پنج فیلم فراموش شده که منبع اقتباس آنها کمیک ها بوده اند

2022-05-25T09:26:00Z موضوع فیلم سریال مستند زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

پنج فیلم فراموش شده که منبع اقتباس آنها کمیک ها بوده اند

امروزه فیلم های کمیک بوکی، یا همان فیلم هایی که منبع اقتباس آنها کمیک ها هستند، توانسته اند باکس آفیس را به قبضه خود درآورند و البته اکثر این فیلم ها در جهان های مارول یا دی سی رخ می دهند. بسیاری از طرفداران سرسخت فیلم های سینمایی شاید با آنها موافق نباشند و این نوع فیلم های ساخته شده توسط مارول و دی سی را تنها منبعی برای درآمد میلیارد دلاری بدانند و طرفداران آنها را نوکیسه بخوانند، اما در حقیقت ساخت این فیلم های کمیک بوکی به زمانی خیلی قبل از تر مارول و دی سی برمیگردد. بسیاری استودیوها خیلی قبل ها شروع به ساخت چنین فیلم هایی کرده اند، فیلم هایی که منبع اقتباس آنها کمیک بوک های پرطرفدار بوده است و اینگونه سعی داشته اند فروش بالایی برای محصول خود تضمین کنند، هرچند در این مطلب می خواهیم به پنج فیلم کمیک بوکی که موفق نبوده اند و به اصطلاح آندرریت شناخته می شوند بپردازیم.

5. 2 Guns

این فیلم اکشن که در واقع از دو بازیگر مشهور این ژانر، مارک وِلبرگ و دنزل واشنگتن بهره می برد، یک اقتباس از کمیکی با همین نام است که توسط استیون گرانت و ماتئوس سانتولوکو طراحی شده است. داستان این فیلم که سال 2013 پخش شده در مورد دو مامور مخفی با نام های بابی و استیگ است که قصد دارند از یک رئیس قاچاقچی های مواد مخدر سه میلیون دلار بدزدند، بدون اینکه بدانند فرد دیگر هم مانند خودشان مامور مخفی است! با اینکه این فیلم 40 میلیون دلار بیش از چیزی که فکر می کرد به جیب زد، اما در نهایت فروش کلی آن 131.9 میلیون دلار بود و بودجه ساخت آن هم 61 میلیون دلار. نمره Rotten Tomatoes این فیلم 65 درصد است.

4. I Kill Giants

این فیلم که توسط کریس کلمبوس، کارگردان نام آشنای سری هری پاتر ساخته شده است از یک کمیک به همین نام که توسط جو کِلی و کِن نیمورا طراحی شده است اقتباس برداشته است. داستان این فیلم در مورد فرد جوانی است که به حدی بازی نقش آفرینی و فانتزی Dungeons & Dragons را دوست دارد که متقاعد شده است یک لشکر از دشمنان بدجنس به شهر او لشکر کشیده اند و در نتیجه او زندگی اش را صرف آماده شدن برای این مبارزه می کند. این فیلم کمتر از یک میلیون دلار در باکس آفیس فروش داشت، اما نمره Rotten Tomatoes آن 78 درصد است و منتقدان به خصوص مدیسون ولف بازیگر نقش اصلی آن را تحسین می کنند.

3. My Friend Dahmer

اقتباس شده توسط رمان تصویری جان بَکدِرف، دوست من داهمر یک فیلم نیمه زندگی نامه است که داستان بکدرف را در دبیرستان روایت می کند. او به شکل خیلی عمیقی با یک جوان دیگر به نام جفری داهمر دوست بود که در نهایت به یکی از ترسناک ترین قاتل های سریالی جهان تبدیل شد. از این فیلم به خاطر به تصویر کشیدن وهم آمیز، دقیق و احساسی زندگی داهمر مورد تشویق عموم قرار گرفته است. راس لینچ، که یک نقش افتخاری را هم در فیلم ایفا کرده است مورد استقبال عموم قرار گرفت. در نهایت این فیلم فروشی 1.4 میلیون دلاری داشت که در برابر بودجه 1.5 میلیون دلاری اش ضرر محسوب میشد و نمره Rotten Tomatoes آن 86 درصد است.

2. Hercules

در واقع فیلم جدید دنیای دی سی با نام Black Adam اولین فیلم نیست که در دواین راک جانسون در یک فیلم کمیک بوکی ایفای نقش می کند و پیشتر در سال 2014 فیلم هرکول که از روی کمیک استیو مور اقتباس شده است داستان کلاسیک این نیمه خدا در یونان باستان را روایت می کند. در این فیلم جادو و نیروهای ماورایی نقش زیادی ندارند و در واقع بیشتر هرکول به عنوان یک سرباز مزدور ( Mercenary ) شناخته می شود. در حالی که بودجه این فیلم نزدیک صد میلیون بود، فروش آن 244.8 میلیون دلار بود تا یکبار دیگر ثابت کند فیلم های راک فروش زیادی را تجربه می کنند. اما این فیلم از نظر منتقدان خیلی موفق ظاهر نشد و نمره آن در RT عدد 58 است.

1. Tank Girl

این فیلم از روی کمیکی انگلیسی که بسیار محبوب هم هست و توسط آلان مارتین و جیمی هیولت ( Hewlett ) نوشته شده است، در سال 1995 ساخته و به نمایش در آمده است. داستان آن در یک دنیای نیمه آخرالزمانی در سال 2033 اتفاق می افتد که یک سیارک باعث شده بیش از ده سال شاهد تخریب زیست محیطی باشیم و Tank Girl داستان کاراکتری را روایت می کند که یک چاه آب که به صورت مستقل کار می کند را حفظ کند ، در دنیایی که در آن خشکسالی رخ داده و این چاه یکی از آخرین بازمانده هاست. هرچند این فیلم از کمیکی محبوب اقتباس گرفته، اما نتوانست نظر مخاطبان و منتقدان را به خود جذب کند، چرا که فروش آن 6 میلیون در برابر 25 میلیون بودجه بود و نمره RT آن هم 38 درصد است.

مطالب مشابه

بهترین فیلم های اقتباس شده از بازی های ویدئویی
بهترین فیلم های اقتباس شده از بازی های ویدئویی
Alternate Text Mamdosein
موضوع فیلم سریال مستند|زمان مطالعه 6 دقیقه
هر آنچه در مورد فیلم Mortal Kombat 2 می دانیم!
هر آنچه در مورد فیلم Mortal Kombat 2 می دانیم!
Alternate Text Mamdosein
موضوع فیلم سریال مستند|زمان مطالعه 4 دقیقه
بهترین درام های چینی
بهترین درام های چینی
Alternate Text Nazila77
موضوع فیلم سریال مستند|زمان مطالعه 5 دقیقه
بررسی فیلم خانه عمیق(the deep house)
بررسی فیلم خانه عمیق(the deep house)
Alternate Text yasharteki
موضوع فیلم سریال مستند|زمان مطالعه 4 دقیقه