پنج قهرمان انیمه ای که تنها یک قدم با شرور بودن فاصله دارند

2022-04-17T13:48:00Z موضوع انیمه مانگا لایو اکشن زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

پنج قهرمان انیمه ای که تنها یک قدم با شرور بودن فاصله دارند

خیر و شر بارها با هم در تضاد و تعارض بوده اند، چه در دنیای واقعی، چه در رسانه ها، چه در صنعت های سرگرمی نظیر فیلم و بازی و انیمه ها. به قدری این خیر و شر با یکدیگر به شکل های مختلف در تعارض بوده اند که در بسیاری از موارد تشخیص آنها از یکدیگر کاری سخت و طاقت فرسا شده است، چرا که ممکن است خیلی از ویژگی های شرورها را قهرمانان داشته باشند یا بالعکس، یا در موارد دیگر انیمه یا نمایشی خاص بخواهد یک قهرمان را شرور جلوه دهد و برعکس. این مورد باعث وجود کاراکترهایی می شود که قرار دادن آنها در مرز خیر یا شر سخت است و در واقع باید آنها در بین خیر و شر بدانیم! کاراکترهایی که به خیال خودشان در جبهه خیر حضور دارند، اما تنها یک هُل و یک قدم با شر بودن فاصله دارند. توجه کنید این مطلب ممکن است حاوی اسپویل از انیمه های نامبرده باشد.

5. نزوکو کامادو از Demon Slayer

خواهر محبوب تانجیرو که به دست موزان کیبوتسوجی به یک شیطان تبدیل شده است، اولین گزینه است که در مرز شرور بودن قرار دارد. تانجیرو و نزوکو تمام تلاش خود را انجام می دهند تا انسانیت نزوکو را حفظ کنند، نظیر خوابیدن در یک جعبه، استفاده از یک دهان پوش برای جلوگیری از گاز گرفتن تصادفی و جلوگیری از حمله به انسان ها حتی وقتی اول آنها به نزوکو حمله می کنند. با همه اینها، نزوکو در نهایت باز هم یک شیطان است و این مورد به خوبی در بخش Entertainment Arc قابل مشاهده است. ممکن است او کنترل و صبرش را از دست بدهد و به دیگران حمله کند. بزرگترین حامی او برادرش تانجیرو است، اما اگر خطری او را تهدید کند بعید نیست نزوکو هم خوی شیطانی به خود بگیرد.

4. روی ماستانگ از Fullmetal Alchemist: Brotherhood

در واقع روی ماستانگ در انیمه فول متال یک کیمیاگر است که در طول انیمه در نقاط زیادی با برادران الریک ( ادوارد و آل ) روبرو می شود. در طول انیمه روی نشان می دهد شخصیتی سرد دارد، اما در عین حال یک کیمیاگر برجسته و باهوش است که یک مشکل بزرگ هم دارد. او به عنوان کیمیاگر آتش به شکلی افراطی توسط احساساتش کنترل می شود. مثلا بعد از اینکه او دوست و همکارش هیوز را از دست داد، آتش خشمش را به رخ دیگران کشید و انتقامی سخت گرفت. حال تصور کنید او صمیمی ترین دوست و معشوقه اش ریزا ( Riza Hawkeye ) یا یکی از برادران الریک را از دست می داد. بعید نبود این مرگ او را از راه درست خارج کند و خشمش قابل کنترل نبود.

3. کوراپیکا از Hunter X Hunter

در ابتدای انیمه Hunter X Hunter کوراپیکا به عنوان یک کاراکتر آرام و منطقی از گروه شخصیت های اصلی به نمایش داده می شود، که هوش بالایی دارد و یک ذهن استراتژیک خوب نیز در پشت ظاهر زیبایش قرار گرفته است. او خیلی خویشتن دار تر از دیگر کاراکترها نشان داده شده است، حتی صبور تر از قاتل آموزش دیده شده، کیلوآ. اما کوراپیکا یک راز به همراه خود دارد. او در واقع قصد دارد گروه مجرم Phantom Troupe را از بین ببرد، گروهی که مسئول مرگ 128 عضو خانواده او، کلن کورتا هستند. در طول انجام این وظیفه او چهره تاریک تری از خود می گیرد و با اینکه او قابلیت قدرتمندش، نِن ( Nen ) را هم کنترل می کند تا تنها برروی گروه فنتوم عمل کند، اما باز هم از کشتن هر کسی که سد راه او شود واهمه ای ندارد.

2. هومورا آکِچی از Puella Magi Madoka Magica

مادوکا مجیکا که یکی از پیشگامان ژانر دختر جادویی و شوجو است، به صورت کلی انیمه مرموز و پیچیده ای می باشد، که در این بین هومورا از پیچیده ترین و مرموز ترین کاراکترهای آن است. او در طول انیمه برای نجات مادوکا حاضر است دست به هر کاری بزند و هر چیزی که مانع راه اوست را نابود کند. هرچند هومورا حتی هنگامی که بیشتر انسانیت خود را از دست داده بود هم حاضر نبود دیگر دختران نظیر مادوکا را اذیت کند و همیشه می خواست خوی قهرمانی خودش را حفظ کند. اما واضح است که هومورا دیر یا زود به یک شرور تبدیل می شود. وقتی حرف از مادوکا در میان باشد، او انسانیت و هر چیز دیگری را هم زیر پا می گذارد و دست به هرکاری می زند!

1. لوییس از Beastars

برخلاف چهره ای که لوییس قصد داشت به دیگران نمایش دهد، زیر آن ظاهر سخت و سنگدل قلبی لطیف و مهربان داشت. میزان فشاری که دیگران بر او اضافه می کردند و ناامنی هایی که یک زندگی غفلت بار بر دوش او گذاشته بود، باعث شد او ضعف هایش را نادیده بگیرد که باعث یک خطر بزرگ در زندگی او می شود. دوستی لوییس با لگوشی ( Legoshi ) و نیاز شدید او به اجرای عدالت باعث می شود او در سمت مثبت داستان باقی بماند، هرچند لحظات منفی و شرورانه خودش را هم داشته باشد. لوییس یک نمایش کامل از فردی است که در لبه پنجره ایستاده است و تنها یک هل با پرت شدن به دنیای شرور بودن فاصله دارد.

مطالب مشابه

پنج کاراکتر انیمه ای که پایان خوشی نداشتند
پنج کاراکتر انیمه ای که پایان خوشی نداشتند
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 4 دقیقه
پنج انیمه شوجوی دلچسبی که بهتر است آنها را تماشا کنید
پنج انیمه شوجوی دلچسبی که بهتر است آنها را تماشا کنید
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 4 دقیقه
هفت کاراکتر شیطانی انیمه Attack On Titan
هفت کاراکتر شیطانی انیمه Attack On Titan
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 4 دقیقه