بهترین وبسایت های بازی فکری و آموزشی مغز

2022-08-14T18:17:00Z موضوع بازی تفریح سرگرمی زمان مطالعه 3 دقیقهدرجه کیفی A

بهترین وبسایت های بازی فکری و آموزشی مغز

از سودوکو با قلم و کاغذ و جدول کلمات متقاطع گرفته تا برنامه های تخصصی آموزش مغز، گزینه های زیادی برای بازی های فکری وجود دارد. افراد در هر سنی از این بازی ها برای بهبود عملکرد ذهنی و جلوگیری از پیری مغز استفاده می کنند.

آموزش مغز به بهبود حافظه، زمان پاسخگویی و مهارت‌های منطقی شما کمک می کند، اگرچه تحقیقات نشان می‌دهد که رابطه بین بازی‌های تمرین مغز و بهبود عملکرد شناختی پیچیده است. این بازی ها و فعالیت هایی را امتحان کنید که ممکن است تمرکز ذهنی و تناسب فکری شما را بهبود بخشد.

 

Sudoku

سودوکو یک بازی قرار دادن اعداد است که بر حافظه کوتاه مدت متکی است. برای تکمیل یک پازل سودوکو، باید به جلو نگاه کنید و دنباله‌هایی از پیامدها را دنبال کنید - اگر عدد 6 را در این کادر قرار دهید، آن یک باید 8 باشد و این یکی 4، و غیره. این نوع برنامه ریزی به بهبود حافظه کوتاه مدت و تمرکز کمک می کند.

می توانید سودوکو را به صورت آنلاین، روی یک برنامه یا روی کاغذ بازی کنید. به دنبال یک سودوکو معمولی در روزنامه خود بگردید، کتابی با مجموعه ای از پازل ها بخرید، یا یک برنامه رایگان برای تلفن یا تبلت خود دانلود کنید.

پازل های سودوکو در درجات مختلف دشواری در دسترس هستند. وقتی شروع می کنید، بازی های آسان را انجام دهید تا زمانی که قوانین را یاد بگیرید. اگر روی کاغذ بازی می کنید، از مداد استفاده کنید!

 

Lumosity

Lumosity یکی از شناخته شده ترین برنامه های تمرین مغز و آمادگی ذهنی است. می‌توانید برای یک حساب کاربری رایگان ثبت نام کنید تا سه بازی در روز انجام دهید، یا خدمات اشتراک را برای پیشنهادات بیشتر انتخاب کنید. در هر صورت، می توانید نتایج و پیشرفت خود را پیگیری کنید.

بازی‌ها، تست‌ها و فعالیت‌های سرگرم‌کننده تمرین مغز و آمادگی ذهنی Lumosity توسط علم پشتیبانی می‌شوند. می توانید آنها را در وب سایت پخش کنید یا برنامه های رایگان برای iOS و Android را دانلود کنید. Lumosity همچنین دارای یک برنامه مراقبه و تمرکز حواس به نام Lumosity Mind است.

 

Crosswords

جدول کلمات متقاطع یک مربی کلاسیک مغز است که نه تنها به زبان کلامی بلکه به حافظه از ابعاد مختلف دانش دسترسی دارد. راه های زیادی برای انجام جدول کلمات متقاطع وجود دارد، چه آنلاین و چه غیر آنلاین. اگر روزنامه روزانه دریافت کنید، تقریباً همیشه جدول کلمات متقاطع را در آنجا دریافت خواهید کرد. یا کتابی از جدول کلمات متقاطع را انتخاب کنید که به طور خاص با سطح مهارت و علایق شما مناسب است.

همچنین گزینه های زیادی برای جدول کلمات متقاطع به صورت آنلاین یا از طریق برنامه های رایگان یا ارزان پیدا خواهید کرد. وب سایت AARP جدول کلمات متقاطع روزانه را ارائه می دهد که برای همه رایگان است.

 

Elevate

برای اجرای 35 بازی مختلف آموزشی مغز Elevate که حس بسیار آموزشی دارند، باید یک برنامه دانلود کنید. رایگان است (با خریدهای درون برنامه ای) و هر دو نسخه iOS و اندروید ده ها هزار بررسی پنج ستاره دارند.

بازی‌های Elevete روی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و ریاضی متمرکز هستند و می‌توانید تمرینات خود را طوری تنظیم کنید که روی هر حوزه‌ای که ترجیح می‌دهید تمرکز کنید. مانند بسیاری از بازی‌های مغزی دیگر، می‌توانید پیشرفت خود را دنبال کنید تا ببینید مهارت‌هایتان چگونه بهبود می‌یابد.

 

 

Peak

Peak یکی دیگر از گزینه‌های فقط اپلیکیشنی است (برای iOS و اندروید موجود است) که بازی‌های مغزی را برای کمک به شما در کار روی تمرکز، حافظه، حل مسئله، چابکی ذهنی و عملکردهای شناختی بیشتر ارائه می‌کند. اگر فردی رقابتی هستید، ممکن است با دیدن عملکرد خود در برابر سایر کاربران انگیزه پیدا کنید. استفاده از این برنامه رایگان است، اما یک اشتراک ارزان، ویژگی های بیشتری را باز می کند.

 

(در ادامه در مورد بهترین بازی های افزایش حافظه بیشتر بخوانید.)

مطالب مشابه

بهترین بازی های انیمه برای موبایل
بهترین بازی های انیمه برای موبایل
Alternate Text Nazila77
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه
مهم ترین بازی های ویدئویی که در مرداد 1401 منتشر خواهند شد
مهم ترین بازی های ویدئویی که در مرداد 1401 منتشر خواهند شد
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه
چه انتظاری از Mass Effect بعدی داریم؟
چه انتظاری از Mass Effect بعدی داریم؟
Alternate Text Mamdosein
موضوع بازی تفریح سرگرمی|زمان مطالعه 3 دقیقه