چگونه در اینترنت به دنبال شغل باشیم؟

2022-10-27T14:03:00Z موضوع تجارت کسب و کار استارتاپ زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

چگونه در اینترنت به دنبال شغل باشیم؟

اگر به دنبال شغل هستید، اینترنت راهی عالی برای یافتن و درخواست مشاغل آگهی شده و ارسال رزومه خود در جایی است که کارفرمایان بتوانند آن را مشاهده کنند.

با هجوم اینترنت به خانه ها و زندگی ما، چیزهای زیادی در نحوه زندگی، کار و سرگرمی ما تغییر کرده است. یکی از تغییرات مؤثر و باید بگوییم، تغییر خارق العاده ای که اینترنت در زندگی ما ایجاد کرده است این است که چگونه به جستجوی شغل کمک می کند.

امروزه، تنها با کلیک یک دکمه، می توان اطلاعات میلیون ها فرصت شغلی در سراسر جهان را دریافت کرد.

روش های کاربردی پیدا کردن شغل در اینترنت


1. لیست مشاغل گسترده را دنبال کنید

شما به سختی لیست های شغلی در طبقه بندی های کتابی دریافت می کنید. اما در اینترنت، می توانید هزاران لیست شغلی دریافت کنید. چه مشاغل محلی، چه مشاغل سطح ملی یا مشاغل بین المللی که به دنبال آن هستید، انواع شغل های مرتبط را در اینترنت دریافت خواهید کرد.با اینترنت، هیچ زمان بندی ثابتی وجود ندارد که شما مجبور باشید برای جستجوی شغل به آن پایبند باشید. شما می توانید برنامه خود را توسعه دهید و هر زمانی از روز را به جستجوی شغل اختصاص دهید.

برخلاف جستجوهای شغلی آفلاین، جستجوی شغل آنلاین نسبتاً سریع و آسان است. شما در خانه خود می نشینید و فقط زمان کمی را برای جستجوی شغل آنلاین اختصاص می دهید. شما زمان کمتری صرف کرده اید اما نتایج بیشتری می گیرید.

بنابراین، هنگام استفاده از اینترنت برای جستجوی کار، بسیاری از زمان و سایر منابع شما ذخیره می شود.

 

 

2. از رسانه های اجتماعی موثر استفاده کنید

درصد نسبتاً زیادی از جمعیت جهان در رسانه های اجتماعی هستند. اگرچه برای ارتباط با دوستان یا استفاده از آن به عنوان بستری برای اشتراک‌گذاری اخبار، حتماً به شبکه‌های اجتماعی پیوسته‌اید، اما این رسانه‌ها می‌توانند کمک بزرگی در جستجوی شغل باشند.

 

لینکدین قدرتمند:

در حالی که سایتی مانند لینکدین صرفاً برای کمک به افراد برای ایجاد شغل است، حتی می توانید از این پلت فرم برای بازاریابی خود و ارتباط با افراد صنایع دیگر استفاده کنید.

لینکدین به شما کمک می کند تا مشاغل مرتبط با مهارت ها و صلاحیت های خود را پیدا کنید. می‌توانید با استفاده از فیلد جستجو در بالای صفحه اصلی LinkedIn به جستجوی شغل بپردازید یا می‌توانید مستقیماً به صفحه مشاغل دسترسی پیدا کنید که در آن کار را جستجو کرده و درخواست دهید. روزانه میلیون‌ها شغل در لینکدین پست می‌شوند، بنابراین باید بتوانید آگهی‌های شغلی مناسبی را پیدا کنید که مطابق با انتظارات و نیازهای شما باشد.

اگر به تازگی وارد لینکدین شده اید،بسیار مفید خواهد بود که در مورد نحوه استفاده از لینکدین و ویژگی های آن برای شروع آسان جستجوی شغل خود مطالعه کنید. همچنین، مطمئن شوید که پروفایل لینکدین خوبی ایجاد کرده‌اید که برجسته باشد و مهارت و تخصص شما را به نمایش بگذارد.

