پنج انیمه شوجوی دلچسبی که بهتر است آنها را تماشا کنید

2022-04-05T20:01:00Z موضوع انیمه مانگا لایو اکشن زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

پنج انیمه شوجوی دلچسبی که بهتر است آنها را تماشا کنید

به طور معمول انیمه های دلچسب زیادی وجود دارد که دیدن آنها می تواند حال شما را خوب کند، اما انیمه های ژانر شوجو با ویژگی های خاص خود به طور معمول برای بینندگان مونث دلچسب تر است و آنها را هدف قرار می دهد. از مهم ترین ویژگی های این ژانر می توان به تمرکز بر دوستی بین کاراکترها، دست و پنجه نرم کردن با مشکلات دنیای واقعی و تلاش برای حل مشکلات روزمره و به طور کلی وقایع زندگی اشاره کرد. این ژانر معمولا بر جنبه عاطفی این قضایا متمرکز می شود و تاثیر آنها بر کاراکترها را نشان می دهد و برای همین می توان دوستی بین کاراکترها را یک عضو جدایی ناپذیر از ژانر شوجو دانست. دیدن انیمه های شوجو می تواند راه خوبی برای بدست آوردن یک آرامش ذهنی در دنیای واقعی باشد، چرا که به ما نشان می دهند چگونه از وقایع روزمره زندگی لذت ببریم و مشکلات فردا را تا پیش نیامده اند فراموش کنیم. این شما و این پنج انیمه ژانر شوجو که می توانند حال شما را خوب کنند:

5. Comic Girls

این انیمه در مورد چند دختر نوجوان است که قصد دارند مانگاکا ( طراح مانگا ) شوند که در یک خوابگاه در کنار یکدیگر زندگی می کنند. اما آنها قصد ندارند تنها برای تفریح به طراحی مانگا پرداخته و در واقع دوست دارند مانگاکای حرفه ای شوند و در این راه هرکدام با مشکلات خاص خود سر و کله می زنند. یکی از آنها مجبور شد مانگاهای خود را از خانواده پولدارش قایم کند چون مخالف آن بودند، دیگری مدام دچار وسواس فکری درباره هنر خود است چون فکر می کند این مدل طراحی ها مناسب طرفداران ژانر های بزرگسالانه است و دیگر موارد. اما این دختران به یکدیگر کمک می کنند به مشکلات فایق آیند و اعتماد به نفس بیشتری نسبت به کار خود پیدا کنند.

4. Sailor Moon

قطعا این انیمه یکی از شناخته شده ترین و برجسته ترین انیمه های ژانر شوجو است و توانست این ژانر و ژانر دختران جادویی را چند پله به جلو برساند. این انیمه در مورد اوساگی و چند دختر جادویی دیگر است که سرنوشت آنها نابود کردن آدم بدهای داستان است. آنها در زیر نور مهتاب به مبارزه می پردازند، اما در طول روز زندگی عادی خود را سپری می کنند و به مانند بقیه دختران به مدرسه می روند، مثل همه دختران هم سن و سالشان عاشق می شوند و تلاش می کنند تا در امتحانات خودشان نمره قبولی بگیرند! حتی مشکلات زندگی روزمره آنها هم در این انیمه در جریان است و به عنوان مثال اوساگی عاشق کاراکتری دیگر می شود و باید دید این عشق به کجا می رسد...

3. Kiyo In Kyoto: From The Maiko House

جدیدترین انیمه این لیست همین کیو در کیوتو است که تمرکز آن برروی دو دختر با نام های کیو و سومیره است. این دو نفر دو دوست از سنین بچگی هستند که تصمیم می گیرند به خانه مایکویی در کیوتو بروند تا به مایکو ( اشخاصی که نوعی رقص سنتی ژاپن را به اجرا می گذارند ) شوند. هرچند کیو به خاطر مشکلات سلامتی آشپز قبلی این خانه مجبور به آشپزی می شود اما سومیره تبدیل به مایکو می شود. با اینکه راه آینده این دو نفر جدا شده، اما همچنان در یک خانه حضور دارند و این تعاملات روزمره آنها باعث تحکیم دوستی این دو می شود. اگر این موارد شما را راضی به تماشای کیو در کیوتو نکرد، فراموش نکنید این انیمه پر از غذاهای خوشمزه است که باعث به آب افتادن دهان شما می شود! در نهایت یک سریال لایو اکشن اقتباسی از این انیمه در حال ساخت است که در سال 2022 برروی نت فلیکس پخش خواهد شد.

2. ?Is The Order A Rabbit

این انیمه شوجو و اسلایف آو لایف ( برشی از زندگی - تمرکز برروی زندگی روزمره کاراکترها ) یکی از شناخته شده ترین های این ژانر در سال های اخیر است که برروی دو دختر با نام های کاکائو و چینو تمرکز می کند. کاکائو به خانه خرگوش ( Rabbit House ) نقل مکان می کند تا در عین درس خواندن جای زندگی و کار هم داشته باشد که در آنجا با دختر صاحب خانه هم دوست می شود. با گذشت هر قسمت کاراکترهای بیشتری معرفی شده و دایره دوست ها و تعاملات کاکائو بیشتر می شود. تاکنون سه فصل از این انیمه منتشر شده است و بسیاری در انتظار فصل چهارم آن هستند، هرچند توجه داشته باشید این انیمه با دوبله انگلیسی پخش نشده و نسخه دابی ( Dub ) از آن در دست نیست.

1. Fruits Basket

با اینکه فروتز بسکت اصلی هم یک انیمه شوجو و رومانتیک خوبی بود، اما ریمیک آن شاهکار کرد و در بین برتر انیمه های تاریخ جای گرفته است. با اینکه حوادث تراژدیک زیادی در طول این انیمه رخ می دهد، اما در عین حال رابطه بین کاراکترها و کمک های آنها به یکدیگر لحظات شیرینی رقم می زند. توهرو که مادرش را از دست داده است، به صورت اتفاقی در نزدیکی خانه سوماها کمپ می زند و آنها او را به زندگی در خانه دعوت می کنند. توهرو هم برای کمک به اعضای خانواده سوما برای آنها آشپزی می کند و کارهای خانه را انجام می دهد. اقتباس اولیه فروتز بسکت در سال 2001 پخش شد و در انتهای همان سال هم به پایان رسید، اما ریمیک آن در سال 2019 شروع به پخش کرد و در نهایت در 2021 فصل آخر آن پخش شد و برخلاف اقتباس اولیه تمام مانگا را پوشش داد. همچنین یک فیلم سینمایی از این انیمه در دست ساخت است.

مطالب مشابه

هفت کاراکتر شیطانی انیمه Attack On Titan
هفت کاراکتر شیطانی انیمه Attack On Titan
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 4 دقیقه
پنج چیزی که از لوفی دوست داریم
پنج چیزی که از لوفی دوست داریم
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 3 دقیقه
پنج مُدی که انیمه Sailor Moon در این صنعت به راه انداخت
پنج مُدی که انیمه Sailor Moon در این صنعت به راه انداخت
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 4 دقیقه
پنج انیمه که فضایی تاریک تر از Attack On Titan دارند
پنج انیمه که فضایی تاریک تر از Attack On Titan دارند
Alternate Text Mamdosein
موضوع انیمه مانگا لایو اکشن|زمان مطالعه 3 دقیقه