مقایسه انواع سرمایه گذاری ها

2022-01-23T08:41:00Z موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری زمان مطالعه 5 دقیقهدرجه کیفی A

مقایسه انواع سرمایه گذاری ها

سرمایه گذاری افراد زیادی را می ترساند. گزینه‌های زیادی وجود دارد، و تشخیص اینکه کدام سرمایه‌گذاری برای سبد شما مناسب است، دشوار است. این راهنما شما را با چند مورد از رایج ترین انواع سرمایه گذاری آشنا می کند و توضیح می دهد که چرا ممکن است بخواهید آنها را در سبد خود قرار دهید. اگر در مورد سرمایه گذاری جدی هستید، ممکن است منطقی باشد که یک مشاور مالی پیدا کنید تا شما را راهنمایی کند.

سرمایه گذاری در سهام

سهام، ممکن است شناخته شده ترین و ساده ترین نوع سرمایه گذاری باشد. هنگام خرید سهام، در حال خرید سهام مالکیت در یک شرکت سهامی عام هستید. بسیاری از بزرگترین شرکت های کشور به صورت عمومی معامله می شوند، به این معنی که می توانید سهام آنها را خریداری کنید.

چگونه می توانید درآمد کسب کنید: وقتی سهامی را خریداری می کنید، امیدوار هستید که قیمت آن بالا برود تا بتوانید آن را برای کسب سود بفروشید. البته خطر این است که قیمت سهام ممکن است کاهش یابد، در این صورت شما پول را از دست خواهید داد.

کارگزاران سهام را به سرمایه گذاران می فروشند. می توانید یک شرکت کارگزاری آنلاین را انتخاب کنید.

سرمایه گذاری در اوراق قرضه

وقتی اوراق قرضه می‌خرید، اساساً به یک واحد تجاری وام می‌دهید.

نرخ بازده اوراق قرضه معمولاً بسیار کمتر از سهام است، اما اوراق قرضه نیز ریسک کمتری دارند.

سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری مشترک

صندوق سرمایه گذاری مشترک مجموعه ای از پول بسیاری از سرمایه گذاران است که به طور گسترده در تعدادی از شرکت ها سرمایه گذاری می شود. صندوق های سرمایه گذاری را می توان به صورت فعال یا غیرفعال مدیریت کرد. یک صندوق با مدیریت فعال دارای یک مدیر صندوق است که اوراق بهاداری را برای قرار دادن پول سرمایه گذاران در آن انتخاب می کند. مدیران صندوق اغلب سعی می‌کنند با انتخاب سرمایه‌گذاری‌هایی که عملکرد بهتری از چنین شاخصی دارند، از یک شاخص بازار تعیین‌شده عبور کنند. یک صندوق با مدیریت غیرفعال، که به عنوان صندوق شاخص نیز شناخته می شود، به سادگی یک شاخص عمده بازار سهام را ردیابی می کند. صندوق های سرمایه گذاری مشترک می توانند در طیف گسترده ای از اوراق بهادار سرمایه گذاری کنند: سهام، اوراق قرضه، کالاها، ارزها و مشتقات.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، بسته به آنچه در آن سرمایه‌گذاری شده‌اند، بسیاری از ریسک‌های مشابه سهام و اوراق قرضه را دارند. اگرچه این ریسک اغلب کمتر است، زیرا سرمایه‌گذاری‌ها ذاتاً متنوع هستند.

چگونه می توانید درآمد کسب کنید: زمانی که ارزش سهام، اوراق قرضه و سایر اوراق بهادار که صندوق در آنها سرمایه گذاری می کند افزایش یابد، سرمایه گذاران از طریق صندوق های سرمایه گذاری درآمد کسب می کنند. اما توجه داشته باشید که معمولاً حداقل سرمایه گذاری وجود دارد و هزینه سالانه آن را پرداخت خواهید کرد.

سرمایه گذاری در صندوق های قابل معامله در بورس (ETF)

صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) شبیه صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک هستند زیرا مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاری‌ها هستند که شاخص بازار را دنبال می‌کنند. بر خلاف صندوق های سرمایه گذاری مشترک که از طریق یک شرکت صندوق خریداری می شوند، سهام ETF ها در بازارهای سهام خرید و فروش می شوند. قیمت آنها در طول روز معاملاتی در نوسان است، در حالی که ارزش صندوق‌های متقابل صرفاً ارزش خالص دارایی سرمایه‌گذاری‌های شما است که در پایان هر جلسه معاملاتی محاسبه می‌شود.

