5 فیلم برتر تاریخ براساس رتبه بندی IMDB

2021-12-24T09:54:00Z موضوع فیلم سریال مستند زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

5 فیلم برتر تاریخ براساس رتبه بندی IMDB

بهترین فیلم های تاریخ کدام اند؟ رتبه بندی تمام فیلم ها، کاری کاملا غیر ممکن است. اما بهترین رتبه بندی که میتوان داشت، براساس امتیاز بینندگان خواهد بود. در این صورت، بهترین رتبه بندی که میتوان به آن رجوع کرد، IMDB خواهد بود. آی ام دی بی یکی از محبوب‌ترین سایت‌های اطلاعات فیلم در اینترنت است. فهرست فیلم‌های رده بالای آن‌ براساس نظرسنجی ساخته شده‌است که میلیون ها بیننده در آن شرکت کرده اند. در حالی که این لیست همیشه در حال تغییر است، فیلم‌های صدر جدول برای چندین سال است که تغییری نداشته اند.

در این مقاله به معرفی و بررسی 5 فیلم برتر تاریخ براساس IMDB، پرداخته ایم.

5. 12 مرد عصبانی (1957) - امتیاز 8.9

این فیلم، نسبت به دیگر فیلم ها، کوچک تر است. اما این چیزی نیست که روی آن تاثیر منفی بگذارد. این فیلم صرفاً به طور کامل در داخل اتاق عضو هیات‌منصفه قرار دارد زیرا دوازده مرد در مورد یک پرونده قتل که آن‌ها بر آن نظارت دارند بحث می‌کنند. این فیلم به موضوع همیشگی مرگ یا زندگی میپردازد.

در حالی که محیط ممکن است کسل‌کننده به نظر برسد، اما به جدی بودن و تاثیرگذار تر بودن کمک میکند. در این فیلم همه چی بطور مستقیم بیان میشود و این باعث میشود تا که بحث و جدل های بیشتر و واقعی تر داشته باشد. فضای فیلم کمی تسناک هم هست درصورتی که ژانر فیلم ترسناک نیست. این مسئله شگفت‌انگیز است که فیلم‌های کوچک می‌توانند یک نتیجه نهایی بزرگ تولید کنند.

4. شوالیه تاریکی (2008) - امتیاز 9.0

فیلم های ابرقهرمانانه ممکن است نسبت به دیگر فیلم ها، بازخورد کمتر و بدتری داشته باشند. اما دومین فیلم بتمن از کریستوفرنولان توانست ثابت کند که فیلم های ابرقهرمانانه هم میتوانند هیجان انگیز و در عین حال، باهوش باشند.

در این فیلم بتمن بطور ناامیدانه ای تلاش میکند که جلوی جوکر را که میخواهد شهر و محافظش را نابود کند، بگیرد. فیلم در ژانر اکشن و مجرمانه قرار دارد و با تصاویر و داستان زیبا، به یک اثر زیبا تبدیل شده است. هرچند بازیگری نقش جوکر توسط Heath Leger نیز تاثیر بسزایی در فیلم داشته است.

3. پدر خوانده 2 (1974) - امتیاز 9.0

شاید در آن زمان برای فرانسیس فورد کاپولا یک ایده نامعقول و عجیب به نظر می‌رسید که قسمت دوم فیلم قبلی اش را بسازد. اما این فیلم ثابت کرد که او بهترین کار را کرده است.

بدون حضور Marlon Brando برای بازی کردن ادامه نقش اش، فیلم، داستان Vito Corleone جوان را بازگو می‌کند، کسی که توسط Robert De Niro بازی شده است. همراه با فلش بک هایی ناب به قسمت اول، این قسمت، ادامه سقوط بیشتر مایکل در دنیای جنایت و رابطه پیچیده او با برادر وی است. این فیلم یک تداوم درخشان و یک شاهکار در حق خودش بود.

2. پدرخوانده (1972) - امتیاز 9.2

و بله، شاید پدرخوانده 2 امتیاز خوبی داشته باشد، اما امتیاز بالاتر، موبوط به اصل داستان میشود، بحث‌های زیادی بین طرفداران این فیلم وجود دارد که کدام یک از آن‌ها فیلم بهتری است، اما بهتر است بگوییم که هردوی آنها اثری تکرار نشدنی در سینما هستند.

این فیلم، در مورد داستان خانواده Corleone، یک خانواده مافیایی آمریکایی-ایتالیایی که پس از به قتل رسیدن بزرگ خانواده، با مبارزه، دوباره به قدرت رسیدند. این فیلم خشن، خنده‌دار، قوی، عاطفی و... است. صحنه های فراموش نشدنی و اصطلاحات معروفی از این فیلم در ذهن بینندگان بجا مانده است. تعجبی ندارد که این فیلم به عنوان یک فیلم الهام‌بخش برای بسیاری از بهترین فیلم سازان امروز تلقی می‌شود.

1. رستگاری در شائوشنک (1994) - امتیاز 9.3

جای تعجب نیست که بهترین فیلم تاریخ، یکی از زیباترین و لذت بخش ترین فیلم‌ها در تمام زمان‌ها نیز هست. احتمالا فکر می‌کنید داستانی که در داخل یک زندان با حداکثر امنیت قرار دارد لحظات لذت بخشی نخواهد داشت. اما این فیلم، به طرز شگفت آوری، این فکر شما را رد میکند.

این فیلم، براساس داستان استفان کینگ، داستان چند ساله ای در زندان تشریفاتی و دوستی بین دو زندانی را بیان میکند. رابطه بین این دو مرد، یکی از بهترین دوستی‌هایی است که تا به حال روی صحنه سینما نمایش داده شده است و به فیلم کمک کرده است که آن لحظات زیبا را که منجر به یکی از بزرگ‌ترین پایان‌ بندی ها در تاریخ سینما شده است، بسازد.

مطالب مشابه

7 فیلم برای تقویت مهارت فروش
7 فیلم برای تقویت مهارت فروش
Alternate Text دلارام
موضوع فیلم سریال مستند|زمان مطالعه 3 دقیقه
فصل دوم اسکویید گیم، تاریخ انتشار و احتمالات
فصل دوم اسکویید گیم، تاریخ انتشار و احتمالات
Alternate Text Immortal
موضوع فیلم سریال مستند|زمان مطالعه 2 دقیقه
10 انیمیشن برتر سال 2021-2022
10 انیمیشن برتر سال 2021-2022
Alternate Text Immortal
موضوع فیلم سریال مستند|زمان مطالعه 4 دقیقه
فیلم هایی که هر دانشجوی فیزیک باید ببیند
فیلم هایی که هر دانشجوی فیزیک باید ببیند
Alternate Text دلارام
موضوع فیلم سریال مستند|زمان مطالعه 3 دقیقه