشابه

بزرگی جهان هستی
بزرگی جهان هستی
Alternate Text Tavana
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 3 دقیقه
تکنولوژی صفحه نمایش در موبایل
تکنولوژی صفحه نمایش در موبایل
Alternate Text ماجراجو
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 3 دقیقه
اثبات نسبیت عام با استفاده از ساعت اتمی
اثبات نسبیت عام با استفاده از ساعت اتمی
Alternate Text Tavana
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 4 دقیقه
راهنمای جامع مهندسی نرم افزار
راهنمای جامع مهندسی نرم افزار
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 18 دقیقه