ده ویژگی از گوشی های سری گلکسی سامسونگ که کاربردی هستند

2022-06-23T08:28:00Z موضوع علم دانش تکنولوژی زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

ده ویژگی از گوشی های سری گلکسی سامسونگ که کاربردی هستند

چه علاقه مند به سیستم های اندرویدی باشید یا خیر و چه از شرکت سامسونگ و گوشی هایش خوشتان بیاید یا خیر، نمی توان منکر این قضیه شد که گوشی های این شرکت ویژگی های کاربردی زیادی برای کاربران دارند. از آنجایی که تعداد این ویژگی ها واقعا زیاد است، ممکن است شما هم به عنوان یک کاربر گوشی های این شرکت با همه آنها آشنایی نداشته باشید، پس این مطلب برای شما می تواند مفید واقع شود.

10. نوشته را با یک حرکت پاک کنید

در سیستم های رایانه ای با میانبر Ctrl/Command+Z می توان نوشته را پاک کرد و برای آیفون هم چنین راهی وجود دارد. این قابلیت که Undo هم نامیده می شود برروی گوشی های سامسونگ هم وجود دارد و اگر تایپ کردن کششی ( Swipe Typing ) را غیر فعال کرده باشید می توانید از آن استفاده کنید تا آخرین کلمات نوشته شده شما پاک شوند. تنها کافیست دو انگشت خود را به یکی از طرفین چپ و راست کشیده تا این کلمات پاک شوند.

9. با Good Lock گوشی خود را شخصی سازی کنید

احتمالا بهترین راه برای شخصی سازی گوشی خود استفاده از نرم افزار Good Lock است. اجازه ندهید نام این نرم افزار شما را به اشتباه وا دارد، این نرم افزار تنها برای صفحه قفل نیست و می توانید بخش های متعددی از گوشی خود را شخصی سازی کنید، مثل ظاهر نوتیفیکیشن ها، درست کردن ظاهر ساعت گوشی و شخصی سازی صفحه مولتی تسک. شاید بتوان گفت این بیشترین و بهترین مدل شخصی سازی در دسترس در بین گوشی هاست.

8. ویدئو را با کیفیت بهتر ببینید

اگر از گوشی های بالا رده استفاده کنید، احتمالا کیفیت صفحه نمایش شما بالا است، پس چرا از آن استفاده بهینه نکنید؟ اینجاست که قابلیت Video Enhancer به کار شما می آید. با این قابلیت هنگام تماشا کردن یک ویدئو روشنایی صفحه شما بیشتر شده و رنگ ها جلوه واقعی تری به خود می گیرند. نیازی نیست به صورت دستی روشنایی صفحه را بیشتر کنید و می توانید تصمیم بگیرید در کدام نرم افزارها این قابلیت فعال شود.

7. تم و والپیپر خود را شبیه یکدیگر کنید

مدت زیادی است که گوشی های سری گلکسی از تم ها پشتیبانی می کنند، اما پشتیبانی از پالت های رنگ پس از اندروید 12 به آنها اضافه شده است. رنگ ها از والپیپر شما برداشته می شوند و به نقاط مختلف گوشی اعمال می شوند. این رنگ ها از بخش Quick Settings قابل دسترسی است و می تواند به خوبی ظاهر گوشی شما را تغییر دهد.

6. به میانبرهای نرم افزارها دسترسی سریع داشته باشید

برخی مواقع قصد دارید کاری را به سرعت با گوشی خود انجام دهید، پس چرا از Edge Panels استفاده نکنید؟! این قابلیت یک نوار جانبی است که از کنار صفحه شما باز می شود و علاوه بر میانبرهای نرم افزارها، می توانید میانبری از مخاطبان، یادآورها، ابزارها و آب و هوا قرار دهید. همچنین در Galaxy Store میانبرهای بیشتری هم وجود دارند.

5. میانبرهای دلخواه در صفحه قفل بگذارید

در هنگام کار کردن با گوشی اولین صفحه ای که با آن روبرو می شوید همین صفحه قفل است. به صورت پیش فرض میانبرهای تماس و دوربین وجود دارد، اما می توانید آنها را به نرم افزار دلخواه خود تغییر دهید. این میانبرها در گوشه چپ و راست در پایین صفحه قرار می گیرند و با کشیدن آنها به مرکز صفحه می توانید آن نرم افزار را باز کنید.

4. در تنظیمات سریع نرم افزارهای موسیقی قرار دهید

احتمالا گوش دادن به پادکست یا موسیقی یکی از کارهای روزمره شماست، پس می توانید به راحتی آنها را در پنل Quick Settings قرار دهید. یک منوی Media Output در گوشی های گلکسی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید موسیقی ها از کدام نرم افزار پخش شوند، اما در عین حال می توانید از آن به عنوان یک میانبر برای نرم افزارهای مورد علاقه خود هم استفاده کنید.

3. دکمه شاتر را دم دست خود قرار دهید

بر کسی پوشیده نیست که گوشی های گلکسی معمولا بزرگ هستند و به همین خاطر انجام دادن کارها با یک دست می تواند سخت باشد، مثل وقتی که گوشی خود را در دست خود می گیرید تا با آن از خود سلفی بگیرید. یک دکمه شاتر وجود دارد که می توانید جای آن را در صفحه عوض کنید و دم دست خود قرار دهید تا به هنگام عکس گرفتن اذیت نشوید.

2. با استفاده از Secure Folder از نرم افزارها محافظت کنید

اکثر مردم تصور می کنند قابلیت Secure Folder تنها برای محافظت کردن از عکس ها و اطلاعات مهم و حساس است، اما این نرم افزار کار بیشتری هم انجام می دهد. با استفاده از آن می توانید چند کپی از یک نرم افزار داشته باشید! هر نرم افزاری که در محیط Secure Folder قرار می دهید تنها اطلاعاتش را با نرم افزارهای داخل همان پوشه در میان می گذارد و در واقع نسخه ای کپی از نرم افزار اصلی هستند.

1. گوشی خود را برعکس کنید تا تماس ها را بی صدا کند

طبیعتا وقتی می خواهید کاری انجام دهید و گوشی شما زنگ می خورد، نمی توانید آن را به زمین بکوبید تا ساکت شود! در اینجاست که این قابلیت به کار می آید که در اکثر گوشی های اندرویدی و سامسونگ وجود دارد و وقتی آن را فعال کنید، با برعکس کردن گوشی خود تماس ها و آلارم های خود را بی صدا کنید.

مطالب مشابه

هفت اشتباه مرگبار در تربیت یک نوجوان
هفت اشتباه مرگبار در تربیت یک نوجوان
Alternate Text Mamdosein
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه آیفون خود را سریع تر کنیم؟
چگونه آیفون خود را سریع تر کنیم؟
Alternate Text Mamdosein
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 4 دقیقه
چرا بهتر است استرس خود را زمان بندی کنیم؟
چرا بهتر است استرس خود را زمان بندی کنیم؟
Alternate Text Mamdosein
موضوع علم دانش تکنولوژی|زمان مطالعه 4 دقیقه