معرفی خدایان قدرتمند انیمه(بخش دوم)

2023-01-05T05:14:00Z موضوع انیمه مانگا لایو اکشن زمان مطالعه 7 دقیقهدرجه کیفی A

معرفی خدایان قدرتمند انیمه(بخش دوم)

در بخش اول این مطلب به معرفی چند مورد از خدایان انیمه پرداختیم که به عنوان قدرتمندترین ها در دنیای انیمه به شمار می روند.در این قسمت ما به سراغ چند مورد دیگر از عجایب و قدرتمندی ها در دنیای جذاب انیمه خواهیم رفت و با خدایان معروف آشنا خواهیم شد.

 

THE GREAT FOREST SPIRIT (PRINCESS MONONOKE)

شاهزاده مونونوکه درباره جنگی بین خدایان جنگل و صنعتی شدن گسترده بشریت است. جالب توجه است، در حالی که آنها آشکارا در اشتباه هستند، انسان ها به عنوان "شیطان" به تصویر کشیده نمی شوند، بلکه فقط غرور هستند و از عواقب اعمال خود ناآگاه هستند. طبیعت به‌عنوان نیروی «خیر» اخلاقی نیز به تصویر کشیده نمی‌شود، بلکه نیرویی ضروری از قدرت است که انسان‌ها به خطر خود با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. قدرتمندترین خدایان روح جنگل بزرگ است، ارباب زندگی و مرگ که در روز به شکل آهو و در نور ماه به شکل شبگرد ژلاتینی در می آید.

خدایان دیگر ممکن است در نبرد سقوط کنند، اما روح جنگل بزرگ به این راحتی از بین نمی رود. لیدی ابوشی، رهبر دهکده انسانی Irontown، سر روح جنگل را شلیک می کند، اما این خدا بدون انتقام گرفتن از کسانی که آن را نابود می کنند، نمی میرد. بدون سر او، روح جنگل همه چیز را مسموم می کند و هم جهان انسان و هم جهان طبیعی را به طور یکسان نابود می کند. تنها زمانی که قهرمانان آشیتاکا و سان به او سرش را پس می دهند، همه چیز به آرامش برمی گردد. شکل فیزیکی او ناپدید می شود، اما شواهدی از وجود او در دنیای طبیعی در حال بهبودی باقی می ماند، که اکنون انسان ها باید یاد بگیرند که به آن احترام مناسبی نشان دهند.

 

THE TRUTH (FULLMETAL ALCHEMIST: BROTHERHOOD)

حقيقت به نام‌هاي زيادي گفته مي‌شود: خدا. جهان. دنیا. همه. یکی "شما." به اقتضای دیدگاه انتقادی کیمیاگر فول متال نسبت به دین، حقیقت دیدگاهی انتزاعی و بی‌رحمانه‌تر از «خدا» است که شاید سزاوار آن نباشد. آنقدر که دنیاست، دنیا را کنترل نمی کند و قوانین خودش را بدون همدردی اجرا می کند. آیا موجودی که کودکان بی گناه را به خاطر گناه تلاش برای بازگرداندن مادر مرده خود مثله می کند، سزاوار پرستش است؟ آیا حتی می توان اعتماد کرد که همان چیزی است که می گوید؟ ادوارد الریک آگنوستیک مطمئناً اینطور فکر نمی کند.

حتی اگر حقیقت را یک «خدا» نمی‌دانید، اجرای بی‌نظیر قوانین طبیعی و حضور ثابت شده آن در تمام سیارات جهان مطمئناً آن را واجد شرایط این فهرست می‌کند. شما به سادگی نمی توانید در برابر حقیقت پیروز شوید. پدر، شرور نهایی مانگا اصلی Fullmetal Alchemist و انیمه Brotherhood در سال 2009، به طور موقت قدرت The Truth را در تلاش خود برای تبدیل شدن به یک خدا می گیرد، اما با توجه به اینکه کل MO حقیقت The Truth مانع از تجاوز انسان به قلمرو خدا می شود، طبیعتاً این کار را انجام می دهد. برای پدر پایان خوبی ندارد شما می‌توانید از The Truth درخواست کنید تا آنچه را که از شما می‌دزدد، پس بگیرید، اما قانون مبادله معادل به این معنی است که در ازای آن باید چیزی با ارزش برابر را قربانی کنید.

