بهترین مکان های گردشگری خاورمیانه

2022-01-21T11:35:00Z موضوع گردشگری سفر مهاجرت زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

بهترین مکان های گردشگری خاورمیانه

خاورمیانه…
آن قطعه عظیم از قلمرو اغلب نادیده گرفته می شد و معمولاً فقط به عنوان سرزمین بزرگ ترین و زیباترین بیابان ها، بازارهای بی پایان ادویه جات و استقبال گرم بادیه نشین ها دیده می شد.
علاوه بر این، بیشتر اوقات، رسانه های بین المللی فقط دوست دارند تصاویری از بلایا و اتفاقات بدی که در خاورمیانه رخ می دهد به اشتراک بگذارند.

این تحریف واقعیت درک مردم را تا حدی تغییر می دهد که کل منطقه خاورمیانه به مکانی خطرناک برای سفر تبدیل می شود که گویی یک کشور واحد است.

کدام کشورها جزء خاورمیانه هستند؟

بحرین، مصر، ایران، عراق، اسرائیل، اردن، کویت، لبنان، عمان، فلسطین، قطر، عربستان سعودی، سوریه، امارات متحده عربی و یمن

بهترین مکان ها برای سفر در خاورمیانه

کشور – عراق (کردستان عراق)

Amadiya واقع در شمال کردستان عراق، تنها 10 کیلومتر با مرز ترکیه فاصله دارد.
از آشوری ها گرفته تا ایرانیان و همچنین چندین جامعه یهودی و مسیحی، ده ها تمدن و مذهب مختلف ردپای خود را در این مکان تاریخی به جا گذاشته اند.
علاوه بر این، اعتقاد بر این است که آمادیا خانه سه مرد حکیم است که پس از تولد عیسی مسیح برای دیدن عیسی مسیح به بیت لحم زیارت کرد.امروزه آمادیه یک روستای کرد مسلمان است که توسط چشمگیرترین مناظر کوهستانی و یکی از زیباترین مکان ها برای سفر در خاورمیانه احاطه شده است.


اصفهان – معماری اسلامی

کشور – ایران

اصفهان شگفت‌انگیزترین شهر ایران است و مساجد آن، متشکل از گنبدهای غول‌پیکر و سقف‌های شگفت‌انگیز با فرم‌های هندسی فوق‌العاده، بی‌تردید چشمگیرترین بناهای خاورمیانه هستند.
اصفهان به عنوان یکی از تاریخی ترین شهرهای منطقه، همواره محل زندگی جامعه بزرگی از علما و فرهیختگان معتبر بوده و اهمیت و تأثیر آن در این نقطه از جهان اغلب با آتن و روم مقایسه شده است.امروز، طبق استانداردهای ایرانی، اصفهان شهری به‌طور شگفت‌آور مدرن، تمیز و سرزنده است که برخی از تحصیل کرده‌ترین و باهوش‌ترین مردم کشور در آن زندگی می‌کنند.

مسجد شاه اصفهان. ایران قطعا یکی از امن ترین مکان ها برای بازدید در خاورمیانه است.


شهر قدیمی دمشق

کشور – سوریه

اینجا همه چیز خیلی قدیمی است.دمشق در واقع یکی از باستانی ترین شهرهای جهان – احتمالاً قدیمی ترین پایتخت کشور – است که در هزاره دوم قبل از میلاد تأسیس شده است، و پایتخت خلافت اموی از سال 661 تا 750، یکی از مهم ترین خلافت های تاریخ، از اسپانیا تا ایران است.

مسجد زیبای اموی در دمشق، یکی از قدیمی ترین و بزرگترین مساجد جهان و یکی از زیباترین مکان های دیدنی در خاورمیانه به حساب می آید.


بعلبک - ویرانه های غول پیکر رومی، همه به تنهایی

کشور – لبنان

امروزه بیشتر خرابه‌های آن، که برخی از آنها در وضعیت نسبتاً خوبی قرار دارند، جاذبه‌های گردشگری مهمی هستند که هر روز پذیرای صدها بازدیدکننده هستند.
در خارج از رم، ویرانه‌های بعلبک از تأثیرگذارترین ویرانه‌ها هستند.