نکته مهم در خصوص لینکدین این است که مهارت های نمایش داده شده در پروفایل به اندازه کافی اثربخشی و کارآیی در سطح ملی و بین المللی داشته باشد، که موفقیت جستجوی شغل را به طور گسترده و چشمگیری افزایش خواهد داد.در این خصوص می توانید از سایت هایی مانند نت زم(netxam) بهره ببرید که کامل ترین مرجع شبیه سازی آزمون های لینکدین را در اختیار شما قرار می دهد تا به عنوان یک کاربر حرفه با بیشترین مهارت در لینکدین موفق شوید. نت زم علاوه بر آزمون های کاملا شبیه به آزمون های مهارت،امکان شرکت رایگان در آزمون ها را نیز فراهم می آورد.

 

توییتر و اینستاگرام:

از سایت‌هایی مانند توییتر و اینستاگرام نیز می‌توان برای دنبال کردن استخدام‌کنندگان و صنعت استفاده کرد و به محض اینکه یک فرصت شغلی وجود داشت، می‌توانید اخبار فرصت‌های شغلی را در توییتر و اینستاگرام دریافت کنید.

 

فیسبوک:

از طریق فیس بوک، حتی می توان به صفحات فیس بوک استخدام کنندگان و شرکت هایی که به طور مرتب پست هایی در مورد فرصت های شغلی در صفحات خود قرار می دهند، دسترسی داشت.

3.ارائه عالی رزومه در اینترنت

قانون اساسی در جستجوی کار که باید آن را درک کنید این است که جستجوی کار فقط برای یافتن شغلی مناسب با علایق شما نیست، بلکه این است که به کارفرمایان بالقوه خود بگویید که از همه کسانی که برای این کار درخواست داده اند، شما یکی از مناسب ترین آنها هستید.

چطوری این کار را انجام دهید؟ در اینترنت، سایت های زیادی پیدا خواهید کرد که به شما امکان می دهند رزومه خود را به حرفه ای ترین شکل به نمایش بگذارید. به عنوان مثال سایت سی وی بیلدر در این زمینه کمک کننده خواهد بود. همچنین اهمیت حرفه ای بودن رزومه در لینکدین و ارائه مهارت های مناسب به کمک نت زم، بسیار کاربردی خواهد بود.

رزومه‌های ویدیویی در حال حاضر بسیار محبوب هستند و می‌توانید آن را ایجاد کرده و در وب‌سایت‌های اشتراک‌گذاری ویدیو آپلود کنید.

 

جستجوی شغل اینترنتی بدون شک برای جستجوی شغل مناسب بسیار آسان تر و راحت تر است.

اینترنت درست مانند یک باغ میوه بزرگ است که انواع میوه ها را در اختیار شما قرار می دهد، ممکن است بیشتر آنها خوب باشند اما ممکن است برخی خراب و برای مصرف نامناسب باشند.

این شما هستید که پس از یک تحقیق و تفکر خوب باید تصمیم مناسبی بگیرید. مراحل بالا به شما ایده خوبی در مورد اینکه چگونه می توانید از اینترنت به نفع خود برای جستجوی شغل و یافتن شغل مورد نظر خود استفاده کنید، می دهد.

مطالب مشابه

استراتژی بازاریابی در کسب و کار
استراتژی بازاریابی در کسب و کار
Alternate Text Nazila77
موضوع تجارت کسب و کار استارتاپ|زمان مطالعه 7 دقیقه
راهنمای بسیار کاربردی طراحی کسب و کار
راهنمای بسیار کاربردی طراحی کسب و کار
Alternate Text Nazila77
موضوع تجارت کسب و کار استارتاپ|زمان مطالعه 7 دقیقه
یک شرکت هدفمند چیست؟
یک شرکت هدفمند چیست؟
Alternate Text Nazila77
موضوع تجارت کسب و کار استارتاپ|زمان مطالعه 5 دقیقه
چگونه کسب و کار را بیاموزیم؟
چگونه کسب و کار را بیاموزیم؟
Alternate Text Nazila77
موضوع تجارت کسب و کار استارتاپ|زمان مطالعه 4 دقیقه