 

ZENO

اگر قانون یک شخصیت در هر سری نبود، نیمی از این لیست به راحتی تحت سلطه شخصیت هایی از فرنچایز Dragon Ball قرار می گرفت. بیش از سایر انیمه‌ها، سری Dragon Ball به خاطر سطوح قدرت در حال افزایش شدید (بیش از 9000!) و حضور منظم تهدیدات در سطح خدا مشهور هستند. قوی ترین خدای این جهان کیست؟ Dragon Ball Super، جدیدترین انیمه Dragon Ball، به این سوال پاسخ داد که چه کسی قوی ترین در 12 جهان است. در واقع، به نظر می رسد که این خدای احمق زمانی قوی ترین در 18 جهان بود، اما عصبانی شد و شش تا از آنها را نابود کرد. این سطح قدرتی است که با Zeno the Omni-King با آن سروکار دارید.

در حالی که اکثر شخصیت های دراگون بال قدرت خود را در نبرد به نمایش می گذارند، واقعی ترین نشانه وضعیت زنو این است که هیچ کس جرات مبارزه با او را ندارد.

همه می دانند که او می تواند آنها را با یک پلک زدن نابود کند، بنابراین او فقط به سازماندهی مسابقات و تماشای مبارزه دیگران راضی است. در دنیای چندگانه پر از خدایان حیرت‌انگیز، Zeno به نظر بی‌خبر می‌آید، اما او برای همه مقاصد و مقاصد، موجود الهی نهایی است. در واقع، در یک جدول زمانی آینده، او تنها خدای بازمانده، و همراه با ترانکس و مای، یکی از تنها موجودات بازمانده دوره است.

 

ARCEUS

رتبه‌بندی این فهرست به سمت برخی از مناطق بحث‌برانگیز بزرگ پیش می‌رود. Zeno vs. Arceus یکی از متداول‌ترین نبردهای فانتزی پیشنهادی در اینترنت است: قدرتمندترین خدایان از دو مجموعه محبوب بین‌المللی انیمه. مردم نظرات شدیدی در مورد این موضوع دارند. به نفع Zeno، او بر جهان های بیشتری نسبت به Arceus که فقط جهان اصلی پوکمون را کنترل می کند، حکومت می کند (و نابود کرده است). با این حال، Arceus ابعاد بیشتری نسبت به Zeno کنترل می کند.

از آنجایی که Arceus بر ابعاد بیشتری قدرت دارد، مفیدترین قدرت و بزرگترین مزیت Arceus نسبت به Zeno توانایی کنترل خود زمان است. زنو خودش در طول زمان چنین قدرتی ندارد و برای فرار از یک جدول زمانی محکوم به فنا، مانند هر کس دیگری به ماشین زمان نیاز دارد. حتی اگر زنو در نبرد به ماشین زمان دسترسی داشت، آرسیوس می توانست حرکت ماشین را در فضا-زمان متوقف کند. همچنین نشان داده شده است که Zeno در حرکات با بالاترین سرعت گیج و غافلگیر می شود، بنابراین Arceus سرعت را به عنوان یک مزیت دارد. حالا، زنو می‌تواند آرسیوس را شکست دهد، اگر بتواند پوکمون را متقاعد کند که صفحاتش را کنار بگذارد، سناریویی که می‌تواند منجر به از دست دادن جاودانگی آرسیوس شود، اما زنو آنقدر باهوش نیست که بتواند این کار را انجام دهد.

