آیا یوگا می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

2022-10-03T09:01:00Z موضوع پزشکی ورزشی تغذیه زمان مطالعه 5 دقیقهدرجه کیفی A

آیا یوگا می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

وقتی صحبت از سوزاندن شدید کالری به میان می‌آید، اشکال بسیار کمی از یوگا احتمالاً در سطحی مشابه با کلاس اسپینینگ یا جلسه بوت‌کمپ هستند.

در یک کلاس یوگا که از نظر جسمی نیاز دارد و به سرعت حرکت می کند و ممکن است شامل وزنه های دست باشد، ممکن است تا 400 کالری در ساعت بسوزانید. اما کلاس های معمولی بین 175 تا 250 کالری در ساعت دارند. در مقابل، تخمین زده شده است که زومبا حدود 650 کالری در ساعت می سوزاند.

البته، کالری سوزی تا حد زیادی به عوامل فردی مانند سن، توده عضلانی، وزن بدن، میزان متابولیسم پایه، میزان کلی فعالیت روزانه و حتی جنسیت بستگی دارد - مردان تمایل دارند کالری بیشتری نسبت به زنان بسوزانند.

این بدان معناست که شما ممکن است در کلاس یوگا 300 کالری بسوزانید در حالی که دوست شما فقط نیمی از آن را می سوزاند. اما حتی با در نظر گرفتن این اخطارها، یوگا همچنان می تواند به عنوان بخشی از تلاش برای کاهش وزن موثر باشد، زیرا مزایای بی شماری دارد که می تواند به طور غیرمستقیم به کاهش وزن کمک کند، حتی اگر در حین کلاس کوره کالری را بالا نبرید. چرا یوگا باید در برنامه کاهش وزن شما باشد:

تقویت قدرت

بسیاری از کلاس‌های یوگا شامل حداقل نوعی تقویت قدرت از طریق ورزش با وزن بدن هستند.

برای مثال، ممکن است دنباله‌ای به نام «چاتورانگا» انجام دهید، که اساساً یک نیمه فشار است که عضلات سه سر، عضلات شانه و عضلات سینه‌ای شما را تقویت می‌کند. سایر ژست‌ها ممکن است بر روی مغز، چهار ران، همسترینگ و باسن شما تأثیر بگذارد.

همانطور که در برابر جاذبه کار می کنید، این توالی های یوگا را به تمرین مقاومتی تبدیل می کند. و این باعث ایجاد توده عضلانی می شود - که به نوبه خود باعث سوزاندن کالری طولانی مدت می شود.

 

استرس کمتر و خواب بهتر

وقتی صحبت از چربی‌ساز شکم می‌شود، استرس در کاهش وزن بسیار موثر است. به گفته دکتر سارا گاتفرید، نویسنده کتاب "درمان هورمونی"، به این دلیل است که استرس مزمن سطح کورتیزول شما را بالا نگه می‌دارد و بدن شما با تخلیه مواد شیمیایی مغز مانند سروتونین واکنش نشان می‌دهد.

این ترکیب نه تنها باعث می شود که شما شروع به ذخیره چربی بیشتر در شکم کنید - که بدن برای داشتن یک منبع انرژی آماده در شرایط جنگ یا گریز، آن را دور می کند - بلکه بر خواب شما تأثیر منفی می گذارد و میل به شکر را افزایش می دهد و باعث می شود که آن را افزایش دهید.

الیزا کینگسفورد، روان‌درمانگر و نویسنده کتاب «کاهش وزن با نیروی مغز» می‌گوید هنگامی که سطح کورتیزول مزمن ترشح می‌شود، هیچ مقدار ورزش یا محدودیت کالری وزن فرد را کاهش نمی‌دهد. تصور کنید خوب غذا می خورید، ورزش می کنید و هر کاری که می توانید برای سالم ماندن انجام می دهید، فقط متوجه می شوید که وزن اضافه می کنید. این به نوبه خود منجر به احساس پریشانی می شود و این چرخه ادامه می یابد. این کاری است که استرس انجام می دهد.»

