نحوه شناسایی و اجتناب از شت کوین ها در بازار ارزهای دیجیتال

2022-02-22T14:28:00Z موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

نحوه شناسایی و اجتناب از شت کوین ها در بازار ارزهای دیجیتال

با مطالعه این مقاله بیاموزید که چگونه تفاوت بین یک ارز دیجیتال بی ارزش و یک ارز دیجیتال با پتانسیل بازدهی بالا را تشخیص دهید.

در سرتاسر جهان افرادی هستند که زودتر به سمت کریپتو رفتند و به سرعت ثروتمند شدند و اکنون زندگی یک میلیونر را دارند. پولدار شدن در بازار کریپتو دور از ذهن و غیر قابل باور نیست، زیرا این افراد هم افراد متوسطی هستند و به راحتی می‌توان خود را جای آنها تصور کرد.

به عنوان مثال، گلاوبر کونتسوتو را در نظر بگیرید. این مرد 33 ساله پس‌اندازهای زندگی‌اش - 180000 دلار - را پس از توئیت ایلان ماسک در مورد این ارز دیجیتال در دوج کوین سرمایه‌گذاری کرد. در آن زمان Dogecoin حدود 0.04 دلار ارزش داشت. در کمتر از سه ماه، سرمایه او به ارزش 1,081,441.29 دلار رسید. اما او از کجا می‌دانست که این کوین مناسبی برای سرمایه‌گذاری است و آن‌طور که اطرافیانش می‌گفتند، «شیت‌کوین» نیست؟

"شیت کوین" چیست؟


«شیت کوین» اصطلاحی است که به ارزهای دیجیتال بی‌فایده و بدون ارزش داده می‌شود. این رمزارزها به عنوان کپی‌کننده ایجاد شدند. ارزهایی که چیز جدیدی برای فضای کریپتو به ارمغان نیاورده‌اند. آنها اهداف مشخصی ندارند. برخلاف بیت کوین یا اتریوم که با اهداف مشخص و تعریف شده و اهداف نوآورانه به وجود آمدند، شیت کوین ها فاقد عملکرد هستند. به همین دلیل، آنها طول عمر کوین های دیگر را ندارند و دیر یا زود از بین میروند.

خطرات شیت کوین ها


از ژانویه 2021، بیش از 4000 ارز دیجیتال در بازار وجود دارد. همه آنها نمی توانند در سطح بیت کوین، بایننس یا تتر باشند. در بازار سهام، فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوب و بد وجود دارد و همین امر را می‌توان در مورد ارزهای دیجیتال نیز گفت. بسیاری از شیت‌کوین‌ها برای افرادی ایجاد می‌شوند که بدون انجام تحقیقات اولیه، روی کریپتو سرمایه گذاری می کنند. ارزش آنها بر اساس حدس و گمان و چیزهای دیگر است.

بسیاری از مردم بابت شیت کوین ها پول از دست داده اند. از صدها تا هزاران دلار. شنیدن داستان هایی مانند داستان Contessoto می تواند خرید ارزهای دیجیتال ارزان و کمتر شناخته شده را بسیار وسوسه انگیز کند. ریسک های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مشابه ریسک های سرمایه گذاری در بازار سهام است. شما هرگز نباید بیش از حدی که می توانید از دست بدهید سرمایه گذاری کنید و همیشه باید ابتدا تحقیق خود را انجام دهید.

چگونه یک شیت کوین را تشخیص دهیم؟


توسعه دهندگان مرموز هستند. افراد پشت پروژه باید قابل اعتماد باشند، نه گروهی تصادفی از غریبه ها که از نام های جعلی استفاده می کنند. شما در سهام یک گروه ناشناس سرمایه گذاری نمی کنید، در اینجا نیز همین امر صدق می کند. گاهی پروژه وعده های بزرگی دارد، اما هیچ عملکرد تعریف شده ای ندارد. هرکسی می تواند اهداف و وعده های رویایی داشته باشد. با این حال، هر کسی نمی تواند نقشه راه را در مورد چگونگی دستیابی به آن اهداف ارائه دهد. اگر پروژه ای از تعریف قابلیت ها و ارائه نقشه راه اجتناب کند، قابل اعتماد نیست.
اگر وب سایت یک پروژه عمومی به نظر می رسد، یا از یک دامنه رایگان استفاده می کند، باید به آن شک کنید. این نشان می دهد که پروژه فاقد اعتبار است. به‌علاوه، اگر وایت پیپر پروژه از پروژه‌های پرطرفدار دیگر قابل تشخیص نباشد، احتمالاً نسخه‌ای است که برای فریب دادن افراد ساخته شده است. از طرف دیگر، اگر وایت پیپر از نظر فنی با اصطلاحاتی نوشته شده باشد که درک آن سخت باشد، احتمالاً یک شیت کوین است.

تعداد دارندگان را بررسی کنید. کارشناسان می گویند هر کوین جدیدی که ارزش سرمایه گذاری روی آن را داشته باشد باید حداقل 200 تا 300 دارنده داشته باشد. هر کوینی که این حداقل هولدر را نداشته باشد، سالم نیست و ارزش سرمایه گذاری را ندارد. به طور مشابه، هر کوین جدید باید پنج تا 10 تراکنش در دقیقه داشته باشد.
استخر نقدینگی را در نظر بگیرید. استخر نقدینگی به عنوان ستون فقرات اکثر مبادلات غیرمتمرکز در نظر گرفته می شود. اگر پروژه ای که در آن سرمایه گذاری می کنید حداقل 30000 دلار نداشته باشد، احتمالاً یک شیت کوین است. اعداد کم - مانند صدها یا چند هزار - باید یک علامت هشدار دهنده باشد.

در پایان، بسیاری از قوانینی که در مورد بازار سهام اعمال می شود، در فضای کریپتو نیز اعمال می شود. دو درس کلیدی به شما اطمینان می‌دهد که سرمایه‌گذاری خوبی انجام دهید: قبل از سرمایه‌گذاری تحقیق کنید و هرگز بیش از آنچه که می توانید از دست بدهید، ریسک نکنید.

منبع: https://www.entrepreneur.com/article/373188

مطالب مشابه

هدف گذاری به روش SMART
هدف گذاری به روش SMART
Alternate Text Mamdosein
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 4 دقیقه
تئوری پیدا کردن نیاز در بازار
تئوری پیدا کردن نیاز در بازار
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 5 دقیقه
نمونه های کارآفرینان موفق
نمونه های کارآفرینان موفق
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 5 دقیقه
چرا هوش هیجانی در مدیریت مهم است؟
چرا هوش هیجانی در مدیریت مهم است؟
Alternate Text Nazila77
موضوع اقتصاد مالی سرمایه گذاری|زمان مطالعه 5 دقیقه