مدیریت گردشگری چیست؟

2023-01-16T09:05:00Z موضوع گردشگری سفر مهاجرت زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

مدیریت گردشگری چیست؟

مدیریت گردشگری به هر چیزی اطلاق می‌شود که به صنعت مهمان‌نوازی و مسافرت مربوط می‌شود. فرصت های آموزشی گسترده ای را برای موقعیت های مدیریتی در سفر، اقامتگاه ها و صنایع غذایی ارائه می دهد. مدیریت گردشگری همچنین می تواند شامل کار در انجمن ها یا آژانس هایی باشد که مستقیماً با خدمات گردشگری درگیر هستند.

 

چه مدرکی برای مدیریت گردشگری نیاز دارید؟

مدرک لیسانس مدیریت گردشگری پیش شرط کسب دانش عملی و نظری عمیق در زمینه مدیریت و مدیریت بازرگانی است. دوره پایه همچنین اصول اولیه حقوقی، اقتصادی، بازاریابی، حسابداری و مالی و همچنین مدیریت در گردشگری، مدیریت هتل و مدیریت هتلداری را پوشش خواهد داد. جدای از صلاحیت های لازم، باید خود را از سایر کاندیداها نیز متمایز کنید زیرا مدیریت گردشگری یک صنعت به شدت رقابتی برای کار در آن است. پس از کسب تجربه به سمت مدیریت. شما همچنین می توانید در یک شغل ابتدایی در صنعت مسافرت و گردشگری مشغول به کار شوید و به منظور کسب صلاحیت و دریافت حقوق بالاتر به صورت پاره وقت در رشته مدیریت گردشگری تحصیل کنید.

 

با مدرک مدیریت گردشگری چه شغل هایی می توانید بدست آورید؟

به عنوان یک مدیر گردشگری واجد شرایط، می توانید در مشاغل مختلفی که مرتبط با صنعت گردشگری هستند، کار کنید. برخی از این موارد عبارتند از:

 • کارمند پذیرش
 • مدیر هتل یا استراحتگاه
 • مجری تور
 • مدیر بازاریابی گردشگری
 • مدیر آژانس مسافرتی
 • مدیر مرکز اطلاعات گردشگری
 • حسابدار یا مدیر فروش
 • مدیر روابط با مهمان
 


شغل مدیریت گردشگری شامل چه مواردی است؟

وظایف مرتبط با شغل مدیریت گردشگری از یک کسب و کار به تجارت دیگر بسیار متفاوت است. به طور کلی، مسئولیت های اصلی بر روی موارد زیر متمرکز است:

 • نظارت بر حساب ها و مدیریت بودجه
 • نظارت بر کارکردهای روزمره مشاغل
 • مصاحبه و آموزش کارکنان جدید
 • ترویج گردشگری
 • تضمین رضایت مشتری
 • به حداکثر رساندن درآمد کسب و کار
 • مشارکت در برنامه ریزی مالی
 • رسیدگی به شکایات یا سوالات مشتریان
 • بازاریابی کسب و کار به منظور جذب گردشگر


مزایای داشتن مدرک مدیریت گردشگری

مدرک مدیریت گردشگری را می توان از بسیاری از موسسات دانشگاهی در سراسر جهان دریافت کرد و می تواند به ویژه برای آینده شغلی طولانی مدت ارزشمند باشد. این مدرک در سطح جهانی به رسمیت شناخته می شود و به شما کمک می کند این واقعیت را برجسته کنید که مهارت ها و دانش مربوطه دارید و بسیاری از مسیرهای شغلی ممکن را باز می کند.

مدارک مدیریت گردشگری از دانشگاه های معتبر دارای نرخ های بالای اشتغال پس از فارغ التحصیلی است، به این معنی که فارغ التحصیلان اغلب به سرعت به شغل تمام وقت می روند. یک مدرک معمولی مدیریت گردشگری نیز موضوعات مختلفی را پوشش می دهد، از مدیریت کسب و کار و عملیات هتل گرفته تا بازاریابی، مدیریت رویداد و حتی تجزیه و تحلیل داده ها.

