هفت روش برای جستجوی عکس ها در آیفون

2022-06-13T07:44:00Z موضوع علم دانش تکنولوژی زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

هفت روش برای جستجوی عکس ها در آیفون

اگر برای مدت زیادی است که از گوشی های شرکت اپل، آیفون استفاده می کنید احتمالا برای شما هم پیش آمده است که در پیدا کردن یک عکس قدیمی دچار مشکل شوید و زمان زیادی را صرف پیدا کردن آن کنید. خوشبختانه نرم افزار گالری اپل با نام Photos یک قابلیت جستجوی قوی دارد که اگر به درستی از آن استفاده شود می تواند در پیدا کردن عکس مورد نظر به شما کمک زیادی کند. برای شروع ابتدا نرم افزار Photos را اجرا کرده، در پایین سمت راست صفحه گزینه Search را برگزینید و از روش هایی که گفته خواهد شد استفاده کنید:

1. جستجوی عکس ها بر اساس مدل گوشی آیفون

 

می توانید در بخش جستجوی عکس ها مدل گوشی های خود را سرچ کنید و بر این اساس عکس هایی که با گوشی های قبلی خود یا دیگر گوشی های خود گرفته اید را بیابید. مثلا اگر عبارت Apple iPhone 7 را جستجو کنید، تمامی عکس های موجود در گالری که با این گوشی گرفته شده اند را پیدا خواهید کرد.

2. پیدا کردن با نوشتن نام شی مشخصی در عکس

 

آیفون شما از یک الگوریتم Machine Learning استفاده می کند که به صورت خودکار عکس های شما را تگ بندی و برچسب گذاری می کند. می توانید با جستجوی عباراتی نظیر گل ( Flower )، ساختمان ( Building ) و دیگر موارد عکس مورد نظر خود را سریع تر بیابید. درست است که این الگوریتم کامل نیست و برخی موارد اشتباهاتی هم دارد، اما در کل برای جستجوی عکس ها مفید واقع می شود.

3. پیدا کردن افراد توسط اسم آنها

 

نرم افزار Photos حتی چهره ها در عکس های شما را هم تشخیص می دهد و وقتی به بخش Search بروید، چند چهره زیر مجموعه People مشاهده خواهید کرد. روی هر یک از این چهره ها ضربه بزنید و پس از وارد شدن به آن مقداری صفحه را به پایین بکشید تا دوباره با بخشی به نام People روبرو شوید. برروی عبارت Unnamed Person لمس کنید و سپس از بالای صفحه Add Name را برگزینید تا اسم آنها را وارد کرده و اگر عبارت نوشته شده در مخاطبان شما باشد، چند مخاطب پیشنهادی خواهید دید تا بتوانید عکس ها و مخاطب را یکپارچه کنید.

4. پیدا کردن موقعیت های مکانی

 

به صورت پیش فرض آیفون عکس های شما را بر اساس منطقه جغرافیایی برچسب گذاری خواهد کرد و اگر این قابلیت را خاموش نکرده باشید، می توانید هر جایی که قبلا بوده اید را در قسمت جستجو پیدا کنید. با اضافه کردن ماه و سال هم می توانید جستجوی خود را دقیق تر کنید. اگر به فرض دو بار در سال 2019 به لاس وگاس رفته باشید، با جستجوی عبارت Las Vegas January 2019 می توانید عکس های سفر اول خود را پیدا کنید. اگر مطمئن نیستید کجا رفته بودید، تنها با زمان مورد نظر هم می توانید عکس خود را بیابید.

5. جستجو عبارت های نوشته شده در عکس

 

اگر به تصویر یک کارت بیزینس برخورده اید یا کارت دیگری که در آن نوشته ای پرینت شده است، می توانید با جستجوی آن عبارت در بخش جستجو عکس مورد نظر را پیدا کنید. این قابلیت که Live Text نام دارد، از iOS 15 به بعد در دسترس قرار گفته است و می توانید با استفاده از آن به راحتی اسناد خود را پیدا کنید.

6. پیدا کردن اسم آلبوم ها

 

آیفون به صورت خودجوش تصاویر شما را در چندین آلبوم دسته بندی می کند، مثل اسلو موشن، پانوراما، سلفی و پرتره. با استفاده از جستجوی این آلبوم ها می توانید عکس خود را راحت تر پیدا کنید. همچنین برخی نرم افزارهای شخص ثالث مثل اینستاگرام و واتس اپ هم آلبوم مخصوص به خود را خواهند داشت.

7. جستجو با کپشن عکس ها

 

می توانید در آیفون خود به روی عکس ها کپشن اضافه کنید و پس از آن با جستجوی عبارات نوشته شده در این کپشن ها عکس مورد نظر خود را بیابید. این مورد جایی بدرد بخور است که الگوریتم آیفون نتواند عکس شما را به درستی تشخیص دهد و یا می خواهید عبارت خاصی را به عکسی اضافه کنید.

مطالب مشابه

چگونه به کودکی که در کارکردهای اجرایی نقص دارد کمک کنیم؟
چگونه به کودکی که در کارکردهای اجرایی نقص دارد کمک کنیم؟
Alternate Text Mamdosein
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه از قابلیت Reading list گوگل کروم استفاده کنیم؟
چگونه از قابلیت Reading list گوگل کروم استفاده کنیم؟
Alternate Text Mamdosein
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه متن یک موسیقی را از Apple Music به اشتراک بگذاریم؟
چگونه متن یک موسیقی را از Apple Music به اشتراک بگذاریم؟
Alternate Text Mamdosein
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 3 دقیقه
هفت اشتباه مرگبار در مدیریت افراد
هفت اشتباه مرگبار در مدیریت افراد
Alternate Text Mamdosein
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 4 دقیقه