به دست آوردن ذهنیت ثروت ساز

2022-08-07T14:39:00Z موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری زمان مطالعه 8 دقیقهدرجه کیفی A

به دست آوردن ذهنیت ثروت ساز

وقتی نوبت به بهبود امور مالی شخصی می‌رسد، ذهنیت پولی شما یک بخش اساسی است. اهداف شما ممکن است حول محور بدون بدهی، صرفه جویی در پول، سرمایه گذاری، رسیدن به 7 رقم در پس انداز باشد، اما بدون ذهنیت مالی مناسب، انجام آن واقعاً دشوار خواهد بود.


این روزها تنها چیزی که لازم است یک جستجوی سریع در گوگل است و در عرض چند ثانیه هزاران مقاله به شما ارائه می شود که راهنمایی های گام به گام در مورد نحوه انجام همه موارد بالا برای نزدیکتر کردن شما به اهداف پولی به شما ارائه می دهد.
اما، اگر تا به حال برای رسیدن به یک هدف دشوار تلاش کرده‌اید و شکست خورده‌اید، می‌دانید که برای رسیدن به آن هدف به چیزی بیش از یک راهنمای گام به گام نیاز دارد که چه کاری انجام دهید تا با موفقیت به آن هدف دست یابید درست است؟

بنابراین، در این مطلب قصد داریم به بررسی نحوه تنظیم طرز فکرتان بپردازیم که به شما در دستیابی به اهدافتان کمک می‌کند.

برای دستیابی به اهداف مالی خود، طرز فکر مالی خود را تنظیم کنید!

مهمترین بخش دستیابی به اهدافتان مستلزم داشتن طرز فکر صحیح است. به اندازه کافی ساده به نظر می رسد درست است؟

خوب، همیشه آنقدرها هم آسان نیست که ذهنیت خود را کنترل کنید، در حالی که وظیفه بلندمدت (گاهی دشوار) ساختن ثروت را برعهده دارید.
درست مانند ماهیچه های بدنتان، باید برای حفظ مداوم آن کار کنید، در غیر این صورت شروع به زوال خواهد کرد.
با این گفته، بیایید به نحوه تغییر ادراک و دستیابی به یک ذهنیت پولی مثبت بپردازیم!

11 نکته کلیدی برای ایجاد یک ذهنیت پولی مثبت

بنابراین، در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا در طول سفر خود برای ساختن ثروت واقعی، طرز فکر پول خود را بهبود ببخشید.

به یاد داشته باشید، مهم نیست که وضعیت مالی فعلی‌تان چگونه است، می‌توانید طرز فکر و عادات پولی خود را تغییر دهید تا به موفقیت برسید.

1. تصمیم بگیرید که از نظر مالی موفق باشید

ثروتمند شدن در واقع قبل از اینکه حساب سرمایه گذاری را باز کنید یا اولین واریز را به حساب پس انداز خود انجام دهید، شروع می شود. با یک تصمیم ساده شروع می شود که به خودی خود تصمیمی بسیار عمیق است.
تصمیم گیری در مورد اینکه ثروتمند خواهید شد و این به نوبه خود به معنای تصمیم گیری برای متعهد شدن به راهی که می روید و اعتماد به روند است.
تصمیم گیری برای ثروتمند شدن (با اعتقاد کامل) یک تقویت باورنکردنی برای ذهنیت شماست. به این دلیل است که با این تصمیم، به خود می گویید که می توانید آن را انجام دهید. تا زمانی که باور نداشته باشید که می توانید ثروتمند باشید، احتمالاً تمایلی به انجام کارهای لازم برای ساختن ثروت واقعی نخواهید داشت.

 

2. ارزش های زندگی خود را تعیین کنید

وقتی تصمیم گرفتید که ثروتمند شوید، باید دلیل خود را برای این موفقیت مالی مشخص کنید. این به معنای تعیین "چرا" است. "چرا" شما حس عمیقی از هدف را ایجاد می کند و به شما کمک می کند تا انگیزه مورد نیاز خود را توسعه دهید.
در واقع، داشتن یک «چرا» می‌تواند به طور مستقیم عواملی را در زندگی شما بهبود بخشد که با شادی کلی مرتبط هستند.
پس چرا می‌خواهید بدهی خود را بپردازید، پول پس انداز کنید، از نظر مالی مناسب و موفق باشید، از نظر مالی مستقل شوید و غیره؟
دانستن «چرا» خود، محرک نهایی شما خواهد بود. به خصوص در روزها یا فصولی که همه چیز دقیقاً آنطور که برنامه ریزی کرده اید پیش نمی رود.

 

3. استانداردها را کنار بگذارید و روی آنچه واقعا برای شما مهم است تمرکز کنید

وقتی نوبت به ساختن ثروت و کار بر روی ذهنیت پولی شما می‌رسد، باید به دنبال چیزی باشید که برای شما مفید است و مهم است که در استانداردهایی که توسط دنیا تعریف می‌شود گرفتار نشوید. و همچنین باید از مقایسه با دیگران اجتناب کنید. این موضوع دزد شادی است.