چگونه می توانید درآمد کسب کنید: ETF ها اغلب به سرمایه گذاران جدید توصیه می شوند زیرا تنوع بیشتری نسبت به سهام دارند. شما می توانید با انتخاب یک ETF که یک شاخص گسترده را ردیابی می کند، ریسک را به حداقل برسانید. و درست مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، می‌توانید از ETF با فروش آن، درآمد کسب کنید.

سرمایه گذاری در گواهی سپرده

گواهی سپرده یک سرمایه گذاری بسیار کم ریسک است. شما مقدار مشخصی پول را برای مدت زمان از پیش تعیین شده به بانک می دهید. هنگامی که آن دوره زمانی به پایان رسید، شما اصل پول خود را به اضافه مقدار سود از پیش تعیین شده پس می گیرید. هر چه مدت وام طولانی تر باشد، نرخ بهره شما بیشتر می شود.

چگونه می توانید درآمد کسب کنید: گواهی سپرده سرمایه گذاری بلندمدت خوبی برای پس انداز پول است. هیچ خطر عمده ای وجود ندارد، با این حال، باید مطمئن شوید که در طول زمان به پول نیاز ندارید، زیرا جریمه های عمده ای برای برداشت زودهنگام وجود دارد.

سرمایه گذاری در آپشن (اختیار معامله)

اختیار معامله یک راه پیچیده تر برای خرید سهام است. هنگامی که یک آپشن خریداری می کنید، توانایی خرید یا فروش یک دارایی را با قیمت معین در زمان معین خریداری می کنید. دو نوع آپشن وجود دارد: اختیار خرید، برای خرید دارایی، و اختیار فروش، برای اختیار فروش.

چگونه می توانید درآمد کسب کنید: به عنوان یک سرمایه گذار، قیمت یک سهام را با این امید که ارزش آن افزایش یابد، قفل می کنید. با این حال، ریسک یک آپشن این است که سهام نیز ممکن است ضرر کند. بنابراین اگر سهام از قیمت اولیه خود کاهش یابد، پول قرارداد را از دست می دهید. آپشن ها یک تکنیک سرمایه گذاری پیشرفته هستند.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال یک گزینه سرمایه گذاری نسبتاً جدید هستند. بیت کوین معروف ترین ارز دیجیتال است، اما تعداد بی شماری از ارزهای دیجیتال مانند لایت کوین و اتریوم وجود دارد. اینها ارزهای دیجیتالی هستند که هیچ گونه حمایت دولتی ندارند. شما می توانید آنها را در صرافی های ارزهای دیجیتال بخرید و بفروشید. برخی از خرده فروشان حتی به شما اجازه می دهند با آنها خرید کنید.

چگونه می توانید درآمد کسب کنید: ارزهای دیجیتال اغلب دارای نوسانات شدید هستند که آنها را به یک سرمایه گذاری بسیار پرخطر تبدیل می کند. با این حال، برخی از سرمایه گذاران از آنها به عنوان سرمایه گذاری های جایگزین برای تنوع بخشیدن به پرتفوی خود فراتر از سهام و اوراق قرضه استفاده می کنند. می توانید آنها را در صرافی های ارزهای دیجیتال دریافت کنید.

انواع مختلفی از سرمایه گذاری برای انتخاب وجود دارد. برخی برای مبتدیان عالی هستند، در حالی که برخی دیگر به تجربه بیشتری نیاز دارند. هر نوع سرمایه گذاری سطح متفاوتی از ریسک و پاداش را ارائه می دهد. سرمایه گذاران باید هر نوع سرمایه گذاری را قبل از تعیین تخصیص دارایی که با اهداف آنها مطابقت دارد در نظر بگیرند.

مطالب مشابه

تورم؛ قدرت خرید پول
تورم؛ قدرت خرید پول
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 4 دقیقه
انواع و ابزارهای سیاست پولی (Monetary Policy)
انواع و ابزارهای سیاست پولی (Monetary Policy)
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 3 دقیقه
اثر والمارت (Walmart Effect) در اقتصاد به چه معناست؟
اثر والمارت (Walmart Effect) در اقتصاد به چه معناست؟
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 3 دقیقه
تعریف جامع اقتصاد کلان
تعریف جامع اقتصاد کلان
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 17 دقیقه