در نهایت، این شما را برای هر شغل مرتبط با گردشگری که انتخاب می کنید، جای خوبی خواهد داشت. با این حال، اگر به دنبال کار در یک موقعیت مدیریتی یا یک موقعیت ارشد دیگر در یک شرکت گردشگری هستید، این مدرک می تواند مفید باشد. در واقع، بسیاری از شرکت ها با مشخص کردن نیاز به مدرک مرتبط، این نقش ها را تبلیغ می کنند.

علاوه بر همه اینها، مدرک مدیریت گردشگری مهارت های مختلفی را آموزش می دهد که می تواند برای کل حرفه حرفه ای شما نیز مرتبط باشد، صرف نظر از اینکه در نهایت به کدام سمت می رود. مدرک تحصیلی شما احتمالا به شما در ایجاد مهارت های ارتباطی کمک می کند. مهارت‌های مدیریت زمان، مهارت‌های حل مسئله، مهارت‌های کار گروهی و بسیاری موارد دیگر.

 

صنعت گردشگری

اهمیت گردشگری برای هر کشوری در جهان ناشی از مزایای مختلفی است که برای کشور میزبان ارائه می کند. از این گذشته، گردشگری با به ارمغان آوردن مزایای ارزشمند برای مردم محلی و همچنین برای مشاغل به رشد و توسعه اقتصادی کشور کمک می کند. همچنین به ایجاد تصویری جذاب از هویت و ارزش کشور کمک می کند. قطعاً نمی توان انکار کرد که صنعت گردشگری بسیار فراتر از مقاصد جذاب و عامل رشد اقتصادی است.

گرایش های گردشگری: فرصت هایی برای صنعت گردشگری

از آنجایی که گردشگری با سرعتی سریع به تکامل خود ادامه می دهد، مسافران تجاری مدرن بیشتر به فناوری تکیه می کنند تا در سفرهای خود در ارتباط باشند. برای اینکه کسب و کار در این بخش همیشه در حال تغییر مرتبط باقی بماند، مهم است که از آخرین روندها مطلع باشید. از پورتال های رزرو آنلاین گرفته تا سایت های رسانه های اجتماعی که با مهمانان درگیر هستند، صنعت سفر و گردشگری می تواند از منابع بی پایانی به نفع خود استفاده کند تا با این روندها همگام شود.

 

بازاریابی گردشگری

یک استراتژی بازاریابی قدرتمند در هر صنعتی بسیار مهم است و صنعت گردشگری نیز تفاوتی ندارد. با راه اندازی مشاغل جدید مرتبط با گردشگری در همه جا؛ در حال حاضر شرکت های بیشتری نسبت به قبل در صنعت گردشگری شرکت می کنند. گردشگری یکی از صنایعی است که به سرعت در حال رشد است و به رونق اقتصاد کمک می کند. از آنجایی که مقاصد بیشتر در حال جذب مسافران هستند، جای تعجب نیست که این صنعت تا این حد رقابتی شده است. این دقیقاً به همین دلیل است که باید اطمینان حاصل کنید که استراتژی بازاریابی گردشگری شما در بهترین شرایط قرار دارد.

 

هدف از مدیریت درآمد در مدیریت گردشگری

در چند دهه اخیر، مدیریت درآمد نقش عمده ای در رشد و توسعه صنعت مهمان نوازی و گردشگری داشته است. مدیریت درآمد از تعدادی از موجودی ها مانند قیمت گذاری، بازاریابی و سیستم های توزیع برای افزایش سود استفاده می کند.

مطالب مشابه

اهمیت گردشگری برای اقتصادهای محلی
اهمیت گردشگری برای اقتصادهای محلی
Alternate Text Nazila77
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 3 دقیقه
10 عجایب طبیعی خیره کننده جهان که باید از آنها دیدن کنید
10 عجایب طبیعی خیره کننده جهان که باید از آنها دیدن کنید
Alternate Text yasharteki
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 2 دقیقه
بهترین مکان های گردشگری خاورمیانه
بهترین مکان های گردشگری خاورمیانه
Alternate Text Nazila77
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 4 دقیقه
زیباترین شهرهای خاورمیانه
زیباترین شهرهای خاورمیانه
Alternate Text yasharteki
موضوع گردشگری سفر مهاجرت|زمان مطالعه 3 دقیقه