این دوباره به "چرا" شما برمی گردد.

ممکن است بخواهید جوان بازنشسته شوید، داشتن 500000 دلار ممکن است تعریف شما از استقلال مالی یا شاید 1 میلیون دلار باشد. یا هدف مالی شما ممکن است فقط داشتن پول کافی برای کوله‌پشتی در سراسر جهان باشد.
اهدافتان هرچه که باشد، روی معیارهای خودتان تمرکز کنید و به معنای پول برای شما در رابطه با آنچه در زندگی‌تان می‌خواهید، تمرکز کنید.

4. با ترس ها و ناراحتی های خود راحت باشید

وقتی می‌خواهید کاری بزرگ انجام دهید، اضطراب و ترس محصولات جانبی طبیعی هستند. ترس از ناشناخته ها، ترس از تغییر، ترس از شکست وجود دارد.
و در بسیاری از موارد، ترس می تواند شما را در مسیر خود متوقف کند و می تواند واقعاً طاقت فرسا شود. مخصوصاً وقتی شروع به ساختن چیزهایی در ذهن خود می کنید در مورد همه «چه می شد» و «چه نمی شد» در مورد آنچه ممکن است اتفاق بیفتد (که بیشتر اوقات هرگز اتفاق نمی افتد).

اما چیزی که در مورد ترس وجود دارد این است که از آنجایی که با قلمرو همراه است، شما واقعاً دو انتخاب دارید. اولین انتخاب این است که اجازه دهید شما را درگیر نگه دارد. انتخاب دوم و بهتر این است که ترس را به عنوان بخشی از سفر در آغوش بگیرید، اجازه دهید برای سواری همراه شود، اما اجازه دهید که بداند اجازه ندارد شما را عقب نگه دارد.
یکی از راه‌های عالی برای غلبه بر ترس این است که «چرا» خود را به خاطر بسپارید و به تمام دستاوردهایی که تا به حال داشته‌اید و ترس‌هایی که برای رسیدن به آن غلبه کرده‌اید، به گذشته نگاه کنید. اگر بتوانید این ترس ها را پشت سر بگذارید، قطعاً می توانید از ترس فعلی خود در مورد پول عبور کنید.


برای هر ترسی که دارید، احتمالاً یک اقدام (حتی اگر کوچک باشد) وجود دارد که می توانید برای مقابله با ترس انجام دهید. به عنوان مثال، آیا می ترسید که هرگز از بدهی خلاص نشوید؟ شما می توانید در حال حاضر یا در آینده نزدیک بر روی پرداخت بدهی تمرکز کنید تا با این ترس مقابله کنید.
به طور مداوم به خود یادآوری کنید، مهم نیست که چقدر می تواند وحشتناک باشد، که می توانید این کار را انجام دهید و قبل از اینکه متوجه شوید هر روز روی برداشتن گام های کوچک تمرکز کنید، پیشرفت بزرگی داشته اید.

 

5. سپاسگزاری کنید

ابراز قدردانی یکی از بهترین تمرین‌های ذهنیت پولی است، زیرا راه خوبی برای تنظیم چیزی است که روی آن تمرکز می‌کنید. وقتی شکرگزار هستید، بیشتر روی چیزهایی که دارید و از آنها قدردانی می کنید و همچنین روی همه خوبی هایی که به شما رسیده است تمرکز می کنید.
قدردانی همچنین باعث ایجاد رضایت در زندگی شما می شود که کلید ایجاد ثروت است، زیرا وقتی از آنچه دارید راضی باشید، کمتر مجبور به خرج کردن، خرج کردن، خرج کردن هستید تا رضایت مادی را به دست آورید که همیشه کارساز نیست. دریابید که همیشه چیز جدیدی وجود دارد که می توانید بخرید.

 

6. از جملات تاکیدی برای بهبود طرز فکر مالی خود استفاده کنید

خیلی آسان است که اجازه دهیم منفی‌گرایی در ذهنیت ما نفوذ کند. با این حال، شما می توانید با آن افکار بد با افکار خوب مبارزه کنید! استفاده از تأییدیه های مالی مثبت به عنوان بخشی از روال روزانه خود یکی دیگر از بهترین تمرین های ذهنیت پولی برای شروع است.

در واقع، مطالعات نشان می دهد که تمرین جملات تاکیدی مثبت می تواند مغز شما را دوباره برنامه ریزی کند! بنابراین، استفاده از جملات تاکیدی، دیدگاه شما را بهبود می‌بخشد و به شما یک ذهنیت پولی سالم می‌دهد.

