گمانه زنی ها درباره گوشی Google Pixel Fold

2022-01-07T13:24:00Z موضوع علم دانش تکنولوژی زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

گمانه زنی ها درباره گوشی Google Pixel Fold

در حال حاضر تنها چند شرکت گوشی‌های تاشو تولید می‌کنند و در این حوزه سامسونگ با عرضه گوشی‌هایی مانند Samsung Galaxy Z Fold 3 بر بازار تسلط دارد. اما به زودی رقابت جدی تر می شود، زیرا گوگل قصد معرفی یک گوشی تاشو در 2022 دارد.

ما هنوز نمی دانیم که این گوشی چه نامی خواهد داشت، بنابراین در حال حاضر فقط از آن به عنوان Google Pixel Fold یاد می کنیم (زیرا احتمالاً برند پیکسل مطابق با سایر تلفن های این شرکت است).

ما جزئیاتی از طراحی احتمالی، صفحه نمایش، دوربین و سایر مشخصات شنیده ایم که همه آنها را در این مقاله خواهید دید. ما همچنین اطلاعاتی را در مورد تاریخ عرضه احتمالی و همچنین گمانه‌زنی‌هایی در مورد قیمت ارائه کرده‌ایم.

تاریخ عرضه و قیمت Google Pixel Fold


شایعات در حال حاضر حاکی از آن است که Pixel Fold در اوایل سال 2022 وارد بازار خواهد شد. حداقل، این چیزی است که Jon Prosser (یک افشاکننده با سابقه کار درست) ادعا کرده است.

به علاوه، گزارشی ادعا می‌کند که گوگل (در میان سایر شرکت‌ها) صفحه نمایش گوشی‌های تاشو را از Samsung Display خریداری کرده است.

عبارت "isPixel2022Foldable" در کد گوگل نشان می دهد گوشی در سال جاری عرضه می شود.

البته افشای دیگری نشان می دهد که معرفی Pixel Fold کلا لغو شده است، بنابراین این احتمال وجود دارد که اصلا عرضه نشود.

در مورد اینکه چقدر ممکن است هزینه داشته باشد، خبری نیست، اما تاشوها همیشه گران هستند. Google Pixel 6 ارزان‌تر از اکثر تلفن‌های پرچمدار است، بنابراین Google ممکن است رویکرد مشابهی با Pixel تاشو داشته باشد. حتی در آن صورت، ما حداقل انتظار یک قیمت دلاری سه رقمی بسیار بالا یا چهار رقمی پایین را داریم.

طراحی و نمایش

گزارشی ادعا می کند که گوگل پنل های OLED تاشو با اندازه حدود 7.6 اینچ را به صفحه نمایش سامسونگ سفارش داده است.یعنی همان اندازه صفحه نمایش اصلی در Samsung Galaxy Z Fold 2 است و به اندازه کافی بزرگ است بنابراین Pixel تاشو می تواند همان شکل Galaxy One را داشته باشد - یعنی یک صفحه نمایش معمولی به اندازه یک تلفن در هنگام بسته شدن، اما باز شدن مانند کتابی به اندازه تبلت. با این حال، نمی‌توانیم این موضوع را رد کنیم که مانند گلکسی Z Flip سامسونگ دارای طراحی تاشو باشد.

به نظر می‌رسد گوگل در حال آزمایش بسیاری از طرح‌های تاشو مختلف است، اما مشخص نیست که کدام یک از این‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات و ویژگی ها


کد مشاهده شده در نسخه بتا اندروید 12 نشان می دهد که Google Pixel Fold مودم مشابه محدوده پیکسل 6 خواهد داشت. اما بدین معنا نیست که چیپست مشابه Google Tensor خواهد داشت.

علاوه بر آن انتظار 12 گیگابایت رم و اندروید 12 را نیز داریم.

با توجه به اینکه به نظر می رسد این چیپست برای استفاده حداکثری از دوربین های جدید در محدوده پیکسل 6 طراحی شده است، علاوه بر این می تواند به این معنی باشد که از همان دوربین ها نیز استفاده می شود. اگر این دوربین‌ها را دارد، می‌توانید انتظار راه‌اندازی لنز دوگانه یا سه‌گانه با دوربین‌های اصلی، فوق عریض و احتمالاً تله فوتو (زوم اپتیکال 4 برابر) داشته باشید.

با این حال، منبع دیگری به دوربین‌های مختلف اشاره کرده است، دوربین اصلی 12.2 مگاپیکسلی پیکسل 5، جفت شده با دوربین 12 مگاپیکسلی فوق عریض پیکسل 6 و دو دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی (یکی در هر صفحه). همچنین این احتمال وجود دارد که این تلفن دارای دوربین های زیر نمایشگر نیز باشد.

اطلاعات بیشتری درباره ی این گوشی در دسترس نیست. همچنین انتظار داریم تاشوی این شرکت از 5G پشتیبانی کند.

این مقاله بازگردانی از منبع: https://www.techradar.com/news/google-pixel-foldable-phone است.

مطالب مشابه

عرضه گوشی های هوشمند تاشو در 2022
عرضه گوشی های هوشمند تاشو در 2022
Alternate Text دلارام
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 4 دقیقه
بررسی آیفون 13مینی اپل
بررسی آیفون 13مینی اپل
Alternate Text دلارام
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 3 دقیقه
دیوار مرزی لهستان قدیمی ترین جنگل اروپا را به دو قسمت تقسیم می کند .
دیوار مرزی لهستان قدیمی ترین جنگل اروپا را به دو قسمت تقسیم می کند .
Alternate Text m_maghzi
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 4 دقیقه
5 نکته برای یادگیری سریع‌تر زبان انگلیسی
5 نکته برای یادگیری سریع‌تر زبان انگلیسی
Alternate Text Immortal
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 3 دقیقه