بهترین فیلم های اقتباس شده از بازی های ویدئویی

2022-03-01T15:40:00Z موضوع فیلم سریال مستند زمان مطالعه 6 دقیقهدرجه کیفی A

از ده تا شش(زمان مطالعه 3 دقیقه)

از همان زمان که بازی های ویدئویی فراگیر شدند و محبوب جهانیان گشتند، میشد حدس زد که کم کم راه خود را به دیگر صنعت ها هم پیدا می کند. از این بین راهیابی به سمت فیلم و سینما منطقی تر بود و راه خوبی برای شرح قصه ها و حوادث بازی های ویدئویی تلقی میشد. هرچند متاسفانه اکثر فیلم های اقتباسی از بازی های ویدئویی آنچنان که باید خوب نبوده و نتوانسته اند طرفداران را راضی نگه دارند، اما این مورد برای تمامی فیلم ها صدق نمی کند و برعکس خیلی از آنها توانسته اند بینندگان را راضی نگه دارند. در این لیست نگاهی به برترین فیلم های اقتباسی از بازی های ویدئویی خواهیم داشت.

10. Super Mario Bros

 

تقریبا آدمی وجود ندارد که برادران ماریو را نشناسد. بازی ای که اولین بار توسط نینتندو در سال 1983 عرضه شد و از آن به بعد، تقریبا نمی توان سالی را متصور شد که بازی ماریوی جدیدی منتشر نشود! اولین فیلم این سری سال 1993 منتشر شد و با برداشت خود از اتفاقات بازی، توانست برای مخاطبان آمریکایی لذت بخش باشد. هرچند متاسفانه فیلم فروش خوبی در باکس آفیس نداشت و از طرف منتقدان نیز از آن استقبال نشد، اما با گذشت زمان مردم به کیفیت این فیلم پی بردند و حالا این فیلم به حد کافی تحسین می شود.

9. Silent Hill

 

اولین بازی از سری بازی ژاپنی و ترسناک سایلنت هیل سال 1999 عرضه شد و از همان موقع این بازی که از ترس روانشناختانه استفاده میکرد به عنوان یکی از بهترین بازی های ترسناک تاریخ شناخته می شود، هرچند متاسفانه آخرین نسخه های آن به خوبی دیگر عناوین سری نبودند و بازی جدید آن هم کنسل شد. فیلم اقتباسی از این سری در سال 2006 توسط کریستوف گَنس ساخته شد، کسی که به خاطر علاقه شدیدش به بازی های سایلنت هیل شوق زیادی برای ساخت فیلم آن داشت. هرچند تلاش شد فیلم به هیولاها و صحنه سازی های بازی پایبند باشد، اما این فیلم بخاطر داستانش مورد استقبال منتقدین قرار نگرفت. اما بازی صحنه های ترسناک خوبی دارد و تصویرپردازی زیبایی نیز دارد.

8. Resident Evil ( 2002 )

 

رزیدنت ایول به حدی مهم است که از آن شش فیلم اقتباسی ساخته شده است که اولین آنها در سال 2002 و آخرین آنها سال 2016 منتشر شد. البته که ساخت شش فیلم از سری رزیدنت ایول امر عجیبی نیست، چون طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد و چندین نسل است میزبان کنسول های خانگی هستند که آخرین آنها نسخه هشتم با پسوند Village است که سال 2021 عرضه شد. فیلم سال 2002 این سری از دو بازی اول سری کمک می گیرد که توسط پل دبلیو.اس. اندرسون ساخته شد، کسی که تجربه ساخت فیلم اقتباسی دیگری نیز دارد، این بار از سری محبوب مورتال کامبت. فیلم رزیدنت ایول نامزد دریافت جایزه آندرریت ترین فیلم سال از جشنواره 2002 Golden Schmoes Awards شد.

7. Ratchet and Clank

 

در سال 2016 بود که یک فیلم انیمیشنی از سری رچت اند کلنک ساخته شد که توسط کوین مونرو ساخته شده بود، اما به خاطر نزدیکی زمان پخش آن با فیلم های موردانتظار دیگری نظیر The Jungle Book و Zootopia این انیمیشن نتوانست آن طور که باید بدرخشد. در ساخت این انیمیشن استودیو اینسامنیاک، سازنده بازی های ویدئویی این سری نیز به سازندگان انیمیشن کمک کرد تا بتواند به سری اصلی پایبند بماند. همچنین حتی صداپیشه های سری بازی های ویدئویی آن نیز به انیمیشن راه پیدا کردند تا تجربه ای نزدیک به بازی های سری داشته باشد.

6. Monster Hunter

 

یک فیلم دیگر که توسط پل دبلیو.اس. اندرسون ساخته شد! بعد از چندین سال در دست ساخت بودن و چندین بار تاخیر بخاطر ویروس کرونا، این فیلم بالاخره سال 2020 عرضه شد. این فیلم از کپکام و تهیه کننده بازی نیز کمک گرفت و به خاطر افکت های تصویری اش مورد تشویق بود. مانستر هانتر یک سری بازی نقش آفرینی ژاپنی است که اولین بار سال 2004 برای کنسول پرطرفدار پلی استیشن 2 عرضه شد و در کنار رزیدنت ایول یکی از سری بازی های پرفروش کپکام محسوب می شود. داستان فیلم در مورد یک شکارچی ( هانتر ) است که از تیم خود جدا شده و حال باید در یک جهان پر از هیولا زنده بماند! همچنین در همان سال 2020 تایید شد داستان نسخه بعدی هم در دست ساخت است.

 

مطالب مشابه