یوگا یک ضد استرس قوی است و یک مطالعه نشان داد که در سرتاسر بدن برای ایجاد حالتی آرام‌تر عمل می‌کند. وقتی این اتفاق می افتد، سایر عادات سالمی که برای کاهش وزن به کار می برید، به سادگی بهتر عمل می کنند.(بهترین حالت های یوگا برای آرامش)

زمان اجتماعی بیشتر

پخش جریانی یک کلاس یوگا آنلاین برای برنامه های شلوغ عالی است، اما در نظر گرفتن پیوستن به یک کلاس حضوری نیز مفید است. این می تواند به شما این فرصت را بدهد که با دیگران ارتباط برقرار کنید، حتی اگر با کسی بحث عمیقی نداشته باشید.

یک مطالعه نشان داد که یوگا، به طور خاص، ابزار مفیدی برای کاهش وزن به دلیل حمایت غیررقابتی و اجتماعی ارائه شده توسط جامعه یوگا است. بسیاری از شرکت کنندگان در آن مطالعه احساس می کردند که حضور در یک استودیوی یوگا نسبت به فرهنگی که در باشگاه ها و باشگاه های سلامت با آن مواجه شده بودند متفاوت و مثبت تر بودند.

افراد حاضر در این مطالعه همچنین در مورد احساس مانند سایر دانش آموزان و معلم یوگا به عنوان الگو از نظر تغذیه سالم و همچنین برای یک جهان بینی سالم تر عمل کردند که برای کاهش استرس و اتخاذ رفتارهای بهتر مفید بود.(بهترین کانال های یوتیوب برای آموزش مبتدی یوگا)

انتخاب های غذایی سالم تر

کینگزفورد معتقد است، همانطور که تمرینی مانند یوگا را در روال خود ادغام می کنید و سطوح استرس کمتر و خواب بهتری را تجربه می کنید، احتمالاً توجه بیشتری به آنچه می خورید نیز خواهید داشت.

این توسط یک مطالعه اخیر تأیید شده است که نشان می دهد افرادی که احساس کار بیش از حد و فرسودگی می کنند در معرض خطر بسیار بیشتری از خوردن احساسی و پرخوری هستند. محققان همچنین دریافتند که هر چه میزان خستگی و خستگی بیش از حد بیشتر باشد، افراد تمایل بیشتری به فست فود و گزینه‌های راحت دارند و در نتیجه کالری بیشتری دریافت می‌کنند.

تمرکز یوگا بر تمرکز حواس و حضور تنها زمانی که در حال انتقال به ژست بعدی خود هستید مفید نیست - همچنین ذهنیتی را در خود پرورش می دهد که در راهروی فروشگاه مواد غذایی می ایستید یا به منوی رستوران نگاه می کنید مفید است.

کینگزفورد می‌گوید: «پرورش بیشتر خودآگاهی به طور کلی می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید چرا در مورد غذا و فعالیت انتخاب می‌کنید. "می توانید شروع به دیدن الگوهایی کنید که به شما کمک نمی کنند و روی تغییر آنها کار کنید."

روی مراقبت از خود تمرکز کنید

همانطور که همه کسانی که در تلاش برای کاهش وزن هستند می دانند، کاهش وزن بیشتر از یک رویکرد کالری دریافتی و کاهش کالری است.

در حالی که این یک نقطه شروع موثر برای بسیاری است، صرف نظر از مراقبت از خود می‌تواند تلاش‌های کاهش وزن را دشوارتر، یا بدتر از آن، کاملاً بی‌اثر کند. همچنین، اولویت دادن به دیگران می‌تواند باعث شود که تغذیه سالم و ورزش در لیست کارها قرار بگیرند.

اضافه کردن یوگا به یک برنامه معمول ممکن است کالری سوزی نباشد، اما به هر حال می تواند نتایج قدرتمندی داشته باشد، زیرا به شما کمک می کند عادات خوبی ایجاد کنید که باعث کاهش وزن پایدار و پایدار می شود.(فواید شگفت انگیز یوگا)

مطالب مشابه

کاهش وزن استرس چیست و چه باید کرد؟
کاهش وزن استرس چیست و چه باید کرد؟
Alternate Text Nazila77
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 6 دقیقه
فواید خارق العاده ذهنی ورزش
فواید خارق العاده ذهنی ورزش
Alternate Text Nazila77
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 4 دقیقه
تاثیر مخرب استرس روی مغز شما
تاثیر مخرب استرس روی مغز شما
Alternate Text Nazila77
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 5 دقیقه
استرس و گردن درد
استرس و گردن درد
Alternate Text Nazila77
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 5 دقیقه