خط ساحلی استان ظفار

کشور – عمان


خط ساحلی ظفار که از جنوب عمان تا مرز یمن کشیده شده است، ممکن است به طور قابل توجهی با آنچه از ساحل عمان انتظار دارید متفاوت باشد.صخره‌های سرگیجه‌آور، آب‌های آبی فیروزه‌ای، و سواحل خالی و حماسی، سواحل جنوب عمان را مشخص می‌کنند که به سختی توسط یک مسافر معمولی که تمایل دارد به بخش شمالی کشور بچسبد، کشف شود.
اگر اهل کمپینگ و سفرهای جاده ای تصادفی و وحشی هستید، در خاورمیانه، واقعاً بهتر از این نمی شود.

گلستان – آسیای مرکزی در خاورمیانه

کشور – ایران


در یک نقطه بسیار دورافتاده از ایران، هم مرز با مرز ترکمنستان، منطقه ای با چشم انداز عرفانی غیرمنتظره ای وجود دارد که محل زندگی یک جامعه بزرگ ترکمن است که شباهت بیشتری به مردم قرقیزستان نسبت به سایر ایرانیان دارند.

اربیل - یک شهر جهانی عراق

کشور – عراق (کردستان عراق)


بسیاری از شهرهای جهان به اندازه اربیل تاریخ ندارند.به گفته مورخان، اربیل با تقریباً 30000 سال تاریخ، و امروزه به عنوان میراث جهانی یونسکو، پایتخت کردستان عراق است، شهری با سنت‌های فراوان، پر از بازارهای باستانی، کافه‌های حماسی و مکان‌های تاریخی.

با این وجود، شگفت‌انگیز بودن اربیل به اینجا ختم نمی‌شود و در واقع، آنچه ممکن است شما را شگفت‌زده کند این است که، علاوه بر یک شهر کلاسیک مسلمان خاورمیانه، این شهر یک کلان شهر واقعی طرفدار غرب و یک مرکز تجاری منطقه‌ای است که در آن جامعه بزرگ مهاجران زندگی می کند و در نتیجه دارای برخی از شگفت انگیزترین زندگی در خاورمیانه است.


پترا - یکی از 7 عجایب جهان

کشور – اردن


اگرچه این مکان احتمالاً توریستی ترین مکان در منطقه است، اما باید یکی از 7 عجایب را در میان یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در خاورمیانه در نظر بگیریم.

بیروت - متنوع ترین و لیبرال ترین شهر از نظر فرهنگی در خاورمیانه

کشور – لبنان

بیروت پایتخت لبنان است، شهری که یکی از طولانی‌ترین جنگ‌های داخلی معاصر را متحمل شد (25 سال که در سال 1991 به پایان رسید). امروزه در میان تمام ساختمان های ویران شده، بیروت به خود می بالد که یکی از امن ترین شهرهای منطقه است. با رشد اقتصادی باورنکردنی و رشد سریع طبقه متوسط، بیروت لیبرال ترین و غربی ترین شهر خاورمیانه (خارج از اسرائیل) است.

خاورمیانه منطقه ای پر از شگفتی است که به ویژه در طول دو دهه اخیر رشد چشمگیری را تجربه کرده است. این توسعه همچنان بر هر بخش از اقتصاد منطقه، از جمله صنعت سفر و گردشگری، تأثیر می گذارد.در این مطلب تلاش کردیم قسمتهای مهم و حتی زیبایی های مخفی خاورمیانه را معرفی کنیم که از لحاظ گردشگری در رتبه بالایی قرار دارند.

مطالب مشابه

زیباترین شهرهای خاورمیانه
زیباترین شهرهای خاورمیانه
Alternate Text yasharteki
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 3 دقیقه
جوانب مثبت و منفی مهاجرت به کشور دیگر
جوانب مثبت و منفی مهاجرت به کشور دیگر
Alternate Text Nazila77
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 3 دقیقه
چند مکان زیبای روی زمین که باید به آن جا سفر کرد
چند مکان زیبای روی زمین که باید به آن جا سفر کرد
Alternate Text yasharteki
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه استرس سفر در تعطیلات را کاهش دهیم؟
چگونه استرس سفر در تعطیلات را کاهش دهیم؟
Alternate Text دلارام
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 3 دقیقه