بهترین کاراکترهای مرد یاندره در صنعت انیمه

2022-06-09T08:37:00Z موضوع انیمه مانگا لایو اکشن زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

بهترین کاراکترهای مرد یاندره در صنعت انیمه

یکی از جذاب ترین نوع کاراکترها در صنعت انیمه، کاراکترهای یاندره ( Yandere ) هستند و شاهد تعداد زیای از این کاراکترها هستیم، هرچند اکثر آنها کاراکترهای مونث بوده اند مثل شیون از انیمه Higurashi: When They Cry، یونو از Future Diary و کوتونوها از School Days. ویژگی های شخصیتی این کاراکترها شامل رفتار هیستریک و اضطرابی حتی در موقعیت های عادی، رفتارهای سایکوتیک و روان پریشانه و اعمال بیش از محبت آمیزی از خود نشان می دهند که در این چند سال گذشته کاراکترهای مرد یاندره هم بیشتر شده اند و دیگر مختص کاراکترهای زن نیست. کلمه یاندره از ترکیب دو کلمه ژاپنی Yanderu به معنی مریض بودن و Deredere به معنی شیرین و پرانرژی به وجود آمده است. یاندره کاراکتری است که احساس تعلق و تحسین آنها به حدی شدید است که به طرز خشونت آمیزی به فرد معشوق خودشان احساس مالکیت پیدا می کنند. این کاراکترها برای معشوق خود دست به هرکاری می زنند، چه دروغ گفتن باشد و چه قتل آدم های بیگناه. در این لیست پنج کاراکتر مرد یاندره را به شما معرفی خواهیم کرد.

Seijuro Akashi

آکاشی از انیمه Kuroko's Basketball یک کودک کامل است که پشتیبانی کامل از مادرش را دارد. اما وقتی مادرش فوت کرد، او زیر دست رفتارهای وحشیانه پدرش یک شخصیت دوم پیدا کرد. او با این باور بزرگ شد که برنده ها همه چیز می برند و بازنده از همه چیز منع می شود؛ بنابراین از شکست بیزار است. با اینکه او بیشترین احترام را برای هم تیمی هایش قائل است، اما به خاطر آرزوهای خودش می خواهد بهترین تیم را درست کند و او وقتی شخصیت دومش ظاهر می شود، بسیار خشن می شود! در چندین وهله وقتی شخص دیگری از دستور او سرپیچی می کند، آکاشی دست به خشونت می زند و می خواهد آسیب فیزیکی به آن فرد برساند.

Vincent Nightray

وینسنت از انیمه Pandora Hearts تعلق خاطر شدیدی به برادرش گیلبرت دارد. بعد از اینکه این دو توسط والدین خود رها می شوند، سرپرستی آنها به عهده Nightray Dukedom می افتد. حتی وقتی این دو برادر بسیار کوچک بودند هم وینسنت از برادرش شدیدا محافظت می کرد. بیشتر از یکبار او گفته است که هیچ چیزی جز برادرش مهم نیست و او احساسات وسواسی و بیمار گونه به برادرش دارد و به قول معروف Brother Complex دارد! مردم با وینسنت به طرز بدی رفتار می کردند و این قضیه بر گیلبرت هم تاثیر گذاشت، اما در نهایت او حاضر نشد از برادرش دست بکشد و همین باعث شد وینسنت قسم بخورد از برادرش دفاع کند و نسبت به او وسواس پیدا کند.

Alois Trancy

آلویس از انیمه Black Butler بزرگ خانواده ترنسی است که شخصیتی پر انرژی اما سادیستیک دارد. او به طور وسواسی به خدمتکارش Claude Faustus وابسته است و تلاش می کند احساس او را نسبت به خودش جلب کند. آلویس به شکل شدیدی نیاز به عاطفه و توجه از اطرافیانش دارد. وقتی کارها به دلخواه او پیش نمی روند، او فردی بی پروا می شود و افراد نزدیکش را مورد آزار قرار می دهد. برخی مواقع او بدون نیاز خاصی شروع به دروغگویی می کند و یک دروغگوی ماهر است، به خصوص وقتی صحبت از گذشته اش می شود. بیشتر خصومت آلویس به سمت خدمتکار وفادارش Hannah Annafellow است، زیرا فکر می کند او توجه کلاود را از سمت آلویس به سمت خودش جلب می کند.

Rolo Lamperouge

رولو که در انیمه Code Geass ایفای نقش می کند، وقتی Nunnally دستگیر می شود به جای برادر کوچک لیلوچ نقش آفرینی می کند. احتمالا رولو خوش قلب ترین آدم این لیست است، اما در عین حال او یک قاتل بی رحم است که برای رسیدن به هدف خود دست به هر کاری می زند. بعد از وقت گذرانی با لیلوچ، رولو حس واقعیت خودش را از دست داد و به شدت مجذوب لیلوچ شد. او که حس مالکیت شدیدی به لیلوچ دارد سعی می کند هرکاری انجام دهد تا نونالی را دور نگه دارد، مثلا Shirley را تنها به خاطر اینکه گفت آرزو دارد تا لیلوچ و نونالی دوباره بهم برسند، به قتل رساند. یا در زمان انقلاب سیاه دوم، بجای اینکه او نونالی را از چنگ دشمن دربیاورد قصد داشت او را بکشد.

Shuu Tsukiyama

غول معروف انیمه Tokyo Ghoul، شوو از یک خانواده پولدار و با نفوذ می آید. با اینکه او تلاش می کند خودش را به عنوان یک آدم متفکر نشان دهد، اما در واقع این نقابی است تا ذات پلیدش را قایم کند. با هدف کشتن کانِکی، شوو سریعا خودش را به عنوان یکی از کاراکترهای اصلی وارد داستان می کند. او شدیدا به بوی کانکی علاقه مند می شود و همیشه یک دستمال خونی از کانکی را با خود حمل می کند. هرچند وقتی این دو با هم آشنا می شوند، شوو تلاش می کند از کانکی محافظت کند. حتی وقتی خبر رسید کانکی کشته شده است او به شدت بهم ریخت و دچار افسردگی شد، هرچند در نهایت با مشخص شدن دروغ بودن مرگ او به حالت عادی برگشت.

مطالب مشابه

پنج انیمه برتر که شخصیت اصلی آنها یک والد هستند
پنج انیمه برتر که شخصیت اصلی آنها یک والد هستند
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 3 دقیقه
پنج فیلم انیمه ای برتر که طرفداران آثار استودیو جیبلی از آن لذت خواهند برد
پنج فیلم انیمه ای برتر که طرفداران آثار استودیو جیبلی از آن لذت خواهند برد
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 3 دقیقه
چرا اقتباس های انیمه ای از بازی های ویدئویی معمولا ضعیف هستند؟
چرا اقتباس های انیمه ای از بازی های ویدئویی معمولا ضعیف هستند؟
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 6 دقیقه
چرا انیمه های شوجو به سختی محبوبیت زیادی پیدا می کنند؟
چرا انیمه های شوجو به سختی محبوبیت زیادی پیدا می کنند؟
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 5 دقیقه