مبانی اقتصاد حرفه ای

2022-02-18T12:34:00Z موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری زمان مطالعه 5 دقیقهدرجه کیفی A

مبانی اقتصاد حرفه ای

نیروی کار به سرعت در حال تکامل است. طبق تحقیقات McKinsey، اتوماسیون و هوش مصنوعی محیط کار را طی 10 تا 15 سال آینده متحول خواهد کرد و بر مهارت هایی که متخصصان برای رقابت در زمینه های خود نیاز دارند، تأثیر می گذارد.

فراتر از افزایش تقاضا برای افرادی که دانش فنی دارند، بازار کار در حال تغییر نیاز به کارمندانی را ایجاد می کند که در تصمیم گیری، پردازش اطلاعات پیچیده، تفکر انتقادی، ارتباطات و رهبری ماهر باشند.

برای کارمندانی که به دنبال پیشرفت شغلی خود هستند، یادگیری اصول کسب و کار می تواند راهی برای کسب آن مهارت ها و دستیابی به رشد حرفه ای باشد.

مبانی کسب و کار چیست؟


مهارت ها و مفاهیم اساسی مورد نیاز برای اداره یک سازمان به عنوان اصول کسب و کار شناخته می شود.

با درک کامل نحوه عملکرد یک کسب و کار، ایده بهتری از نحوه ارتباط عملکردهای مختلف کسب و کار و اینکه چگونه تصمیمات شما بر کل سازمان تأثیر می گذارد، خواهید داشت.

اگر می‌خواهید خود را با مهارت‌های مورد نیاز برای پیشرفت در نقش فعلی‌تان و نقش‌های آینده‌تان مجهز کنید، در اینجا هفت اصل کسب‌وکار وجود دارد که باید بدانید.

مبانی کسب و کار که هر حرفه ای باید بداند


1. تجزیه و تحلیل

تقاضا برای متخصصان با درک دقیق از تجزیه و تحلیل تجاری و علم داده در حال افزایش است. گزارش اخیر انجمن کسب و کار آموزش عالی و PwC نشان می دهد که 69 درصد از مدیران ایالات متحده تا سال 2021 نامزدهای شغلی با مهارت های داده را ترجیح می دهند.

علاوه بر این، شرکت‌های برتر مانند Uber، Microsoft و Blue Apron از داده‌ها و تجزیه و تحلیل‌ها در فرآیندهای سازمانی خود برای بهبود عملیات و افزایش عملکرد استفاده می‌کنند.

دانستن چگونگی توسعه و آزمایش فرضیه ها، انجام تجزیه و تحلیل هزینه-فایده، و تجسم داده ها نه تنها می تواند رزومه شما را تقویت کند، بلکه منجر به تصمیم گیری آگاهانه تر می شود که به نفع سازمان شما است.

2. حسابداری مالی

ارزش دانش حسابداری فقط به نقش های متمرکز بر اعداد محدود نمی شود. فارغ از حرفه شما، درک معنای پشت اعداد در صورت های مالی می تواند برای حرفه شما مفید باشد.

به عنوان مثال، یادگیری نحوه تهیه ترازنامه می تواند به شما کمک کند تا بینش های مهم را در مورد عملکرد سازمان خود باز کنید و به عضوی ضروری در تیم خود تبدیل شوید.

برای ایشا خمبرا، مهندس و شرکت‌کننده سابق برنامه اعتبار آمادگی (CORE) مدرسه کسب و کار آنلاین هاروارد، کسب مهارت‌های اساسی حسابداری به او این امکان را می‌دهد تا به ارزش شرکت خود بیافزاید و تصمیمات بهتری در محل کار بگیرد.

خمبرا می‌گوید: «یادگیری حسابداری مالی به من کمک کرد تا ترازنامه و صورت‌های سود و زیان سه‌ماهه پروژه محول شده‌ام را رمزگشایی کنم و تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرم که هزینه عملیاتی کلی آن را کاهش داد.

3. اقتصاد

فراتر از دانش عمیق در مورد نیازهای بازار صنعت خود، مطالعه اقتصاد می تواند شما را با مهارت های لازم برای ایجاد یک استراتژی تجاری موفق و کمک به موفقیت شرکت شما در برابر رقبا مجهز کند.

در مورد Pankaj Prashant، مهندسی که CORe را برای یادگیری اصول کسب و کار استفاده کرد، درس‌هایی که او در اقتصاد برای مدیران آموخت، منجر به درک عمیق‌تری از نحوه عملکرد قیمت‌گذاری در حوزه کاری او شد.

