بهترین فیلم های اقتباس شده از بازی های ویدئویی

2022-03-01T15:40:00Z موضوع فیلم سریال مستند زمان مطالعه 6 دقیقهدرجه کیفی A

از پنج تا یک(زمان مطالعه 3 دقیقه)

5. Final Fantasy VII: Advent Children

در سال 2005 بود که یکی از محبوب ترین بازی های تاریخ و شاید بهترین نسخه سری مشهور فاینال فنتسی یک اقتباس انیمیشنی دریافت کرد که برروی پرده های سینما نرفت و مستقیما برروی دی وی دی عرضه شد. این انیمیشن توسط تتسویا نومورا، طراح کاراکترهای بازی ( و کارگردان آینده نسخه 15 فاینال فنتسی! ) کارگردانی شده بود. داستان این انیمیشن دوسال بعد از وقایع بازی اتفاق می افتد. این انیمیشن بخاطر انیمیشن ساخته شده توسط اسکوئر اینکس و Visual Works مورد تحسین قرار گرفت اما داستان آن برای کسانی که بازی ها را تمام نکرده بودند نامفهوم بود. این انیمیشن توانست جایزه ماریا را از Sitges Film Festival و بهترین انیمه American Anime Awards سال 2007 را دریافت کند.

4. Tomb Raider ( 2018 )

این فیلم از آلیشیا ویکاندر به عنوان لارا کرافت استفاده می کند و توسط رور اوثانگ کارگردانی شده است و براساس ریبوت سال 2013 این سری بازی ساخته اسکوئر اینکس اقتباس شده است. این فیلم به خاطر واقع گرایانه بودن و نزدیکی به سری بازی ها، به خصوص نسبت به نسخه های قبلی فیلم که توسط آنجلینا جولی بازی شده بودند مورد استقبال قرار گرفت. هرچند همین ایفای نقش جولی باعث شد برخی نسبت به بازی ویکاندر در فیلم خوشبین نباشند! در کل فیلم توانست فروش خوبی داشته باشد و ادامه ای هم برای آن در دست ساخت است.

3. Mortal Kombat ( 2021 )

این فیلم که به عنوان یک ریبوت برای سری فیلم های آن در دست ساخت بود، موفق ترین فیلم لانچ HBO است و همین نشان می دهد که چقدر کارش را خوب انجام داده است! این فیلم در مورد یک مبارز است که از شجره خود با خبر می شود. این فیلم اولین تجربه کارگردانی سایمون مک کوئوید بود و نظرات پراکنده ای دریافت کرد. در عینی که بخاطر پایداری به سری بازی ها از آن تحسین شد، اما به خاطر کاراکترپردازی و داستانش نظرات منفی ای دریافت کرد. نسخه دوم فیلم هم در دست ساخت است.

2. Sonic The Hedgehog

اولین فیلم از یک سری فیلم برنامه ریزی با اقتباس از مجموعه محبوب سونیک. این فیلم در سال 2020 پخش شد و جیمز مارزدِن و جیم کَری در آن ایفای نقش کردند و توانست اکثرا نقد های مثبتی دریافت کند. اولین تریلر از فیلم در حالی پخش شد که اکثر طرفداران بخاطر ظاهر سونیک ناامید شده بودند، به حدی که سازندگان مجبور شدند طراحی سونیک را دوباره طراحی کنند و به ظاهر بازی های سونیک شبیه تر شود. از همین حالا ساخت نسخه دوم هم در دست ساخت است و حتی تریلری از آن منتشر شده است.

1. Detective Pikachu

کارآگاه پیکاچو براساس سری پوکمون ساخته شد و در سال 2019 عرضه شد. این فیلم در مورد تیم گودمن که توسط جاستیس اسمیث بازی شده است، و پیکاچوی همراه او که صداپیشه اش رایان رینولدز است تا به دنبال پدر گمشده تیم بروند. هرچند در طول این چندسال شاهد چندین فیلم از سری پوکمون بوده ایم، اما این اولین فیلم لایو اکشن این سری است که خارج از ژاپن کارگردانی شده است. با اینکه این فیلم در باکس آفیس فروش خوبی داشت و طرفداران انتظار زیادی برای نسخه دوم فیلم دارند، اما اسمیث می گوید شاهد نسخه دوم آن نخواهیم بود.

 

مطالب مشابه