چگونه با استفاده از کپشن تصاویر آیفون خود را منظم کنیم؟

2022-07-13T10:36:00Z موضوع علم دانش تکنولوژی زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

چگونه با استفاده از کپشن تصاویر آیفون خود را منظم کنیم؟

نرم افزار Google Photos که در دستگاه های اندرویدی مورد استفاده قرار می گیرد، به لطف قدرت الگوریتم Machine Learning ( که در آیفون هم وجود دارد )، تشخیص عکس ها و صد البته قابلیت جستجو عکس ها را به راحتی در دسترس کاربران قرار می دهد. در سوی مقابل با اینکه نرم افزار Apple’s Photos به اندازه همتای اندرویدی خود قدرتمند نیست، اما چند راه وجود دارد تا این ضعف را جبران کنید. اپل نسبت به تشخیص تصاویر درون گوشی شما موضعی با احترام به حریم شخصی در نظر گرفته است و با اینکه تصاویر را در دسته های کلی مثل گل، ماشین و... دسته بندی می کند اما دسته بندی مشخص تر و دقیق تری وجود ندارد. اما راهی وجود دارد که بخش جستجوی Photos را قدرتمند تر کنید که ممکن است مقداری انرژی از شما بگیرد، اما در عین حال بسیار مفید است.

چرا بهتر است کپشن را به تصاویر آیفون خود اضافه کنیم؟

می توانید از قابلیت کپشن برای تصاویری که اهمیت زیادی برای شما دارند استفاده کنید و بعدا با جستجوی کلمات کلیدی بتوانید این تصاویر را بیابید، درست مثل کاری که هرروزه شما با جستجو کردن در گوگل انجام می دهید. نامگذاری و توضیح نوشتن برای یک عکس اجازه می دهد با نشانه گذاری آن عکس بعدا از آن استفاده کنید. مثلا اگر طرح کاشی ای برای حمام خانه خود استفاده کرده اید و در کنار آن 7 طرح دیگر هم وجود دارد، می توانید با کپشن نوشتن برای مورد انتخاب شده بعدا کار راحتی در یادآوری طرح خود داشته باشید و نیازی نباشد دوباره تمامی طرح ها را نگاه کنید.

چگونه به عکس های آیفون کپشن اضافه کنیم؟

این قابلیت کپشن نوشتن برای تمامی آیفون هایی که از سیستم عامل iOS 14 و بالاتر استفاده می کنند در دسترس است. در ابتدا نرم افزار Photos را باز کنید و تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از آن صفحه را از پایین به بالا بکشید و برروی جعبه نوشتار Add a Caption ضربه بزنید.

 

در اینجا کپشن مورد نظر خود را وارد کنید و بهتر است اطلاعات زیادی هم برای آن بنویسید تا در صورت به یاد نیاوردن یک کلمه کلیدی، به سراغ یک کلمه دیگر بروید و پس از نوشتن برروی دکمه Done ضربه بزنید. حالا هرموقع که صفحه را رو به بالا بکشید کپشن نوشته شده در دسترس خواهد بود و می توانید اطلاعات مهم را نوشته، یا اگر آن عکس یادآور خاطره ای جذاب و دلچسب برای شما است با نوشتن کپشن آن بعدا بتوانید آن لحظه را به خاطر آورید.

چگونه با استفاده از کپشن عکس ها را در آیفون جستجو کنیم؟

در بخش جستجو یا Search نرم افزار Photos یک بخش هم وجود دارد که مختص به جستجوی همین کپشن ها می باشد. نرم افزار Photos را باز کنید و به بخش Search بروید و چند کلمه کلیدی که خاطرتان است را در این بخش بنویسید. صفحه را رو به پایین بکشید تا به بخش Captions در نتایج جستجو برسید و در اینجا تصویر مورد نظر خود را پیدا خواهید کرد. اگر جوابی پیدا نکردید، احتمالا بدین معنی است که نرم افزار دارد اطلاعات تصویر و کپشن آن را بازنویسی می کند و ممکن است پروسه مقداری زمان بر باشد. اگر می خواهید این پروسه سریع تر شود، مطمئن شوید گوشی شما در حالت ذخیره انرژی ( Low Power Mode ) نباشد، آن را به یک منبع انرژی و شارژ وصل کنید و گوشی شما به اینترنت وای فای متصل باشد تا پروسه تکمیل شود.

مطالب مشابه

چگونه به تمسخر دیگران جواب مناسب بدهیم؟
چگونه به تمسخر دیگران جواب مناسب بدهیم؟
Alternate Text Mamdosein
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 4 دقیقه
راحت ترین راه برای سریع تر کردن گوشی های اندرویدی
راحت ترین راه برای سریع تر کردن گوشی های اندرویدی
Alternate Text Mamdosein
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 2 دقیقه
چگونه در اینستاگرام به عنوان یک خلاق درآمد کسب کنیم؟
چگونه در اینستاگرام به عنوان یک خلاق درآمد کسب کنیم؟
Alternate Text Nazila77
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 5 دقیقه
چگونه در آیفون فایل PDF را ویرایش کنیم؟
چگونه در آیفون فایل PDF را ویرایش کنیم؟
Alternate Text Mamdosein
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 3 دقیقه