نحوه انتخاب بهترین سرویس ذخیره سازی ابری

2022-10-15T06:59:00Z موضوع علم دانش تکنولوژی زمان مطالعه 6 دقیقهدرجه کیفی A

نحوه انتخاب بهترین سرویس ذخیره سازی ابری

آیا ارزش پرداخت هزینه برای فضای ذخیره سازی ابری را دارد یا می توانید با یک سرویس رایگان داشته باشید؟

انتقال فایل‌ها، عکس‌ها و اسناد به‌صورت آنلاین به ابر یکی از هوشمندانه‌ترین تصمیم‌های محاسباتی است که می‌توانید بگیرید.

با توجه به اینکه مهم‌ترین فایل‌های شما به صورت آنلاین به صورت ایمن ذخیره می‌شوند، نیازی به ترس از خراب شدن لپ‌تاپ یا خرابی هارد اکسترنال خود ندارید. حتی اگر رایانه شما گم یا دزدیده شود، همچنان می‌توانید از طریق ابر به اسناد یا مجموعه عکس‌های خود به صورت آنلاین دسترسی داشته باشید.

اما، با وجود تمام گزینه های ذخیره سازی ابری موجود، چگونه انتخاب می کنید که از کدام یک استفاده کنید؟ برخی انتقال فایل ها را به یک کار بدون مشکل تبدیل می کنند.

در زیر، ما برخی از نکات کلیدی را که باید هنگام انتخاب سرویس ذخیره سازی ابری خود در نظر بگیرید، پوشش می دهیم، مانند اینکه آیا باید برای آن هزینه پرداخت کنید و ویژگی هایی که باید به آنها توجه کنید.

 

ذخیره سازی ابری چیست؟

ذخیره سازی ابری روشی برای ذخیره و به اشتراک گذاری داده ها است. با ذخیره سازی ابری، داده های شما در سرورهای راه دور قابل دسترسی از یک شبکه (ابر، به عنوان مثال اینترنت) ذخیره می شود.

 

خدمات ذخیره سازی ابری پولی در مقابل رایگان

این بستگی به فضای ذخیره سازی مورد نیاز شما دارد. بسیاری از سرویس‌های نام‌های بزرگ بین 2 تا 5 گیگابایت، که مقدار زیادی نیست. اما برخی موارد بیشتری را ارائه می دهند، از جمله Google Drive، که به شما 15 گیگابایت رایگان می دهد.

اگر فضای بیشتری می خواهید، باید هزینه سالانه یا ماهانه بپردازید.

البته، هیچ چیز مانع از راه اندازی چندین حساب رایگان و لذت بردن از حجم قابل توجهی از فضای ذخیره سازی نمی شود. اما این می تواند گیج کننده و آزاردهنده باشد - و احتمالاً نمی خواهید زمان زیادی را صرف مرور تمام حساب های خود برای یافتن یک سند خاص کنید.

 

به کدام ویژگی های سرویس ذخیره سازی ابری باید توجه کنم؟

همه سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری عملکرد یکسانی را ارائه نمی‌دهند، بنابراین مطمئن شوید که یکی را با تمام ویژگی‌های مورد نظر خود انتخاب کنید. در اینجا فهرستی از موارد کلیدی برای فکر کردن آورده شده است:

  • دسترسی چند دستگاهی می‌توانید از اکثر سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری در تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود و همچنین در لپ‌تاپ یا دسکتاپ خود استفاده کنید. اما بررسی کنید که یک سرویس برنامه های اختصاصی برای برند تبلت یا گوشی هوشمند شما دارد.
  • ویرایش، برخی از سرویس‌ها به شما اجازه نمی‌دهند اسناد را در خود فضای ذخیره‌سازی ابری ویرایش کنید - در عوض، فایل را خارج از سرویس ذخیره‌سازی باز می‌کنید، سپس به طور خودکار همگام‌سازی می‌شود. با این حال، بسیاری به شما گزینه هر دو را می دهند و کمی انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهند. برخی از سرویس های ذخیره سازی ابری، از جمله Livedrive به شما امکان ویرایش تصاویر را نیز می دهند.
  • اشتراک گذاری فایل اکثر سرویس ها به شما امکان می دهند فایل های خود را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید – برای مثال، ممکن است بخواهید چند عکس از تعطیلات را با خانواده خود به اشتراک بگذارید. با این حال، برخی این کار را نمی کنند، بنابراین در نظر بگیرید که آیا این کاری است که می خواهید انجام دهید.
  • همگام‌سازی هم‌زمان به این معنی است که فایل‌های ویرایش‌شده شما به‌طور خودکار تغییرات خود را در سرویس ذخیره‌سازی ابری به‌روزرسانی می‌کنند. اکثر سرویس‌های مدرن این را ارائه می‌دهند، اگرچه گاهی اوقات مجبور می‌شوید پس از آن فایل‌ها را به‌صورت دستی آپلود کنید، که این فرآیند آسان نیست.
  • بازگشت به عقب این به شما امکان می دهد به نسخه قبلی یک سند برگردید - اگر مشکلی جدی پیش بیاید مفید است. چند ارائه‌دهنده همچنین به شما اجازه می‌دهند همه چیز را در سرویس ذخیره‌سازی ابری خود به زمان قبلی برگردانید.


پخش ویدیو و موسیقی ویدئوها و موسیقی اغلب فضای ذخیره سازی زیادی را اشغال می کنند، بنابراین بسیاری از افراد آنها را روی سرویس های ذخیره سازی ابری می چسبانند تا جایی برای فایل های دیگر باز کنند. برخی از ارائه دهندگان به شما امکان تماشای ویدیو و پخش موسیقی در این سرویس را نیز می دهند.

