چگونه دوستی خوب و صمیمی باشیم؟

2022-01-07T20:43:00Z موضوع علم دانش تکنولوژی زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

چگونه دوستی خوب و صمیمی باشیم؟

دوست خوب میتواند یکی از بهترین هدیه‌های زندگی باشد. دوست خوب بودن، یعنی اهمیت دادن به دوستتان و کمک به او. شنونده خوب بودن، وقت کافی گذاشتن، هدیه دادن، همه اینها می‌توانند راهی برای تقویت دوستی و طولانی کردن آن باشد. اگر دوست شما در حال و روز سختی قرار دارد، باید او را حمایت کنید. اگر مطمئن نیستید باید برای دوستتان چه کار کنید، یا اگر احساس می‌کنید دوستتان به کمک بیشتر و جدی تری نیاز دارد، میتوانید از سازمان ها، سایت ها و مشاوران اجتماعی کمک بگیرید. روابط همچنین نیاز به یادگیری تنظیم و حفظ محدوده درست دوستی است. هیچ کدام از ما نمی‌توانیم برای مردمی که به آن‌ها نزدیک هستیم، همه چیز باشیم و همه کارها را انجام دهیم. شما میتوانید از دوست خود وقتی برای تنها بودن بخواهید یا تماس ها و پیام او را دیر جواب دهید. همچنیین باید نیاز های خود را با دوستتان در میان بگذارید و اینکه چطور می‌تواند به شما کمک کند. یک دوستی قوی، دو طرفه است. اگر در پیدا کردن دوست یا حل اختلافات دوستانه مشکل دارید، راهنمایی گرفتن از کسی که به او اعتماد دارید و یا کمک از مشاور به شما کمک میکند.اگر میخواهید یک دوست خوب صمیمی داشته باشید، ابتدا باید خودتان صمیمی و خوب باشید.

خب، چگونه میتوانید یادبگیرید که دوست خوبی باشید؟ این، چه سودی دارد؟

در اینجا برخی از صفات یک دوست خوب آورده شده‌است. همانطور که یاد می‌گیرید چطور یک دوست خوب باشید، در عین حال، به دوستانتان یاد خواهید داد که چطور بهتر شوند.

چگونه دوستی خوب و صمیمی باشیم؟

  • خودتان باشید: مردم معمولاً از کسانی که به طور مداوم سعی می‌کنند کسی باشند که نیستند، دوری میکنند. ما در کنار افرادی که با خودشان راحت هستند، احساس راحت تری می‌کنیم. . پس فقط خودتان باشید. اگر چه شما خوب و کامل نباشید، اما روشی که خوبی ها و اشتباه‌ و بدی هایتان را با تواضع و اعتماد اداره می‌کنید به افراد دیگر اجازه می‌دهد که واقعی باشند و با شما راحت باشند. دوستان واقعی در کنار یکدیگر راحت هستند.
  • صادق باشید: وعده‌های خود را نگهدارید و آنچه را که می‌گویید انجام دهید. قابل‌اعتماد باشید. هیچ‌کس نمی خواهد با کسی که دروغ میگوید دوست باشد. و دروغ ها همیشه لو میروند. همچنین، دوستان، حقیقت را به هم می‌گویند، حتی زمانی که سخت و مشکل است. صداقت، یکی از مطالبی است که در همه کتاب های آسمانی به آن اشاره شده است.
  • به زندگی دوست خود توجه داشته باشید و شنونده خوبی باشید: زمانی که دوست شما چیزی را با شما حرف میزند، تلویزیون تماشا نکنید و یا با کسی چت نکنید. اغلب اوقات مردم به چیزی بیشتر از یک نصیحت خوب نیاز دارند، آن‌ها به کسی نیاز دارند که هنگام صحبت کردن به احساسات آن‌ها گوش دهد. از آن‌ها بپرسید در زندگی شان چه می‌گذرد و چه احساسی دارند.
  • برای دوستتان وقت بگذارید: زمان، یکی از بزرگ‌ترین هدیه‌ای است که ما داریم. وقتی زمان بیشتری را با یک دوست به اشتراک می‌گذاریم، به او این هدیه را می‌دهیم. هیچ دوستی صمیمانه ای نمی‌تواند یک شبه ساخته شود. این کار زمان می‌برد. یک دوست واقعی براورده خواهد کرد.
  • رازدار او باشید: تلاش کنید که آدم قابل اعتمادی باشید که رازهای او را با در زندگیتان محافظت میکنید. یک راه خوب برای اثبات قابل‌اعتماد بودن این است که ببنید آیا میتوانید راز های خود را به اشتراک بگذارید یا نه. دوست خوب مانند خانواده انسان است و یک خانواده هیچ گاه آبروی یکدیگر را نمیبرند. آیا همچین دوستی دارید؟
  • مشوّق دوست خود باشید: همه به تشویق شدن احتیاج دارند. راه‌هایی برای تشویق کردن دوست خود پیدا کنید. حتی در عمق سختی ها، به آن‌ها نشان دهید که چه چیزی در مورد آن‌ها ویژه است و زمانی که افسرده هستند و یا احساس می‌کنند که زندگی از همه طرف بر آن‌ها فشار می‌آورد، آن‌ها را تشویق کنید.
  • به دوست خود وفادار باشید: این مورد بی‌قید و شرط است، حتی زمانی که دوست شما اشتباه می‌کند و یا واقعا شما را میپیچاند. در زمان اوج و راحتی او در کنارش باشید و در سختی ها و شکست ها کنارش بمانید. با او بخندید و با او گریه کنید و صرفاً فقط با او صحبت نکنید.
  • در سختی ها کنارش باشید: هر رابطه‌ای در زمان های مختلف به سرعت گیر میرسد. به دوستتان نشان دهید که حاضرید در زمان های دشوار زمانی که احساساتتان جریحه‌دار شده در کنار او بمانید. بعضی اوقات، دوستی‌ها در زمان‌های سختی قوی‌تر می‌شوند. دوست خود را تنها به این خاطر رها نکنید که درگیر سختی و مشکلات کاری و درسی و... هستید.
  • مراقب دوست خود باشید: زمانی که دوست خود را در یک وضعیت خطرناک می‌بینید، چه مواد مخدر و چه الکل، و یا حتی یک رابطه مخرب، به اندازه کافی شجاعت داشته باشید که وارد شوید و از دوست خود در برابر آسیب دیدن محافظت کنید.

*****

کار و تعهد زیادی لازم است که یک دوست خوب باشید. اما ارزشش را دارد. به خاطر داشته باشید که افرادی در اطراف شما هستند که به دنبال دوست می‌گردند. بنابراین به توسعه دوستان خوب ادامه دهید که زندگی شما با آنها بسیار بهتر خواهد بود.

مطالب مشابه

گمانه زنی ها درباره گوشی Google Pixel Fold
گمانه زنی ها درباره گوشی Google Pixel Fold
Alternate Text دلارام
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 3 دقیقه
عرضه گوشی های هوشمند تاشو در 2022
عرضه گوشی های هوشمند تاشو در 2022
Alternate Text دلارام
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 4 دقیقه
بررسی آیفون 13مینی اپل
بررسی آیفون 13مینی اپل
Alternate Text دلارام
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 3 دقیقه
دیوار مرزی لهستان قدیمی ترین جنگل اروپا را به دو قسمت تقسیم می کند .
دیوار مرزی لهستان قدیمی ترین جنگل اروپا را به دو قسمت تقسیم می کند .
Alternate Text m_maghzi
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 4 دقیقه