پراشانت می‌گوید: «صنعت معدن هر چند سال یک‌بار نوسانات دوره‌ای قیمت را تجربه می‌کند، و اکنون دلایل و عواملی را که این تغییرات را دیکته می‌کنند و اینکه عرضه و تقاضا چگونه بر قیمت‌گذاری کالا تأثیر می‌گذارد، درک می‌کنم.

4. رهبری

توانایی رهبری و بسیج دیگران برای همه متخصصان حیاتی است. بر اساس گزارش اخیر مجمع جهانی اقتصاد، پیش بینی می شود که رهبری تا سال 2022 جزو 10 مهارت برتر مورد تقاضا باشد.

وقت گذاشتن برای توسعه سبک رهبری شخصی خود می تواند هوش عاطفی بیشتری را پرورش دهد، و شما را قادر می سازد تا یک همکار موثرتر باشید و نحوه برقراری ارتباط و به اشتراک گذاری بازخورد خود را با همکاران بهبود بخشید.

تحقیقات نشان می‌دهد که هوش هیجانی می‌تواند مهم‌تر از IQ و تجربیات قبلی در مورد موفقیت در محل کار باشد، و تأکید می‌کند که چرا برای شما مهم است که توانایی خود را در درک و مدیریت احساسات خود در عین تشخیص و تأثیرگذاری بر احساسات اطرافیان خود تقویت کنید.

5. مذاکره

توسعه مهارت های مذاکره می تواند در هر زمینه ای بازده قابل توجهی داشته باشد. آگاهی از تاکتیک های چانه زنی موثر می تواند به شما در حل تعارضاتی که در غیر این صورت به بن بست رسیده اند کمک کند و شما را با مهارت های لازم برای به حداکثر رساندن ارزش در توافق ها مجهز کند.

علاوه بر سود شرکت شما، معامله‌گر قوی بودن می‌تواند منجر به موفقیت بیشتر در هنگام مذاکره در مورد حقوق اولیه یا درخواست افزایش حقوق شود.

6. استراتژی

بر اساس یک نظرسنجی توسط Bridges Business Consultancy، تنها 68 درصد از متخصصان معتقدند که سازمان آنها در توسعه استراتژی خوب است، در حالی که 80 درصد در سال 2012 کاهش یافته است.

درک درستی از تدوین و اجرای استراتژی می‌تواند به متخصصان در تمام صنایع کمک کند و سازمان‌هایشان را برای دستیابی به اهداف تجاری و سازگاری با چالش‌ها و فرصت‌های جدید آسان‌تر کند.

با توسعه مهارت های تفکر استراتژیک خود، می توانید یاد بگیرید که چگونه از اطلاعات موجود برای حل مشکلات پیچیده استفاده کنید و تصمیمات آگاهانه تر و استراتژیک بگیرید.

7. تجارت جهانی

کسب و کار جهانی بر هر سازمانی تأثیر می گذارد، صرف نظر از اینکه آیا در سطح بین المللی تجارت می کنید یا خیر. به همین دلیل، مهم است که بدانید سازمان شما چگونه بر بازار جهانی تأثیر می گذارد و بالعکس.

بسیاری از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین سازمان‌های امروزی، مانند اپل و والمارت، شرکت‌های چندملیتی هستند که در سراسر جهان تجارت می‌کنند. در عصر جهانی شدن، برای متخصصان امروزی بسیار سودمند است که دانش خود را از تجارت بین المللی گسترش دهند.

چه در یک شرکت کوچک یا یک شرکت چندملیتی استخدام شده باشید، آشنایی با بازار جهانی و چالش‌های تجارت بین‌المللی می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر درک کنید که چگونه تصمیمات تجاری شما بر اقتصاد، جامعه و محیط جهانی تأثیر می‌گذارد.

افزایش دانش خود در مورد اصول کسب و کار می تواند به شما در دستیابی به موفقیت شغلی، بدون توجه به صنعت مورد فعالیت شما کمک کند.

مطالب مشابه

حل خلاقانه مشکل مالی چیست و چرا مهم است؟
حل خلاقانه مشکل مالی چیست و چرا مهم است؟
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 6 دقیقه
4 مرحله از  طراحی تفکر مالی
4 مرحله از طراحی تفکر مالی
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 4 دقیقه
شش نکته در مورد ارزهای دیجیتال و پنج اشتباهی که باید از آنها اجتناب کنید
شش نکته در مورد ارزهای دیجیتال و پنج اشتباهی که باید از آنها اجتناب کنید
Alternate Text دلارام
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 5 دقیقه
آشنایی با انواع روش های رایج کلاهبرداری در دنیای کریپتو
آشنایی با انواع روش های رایج کلاهبرداری در دنیای کریپتو
Alternate Text دلارام
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 4 دقیقه