 

HARUHI SUZUMIYA

چه می شد اگر خدا یکی از ما بود، در مالیخولیا هاروهی سوزومیا، خدا یک دختر دبیرستانی است. هاروهی سوزومیا تقریباً سه سال پیش از بی حوصلگی تمام جهان را خلق کرد. اگر او مجبور بود با دیگر خدایان انیمه بجنگد، فقط با میلش پیروز می شد. هر آرزوی ناخودآگاه او محقق می شود. پدیده های ماوراء طبیعی، از جمله بیگانگان، ESP و سفر در زمان، به این دلیل وجود دارند که او آن را آرزو می کند. به طرز متناقضی، او نمی تواند از شگفتی هایی که خلق کرده است بداند. اگر او در مورد آنها می دانست، از آنها خسته می شد و باعث هرج و مرج بیشتر می شد که مطابق با علایقش باشد. این مسئولیت دوستان او در تیپ SOS (که اکثر آنها نیز مخفیانه موجودات ماوراء طبیعی هستند) است که او را سرگرم کنند، اما نه خیلی سرگرم کنند، مبادا تعادل شکننده دنیای آنها تهدید شود.

تا به امروز هنوز افرادی هستند که به شوخی یا نه، مذهب خود را «هاروهییسم» درج می کنند.

هاروهی چیزی شبیه به یک پدیده فرهنگی در میان اوتاکو بود که این انیمه بر اساس مجموعه‌ای از رمان‌های بزرگسالان جوان در سال 2006 شروع به کار کرد. با نگاهی به برنامه امروز، آشکار است که هاروحی به عنوان یک خدا چقدر آشفته و ترسناک است. او بامزه است، بله، و شیطنت های او اغلب خنده دار است، اما فقط فکر کردن به این که چگونه از قدرتش استفاده می کند، به نوعی سرد کننده است. او هیچ احترامی برای قراردادهای اجتماعی قائل نیست و دیگر شخصیت های اصلی با میل و میل با او آزار و اذیت او را تحمل می کنند، زیرا می دانند که اگر او دست به کار شود، دنیا محکوم به فنا است.

 

OSAMU TEZUKA

بسیار خوب، تا آنجا که به انسان ها مربوط می شود، واضح است که اوسامو تزوکا خدا نیست. اما تا آنجا که به شخصیت های انیمه و مانگا مربوط می شود؟ هیچ یک از موارد مورد علاقه شما بدون او وجود نخواهد داشت، پس از این منظر، او نیست؟ صحبت در مورد نویسندگان به عنوان خدایان مخلوقات آنها موضوعی است که به راحتی می تواند پر ادعا شود، اما در مورد اوسامو تزوکا، این نام مستعار عجیب اوست. بله، اوسامو تزوکا اغلب به عنوان "خدای مانگا" نامیده می شود، بنابراین به نوعی، او قدرتمندترین "خدای انیمه" از همه آنهاست.

اگر با نام تزوکا آشنا نیستید، ممکن است هنوز خلاقیت های او را بشناسید. Astro Boy (اولین انیمه تلویزیونی تا به حال) و Kimba، شیر سفید (که ممکن است دیزنی برای قسمت‌هایی از شیر شاه ساخته باشد) مشهورترین او در ایالات متحده هستند. تأثیر او همه ژانرها را شامل می شود، از دختران جادویی (شوالیه شاهزاده) تا درام های پزشکی (بلک جک) تا علمی تخیلی فلسفی (ققنوس) تا ژانرهای خطرناک تر. مانگا و انیمه قبل از تزوکا وجود داشتند، اما تمام مانگا و انیمه هایی که امروز دوست دارید وجود نداشتند اگر این مرد نبود. آیا اینکه کسی را "خدای مانگا" خطاب کنید، ادعایی دارد؟ شاید. اما همه این کار را برای تزوکا انجام می دهند و دلیل خوبی هم دارد.

مطالب مشابه

معرفی خدایان قدرتمند انیمه(قسمت اول)
معرفی خدایان قدرتمند انیمه(قسمت اول)
Alternate Text Nazila77
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 6 دقیقه
رتبه بندی 7 شخصیت قوی ناروتو
رتبه بندی 7 شخصیت قوی ناروتو
Alternate Text Nazila77
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 4 دقیقه
تفاوت بین مانگا و انیمه چیست؟
تفاوت بین مانگا و انیمه چیست؟
Alternate Text Nazila77
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 4 دقیقه
سایت های انیمه رایگان برای تماشای بهترین انیمیشن های آنلاین
سایت های انیمه رایگان برای تماشای بهترین انیمیشن های آنلاین
Alternate Text Nazila77
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 4 دقیقه