خدمات ذخیره سازی ابری چقدر امن هستند؟

گزارش‌های مربوط به نقض داده‌ها همچنان پرحجم و سریع است. متأسفانه، ما دنیایی را با هکرهایی به اشتراک می گذاریم که سخت تلاش می کنند تا اطلاعات شخصی ما را به دست آورند. میلیون ها نفر اسناد و عکس های شخصی را در سرویس های ذخیره سازی ابری آپلود می کنند. بنابراین، ضروری است که برندهای پشتیبان این سرویس‌ها از تمام داده‌هایی که در اختیار دارند محافظت کنند تا در برابر نقض‌های حتی از گمراه‌ترین مهاجمان مقاومت کنند.

 

آیا سرویس ذخیره سازی ابری داده های شما را رمزگذاری می کند؟

رمزگذاری وب سایت و رمزگذاری ترافیک هر دو بسیار مهم هستند. رمزگذاری وب‌سایت به این بستگی دارد که آیا خود وب‌سایت ذخیره‌سازی ابری امن است یا خیر – یعنی اینکه آیا ارتباط امنی بین وب‌سایت ابری و مرورگر وب شما وجود دارد یا خیر. رمزگذاری ترافیک به این موضوع می پردازد که آیا داده هایی که به یک وب سایت منتقل می کنید از طریق یک تونل امن عبور می کنند یا خیر. در نهایت، ترکیب وب سایت و رمزگذاری ترافیک به این معنی است که یک هکر کار سختی برای رهگیری داده های شما خواهد داشت.

 

پسوردهای ضعیف در مقابل قوی

بخشی از مسئولیت ایجاد یک رمز عبور قوی بر عهده شما، کاربر است. اما، این بدان معنا نیست که یک سرویس ذخیره سازی ابری باید به شما اجازه دهد از سرویسی که توسط یک غریبه به راحتی حدس زده می شود، خلاص شوید. بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری حتی رمزهای عبور ضعیف را نیز نمی پذیرند. درعوض، آنها شما را تشویق می‌کنند که یکی از هشت کاراکتر یا بیشتر، اعداد و حروف بزرگ و کوچک را ارائه دهید. آنها همچنین اغلب ارزیابی می کنند که رمز عبور شما چقدر قوی است تا از شما بخواهد آن را بهبود ببخشید. با این حال، برخی از سرویس های ابری به شما امکان می دهند از رمز عبوری استفاده کنید که شکستن آن آسان تر است، مانند نام خانوادگی خود.

همچنین اگر احراز هویت دو مرحله ای در دسترس باشد، خوب است. این شکل از امنیت شما را ملزم می‌کند که رمز عبور خود را وارد کنید، اما سپس یک کد اضافی به یکی از دستگاه‌های شخصی شما (معمولاً تلفن) ارسال می‌شود که برای ورود باید آن را وارد کنید.

 

اگر اکانت خود را حذف کنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر حساب سرویس ذخیره سازی ابری خود را حذف کنید، باید بدانید که هر فایلی که قبلا آپلود کرده اید به طور ایمن پاک می شود. برخی از سرویس ها فرآیند حذف حساب شما را بسیار ساده می کنند، در حالی که برخی دیگر به زمان و تلاش بیشتری نیاز دارند. در حالی که برخی از سرویس‌ها به شما اطلاع می‌دهند که همه چیز حذف شده است، برخی دیگر به شما اطلاعات زیادی نمی‌دهند، بنابراین ممکن است فایل‌هایتان مدت‌ها پس از بسته شدن حسابتان در محل باقی بماند.

 

آیا باید نگران اشتراک گذاری فایل ها با افراد دیگر باشم؟

بسیاری از مردم دوست دارند فایل‌هایی را که در یک سرویس ذخیره‌سازی ابری آپلود کرده‌اند با افراد دیگر به اشتراک بگذارند، خواه این تصاویر مربوط به تعطیلات شما با خانواده باشد یا سندی با همکاران کاری. هنگام انجام این کار، مطمئن شوید که فایل ها را با افرادی که می شناسید و به آنها اعتماد دارید به اشتراک می گذارید. همچنین، مطمئن شوید که از حقوقی که هنگام انتقال انتقال می‌دهید راضی هستید - برخی فقط به افراد اجازه می‌دهند فایل را مشاهده و دانلود کنند، در حالی که برخی دیگر اجازه ویرایش و اظهار نظر را می‌دهند.

فضای ذخیره سازی ابری در مقابل هارد دیسک های خارجی
تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات خود در یک هارد دیسک اکسترنال تنها نگرانی از دست دادن فایل های رایانه شخصی شما را به تعویق می اندازد. هارد دیسک‌ها به همان اندازه در معرض از دست دادن یا آسیب یا تخریب داده‌ها هستند.

اگر تعداد زیادی فایل را ذخیره می کنید، پرداخت هزینه سالانه برای ذخیره سازی ابری ممکن است گران تر از خرید یک هارد دیسک اکسترنال باشد. اما با هزینه‌های مالی، دسترسی به فایل‌های خود در هر جایی راحت است.

مطالب مشابه

چگونه فضای دیسک را آزاد کنیم؟
چگونه فضای دیسک را آزاد کنیم؟
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 6 دقیقه
مایکروسافت آفیس در آیفون و اندروید موجود است!
مایکروسافت آفیس در آیفون و اندروید موجود است!
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 5 دقیقه
چگونه مایکروسافت آفیس را به صورت رایگان دریافت کنیم؟
چگونه مایکروسافت آفیس را به صورت رایگان دریافت کنیم؟
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه زودتر به خواب برویم؟
چگونه زودتر به خواب برویم؟
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 5 دقیقه