7. روی اشتباهات مالی گذشته خود تمرکز نکنید

اگر خود را به خاطر اشتباهات مالی گذشته خود مورد سرزنش قرار دادید، وقت آن رسیده است که دست از کار بکشید. چرا؟ زیرا شکست مسیر موفقیت است! همه ما اشتباه می‌کنیم و مشکلات مالی داشته‌ایم، اما می‌توانید از آن‌ها برای آموختن و رشد به‌عنوان یک فرد استفاده کنید. این کار شامل بهبود مالی خود می شود.
بنابراین به‌جای اینکه روی اشتباهی که انجام داده‌اید فکر کنید، از آن تجربیات گذشته به‌عنوان ابزار یادگیری برای برنامه‌ریزی مالی برای انجام بهتر استفاده کنید.

 

8. باورهای محدودکننده پول را کنار بگذارید

کنار گذاشتن باورهای محدودکننده یکی دیگر از گام‌های کلیدی برای ایجاد یک ذهنیت مثبت پولی است. باورهای محدودکننده همین کار را می‌کنند... آنها شما را محدود می‌کنند. اگر تلاش کنید می توانید به موفقیت مالی برسید! بنابراین برخی از اهداف جسورانه مودار بزرگ را یادداشت کنید و اهداف خود را بالا ببرید.

این نیز دلیل دیگری برای استفاده از جملات تاکیدی روزانه است. آنها به شما کمک می کنند تا از باورهای قدیمی عبور کنید و باورهای نامحدود جدیدی را تنظیم کنید!

 

9. در آموزش و دوره های آموزشی طرز فکر پول کمک بگیرید

این دوره ها بهترین راه برای ساخت ذهنیت ثروت ساز است.

10. از fin-fluencers برای بهبود طرز فکر پول خود پیروی کنید

الهام گرفتن از fin-fluencers یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت ذهنیت مالی شماست. این کارها به شما کمک می‌کنند بفهمید که افراد موفق نیز اشتباهات پولی انجام داده‌اند، بنابراین نیازی نیست به خاطر اشتباهات گذشته خود احساس گناه یا شرمندگی داشته باشید.
گوش دادن به پادکست‌های مالی شخصی، خواندن کتاب‌ها، وبلاگ‌ها و تماشای کانال‌های YouTube به شما انگیزه می‌دهد تا طرز فکر بد پولی خود را به یک ذهنیت خوب تبدیل کنید! همچنین با نکاتی در مورد نحوه پس انداز، بودجه و سرمایه گذاری برای آینده مالی خود، نحوه تغییر رفتار خود با پول را نیز خواهید آموخت.

 

11. از نقل قول های طرز فکر مالی برای الهام بخشیدن استفاده کنید

مانند جملات تاکیدی، نقل قول‌های طرز فکر پولی می‌توانند تأثیر مثبتی بر ذهنیت شما داشته باشند. خواندن نقل قول ها «اثر مربیگری» نیز دارد.
آنها به شما انگیزه و الهام می بخشند. بنابراین، استفاده از نقل‌قول‌های ذهنیت پولی واقعاً می‌تواند به شما در مورد طرز فکر مالی شما کمک کند.


در اینجا چند نقل قول مورد علاقه ما برای شروع شما آورده شده است:

  • "اگر افراد شکست خورده برنامه مالی شما را مسخره می کنند، شما در مسیر درستی هستید." 
  • "لازم نیست کل راه پله را ببینید، فقط اولین قدم را بردارید." – مارتین لوتر کینگ جونیور
  • "کوچکترین تغییرات در برنامه های روزمره شما می تواند به طور چشمگیری نتایج زندگی شما را تغییر دهد." - دارن هاردی
  • برای به دست آوردن نتایج خارق‌العاده نیازی به انجام کارهای خارق‌العاده نیست.» - وارن بافت
  • از مهره شطرنج بودن دست بردارید و شطرنجباز بودن را شروع کنید. وقت آن است که یک بار برای همیشه بر بازی پول مسلط شویم.» – تونی رابینز


داشتن طرز فکر پولی مناسب می‌تواند در رسیدن به اهداف زندگی و مالی شما تفاوت ایجاد کند. با این حال، نیاز به تمرکز و پرورش مداوم دارد.

 

همه چیز در مورد تنظیم مقاصد درست و حفظ اهداف خود در سرلوحه ذهن است. شما بیش از آن توانایی دارید که ذهنیت مالی خود را تنظیم و بهبود دهید و پاداش‌ها ارزش آن را دارند.

مطالب مشابه

اعتباربخشی تجاری به ایده های کسب و کار
اعتباربخشی تجاری به ایده های کسب و کار
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 5 دقیقه
اهمیت برنامه ریزی استراتژیک
اهمیت برنامه ریزی استراتژیک
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 4 دقیقه
سرمایه گذاری برای افراد مبتدی
سرمایه گذاری برای افراد مبتدی
Alternate Text دلارام
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 3 دقیقه
نحوه شناسایی و اجتناب از شت کوین ها در بازار ارزهای دیجیتال
نحوه شناسایی و اجتناب از شت کوین ها در بازار ارزهای دیجیتال
Alternate Text دلارام
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 4 دقیقه