با مزایا و معایب مهاجرت بیشتر آشنا شوید

2021-10-22T15:17:00Z موضوع گردشگری سفر مهاجرت زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

با مزایا و معایب مهاجرت بیشتر آشنا شوید

مزایا و معایب مهاجرت

بسیاری از افراد برای داشتن زندگی بهتر تصمیم می‌گیرند تا کشور خود را ترک کنند. مهاجرت به یک کشور غریبه، با وجود تمام مزیت‌هایی که می‌تواند برای افراد داشته باشد، خالی از سختی و مشکل و نگرانی نیست. به هر حال اگر شما نیز می‌خواهید با ترک خاک کشور خود، چالش جدید را تجربه کنید، باید پیش از هر اقدامی با مزایا و معایب مهاجرت آشنا باشید. در چنین زمانی تصمیم گیری برای سفر یا ماندن در وطن آسان‌تر خواهد شد.


مزایا و معایب مهاجرت در یک نگاه

گاهی هدف از مهاجرت و تجربه زندگی در یک کشور جدید، استفاده از خدمات آموزشی بهتر است و گاهی برای کسب فرصت‌های شغلی بهتر باید به زندگی در کشوری ثالث تن داد. البته کم نیستند افرادی که برای دوری از جنگ، مشکلات سیاسی و حتی محدودیت‌های دینی اقدام به مهاجرت می‌کنند.
به هر حال ترک وطن با هر دلیلی که باشد، می‌تواند سخت و طاقت فرسا باشد. همچنین مشکلات زیادی برای یک فرد مهاجر وجود دارد. در ادامه به طور خلاصه ولی کامل مزایا و معایب مهاجرت را بررسی می‌کنیم:


چرا باید مهاجرت کنیم؟

دلایل زیادی وجود دارد که افراد را مجبور می‌کند تا میهن خود را به مقصد کشوری دیگر ترک کنند:
1. ایجاد فرصت‌های شغلی جدید
مهاجرت به افراد کمک می‌کنند تا فرصت‌های شغلی مناسبی پیدا کنند. گاهی شرایط بد اقتصادی و گاهی نیز بازار کار نامناسب در حوزه تخصص افراد باعث می‌شود تا برای گرفتن اقامت یک کشور بهتر اقدام کنند.
2. استفاده از امکانات آموزشی بهتر
همیشه هدف از ترک کردن محل زندگی رسیدن به شغل و درآمد بالاتر نیست. بهره مندی از امکانات و خدمات آموزشی بهتر نیز می‌تواند افراد را برای سفر موقت یا دائمی به کشوری دیگر ترغیب کند.
3. رسیدن به امنیت و آرامش در زندگی
گاهی اوقات پای تحصیلات بالاتر و درآمد بهتر در میان نیست. بسیاری از افراد در سراسر جهان وجود دارند که در کشور خود احساس ناامنی کرده و یا با محدودیت‌های دینی، سیاسی و اجتماعی روبرو می‌شوند. برای این دست از افراد مهاجرت به منزله رسیدن به آرامشی نسبی و امنیتی پایدار است.


چرا نباید مهاجرت کنیم؟

با وجود این که مزیت‌های زیادی در مهاجرت، مخصوصا برای شهروندان کشورهای جهان سوم وجود دارد، اما گاهی افراد پس از اطلاع از معایبی که زندگی در یک مقصد جدید به همراه خواهد داشت، از تصمیم خود برای سفر سر باز می‌زنند:
1. تفاوت‌های فرهنگی و زبانی
شاید یکی از مهمترین چالش‌های پیش روی مهاجرین، تفاوت فرهنگی و زبانی باشد. زمانی که کشور خود را ترک می‌کنید، مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا با آداب و رسوم کشور مقصد خو بگیرید. همچنین یادگیری یک زبان جدید شاید کار هر کسی نباشد.
2. بیماری‌های روحی روانی
ممکن است پروسه سازگاری با فرهنگ کشور مقصد طول بکشد یا نتوانید به خوبی با مردم کشور جدیدتان ارتباط برقرار کنید. این مشکلات از یک سو و دوری از دوستان و آشنایان از سوی دیگر باعث خواهد شد تا بسیاری از مهاجرین به بیماری‌های روحی روانی مانند افسردگی و اضطراب دچار شوند.
3. دوری از وطن
بدون شک زندگی مهاجرین یک کشور کیفیت پایین‌تری نسبت به افراد بومی دارد. این موضوع می‌تواند شما را در طول زندگی نگران کند. همچنین می‌تواند شما را در ازدواج، استفاده از خدمات درمانی، آموزشی و سایر موارد نیز با محدودیت‌هایی روبرو کند.


نتیجه گیری

در این مقاله مزایا و معایب مهاجرت بررسی شد. اکنون شما باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید مهاجرت کنید یا نه.

مطالب مشابه

تعادل و تقابل اکوسیستم های کویر و جنگل
تعادل و تقابل اکوسیستم های کویر و جنگل
Alternate Text Tavana
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 2 دقیقه
جاذبه های گردشگری رتبه برتر هاوایی (بخش ششم)
جاذبه های گردشگری رتبه برتر هاوایی (بخش ششم)
Alternate Text Nazila77
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 3 دقیقه
جاذبه های گردشگری رتبه برتر هاوایی (بخش پنجم)
جاذبه های گردشگری رتبه برتر هاوایی (بخش پنجم)
Alternate Text Nazila77
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 3 دقیقه
جاذبه های گردشگری رتبه برتر هاوایی (بخش چهارم)
جاذبه های گردشگری رتبه برتر هاوایی (بخش چهارم)
Alternate Text Nazila77
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 3 دقیقه