زیباترین شهرهای خاورمیانه

2022-01-17T17:00:00Z موضوع گردشگری سفر مهاجرت زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

زیباترین شهرهای خاورمیانه

زیباترین شهرهای خاورمیانه

خاورمیانه یکی از کم شناخته شده ترین مناطق دنیاست.زیباترین شهرهای خاورمیانه اغلب نادیده گرفته می‌شوند و به لطف رسانه‌ها، بیشتر مردم از معماری غنی، فرهنگ عرفانی، کهن‌ترین شهرها و شهرهای تاریخی جهان یا غذاهای لذیذی که این منطقه ارائه کرده است، بی‌خبرند.

در این مطلب، از نگاهی به برخی از زیباترین شهرهای خاورمیانه که برای سفر مناسب هستند لذت خواهید برد - چه با خانواده، دوستان یا تنهایی سفر کنید.

خاورمیانه شامل 14 کشور بحرین، مصر، ایران، عراق، اسرائیل، اردن، کویت، لبنان، عمان، فلسطین، قطر، عربستان سعودی، سوریه، امارات متحده عربی و یمن است.هر یک از این کشورها از هر نظر متنوع و متمایز هستند - و البته، زیباترین شهرهای جهان را در خود جای داده است.

برخی از این کشورها بهترین خطوط هوایی جهان را در خود جای داده اند، به این معنی که شما به سرعت پروازهای زیادی را در طول سال می توانید داشته باشید– بنابراین اگر از قبل برنامه ریزی کنید سفر به خاورمیانه گران نیست.

پترا، اردن

یکی از توریستی ترین کشورهای خاورمیانه، اردن است، به خاطر اینکه به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید جهان انتخاب شده است.جای تعجب نیست زیرا یکی از خیره کننده ترین شهرهای خاورمیانه است.

اگر شما هم مثل من طرفدار تاریخ یا معماری هستید، با این شهر آشنا شوید.

"قدمت این شهر به 3000 سال قبل از میلاد می رسد و بیشتر شهر از صخره ها و کوه های اطراف ساخته شده است."

صومعه قرن سوم الدیر یکی از مکان های دیدنی شهر است، همراه با مکان های دیگری مانند خزانه داری و باب السیق.زمانی که اینجا هستید می‌توانید سفرهای کوتاه پیاده‌روی زیادی را نیز برنامه‌ریزی کنید، زیرا حومه پترا مملو از کوه‌های زیادی است که می‌توان از طریق مسیرهای پیاده‌روی به آن‌ها دسترسی داشت.

دبی، امارات متحده عربی

دبی جواهر خاورمیانه و یکی از مشهورترین شهرهای جهان است.این شهر زیبای امارات همان چیزی است که بیشتر مردم وقتی به خاورمیانه فکر می کنند به ذهنشان خطور می کند که جای تعجب ندارد – به لطف شگفتی های معماری عجیب و غریب، رستوران های عالی، مراکز خرید عجیب و غریب، غذاهای بین المللی لذیذ وجاذبه های فراوان برای همه

اگر از دیدن شهرهای مجلل یا تحسین افق خیره کننده شهرها لذت می برید، دبی را دوست خواهید داشت.

این شهر به لطف امارات که دفتر مرکزی آن در اینجا قرار دارد، به خوبی با بسیاری از شهرهای جهان در ارتباط است.بنابراین می‌توانید به راحتی بلیط هواپیمایی امارات را رزرو کنید، چه از آسیا یا هر شهر اروپایی سفر کنید.

دمشق، سوریه

سوریه ممکن است به دلیل شرایط سیاسی گزینه ای برای بسیاری از مسافران نباشد، اما در زمان مناسب، یکی از کشورهای خاورمیانه است که باید از آن بازدید کرد.به خصوص به این دلیل که یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان، دمشق، در آن قرار دارد.

دمشق، یکی از زیباترین شهرهای خاورمیانه، که در قرن دوم تأسیس شد،

همچنین یکی از قدیمی‌ترین پایتخت‌های جهان است که مرکز اداره و قدرت خلافت اموی، یکی از ثروتمندترین پادشاهی‌های جهان بوده است.

صلاله، عمان

اگرچه بیشتر مناطق خاورمیانه به دلیل آب و هوای خشک و فاقد سرسبزی شناخته شده است، یک استثنا در این مورد در عمان است.صلاله، یکی از زیباترین شهرهای خاورمیانه، مملو از چمنزارها و تپه‌های زیبای پوشیده از فضای سبز است - به دلیل فصل غیرمعمول موسمی که این منطقه تجربه می‌کند.

بهترین زمان برای تجربه این زیبایی طبیعی سفر به اینجا در این فصل موسمی است، هرچند که صلاله در طول سال قابل بازدید است.

این آب و هوای مطبوع، آن را به یکی از بهترین اقامتگاه‌ها برای مردم خاورمیانه تبدیل می‌کند که برای فرار از هوای سوزان به این شهر می‌آیند.همچنین چند سواحل فوق العاده وجود دارد که اگر در تابستان اینجا هستید، می توانید از آنها لذت ببرید.

مطالب مشابه

جوانب مثبت و منفی مهاجرت به کشور دیگر
جوانب مثبت و منفی مهاجرت به کشور دیگر
Alternate Text Nazila77
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 3 دقیقه
چند مکان زیبای روی زمین که باید به آن جا سفر کرد
چند مکان زیبای روی زمین که باید به آن جا سفر کرد
Alternate Text yasharteki
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه استرس سفر در تعطیلات را کاهش دهیم؟
چگونه استرس سفر در تعطیلات را کاهش دهیم؟
Alternate Text دلارام
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 3 دقیقه
جلوگیری از ابتلا به بیماری در سفرهای بین المللی
جلوگیری از ابتلا به بیماری در سفرهای بین المللی
Alternate Text دلارام
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 4 دقیقه