فواید شگفت انگیز یوگا

2022-02-22T12:00:00Z موضوع پزشکی ورزشی تغذیه زمان مطالعه 4 دقیقهدرجه کیفی A

فواید شگفت انگیز یوگا

بیش از 300 میلیون نفر در سراسر جهان عاشق یوگا شده اند و این تعداد هر سال همچنان در حال افزایش است.واقعاً جای تعجب نیست، وقتی در نظر بگیرید که یوگا مزایای زیادی هم برای سلامت روانی و هم برای سلامت جسمی شما دارد. در ادامه برخی از این فواید برتر را بررسی می کنیم.

1: روند پیری را کند می کند

یکی از جذاب ترین یافته های تحقیقات یوگا باید این واقعیت باشد که یوگا روند پیری را کند می کند.در سال 2017، گروهی متشکل از 96 فرد سالم در 12 هفته یوگا و مدیتیشن شرکت کردند.

نتایج نشان داد که آسیب DNA و کوتاه شدن تلومر (که کلاه هایی هستند که از کروموزوم های ما محافظت می کنند) کاهش یافته است.

نتیجه گیری بیان کرد که با اتخاذ یک سبک زندگی که شامل یوگا و مدیتیشن می شود، می توانید پیری سلولی را کاهش دهید.


2: سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

یوگا می تواند التهاب را در بدن کاهش دهد، با این حال یافته های منتشر شده در مجله پزشکی رفتاری نشان داد که می تواند به سیستم ایمنی بدن شما نیز کمک کند.این بررسی سیستماتیک در سال 2018 نشان داد که یوگا می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند، به ویژه برای افرادی که با بیماری هایی با اجزای التهابی سروکار دارند.

3:الهام بخش خلاقیت است

کارآفرینان (در مورد اهمیت خلاقیت در کسب و کار بیشتر بخوانید) به عنوان برخی از خلاق ترین افراد در جهان تلقی می شوند و آموزه های تفکر برانگیز پشت یوگا آن را به یک تمرین خلاق تبدیل می کند.

به همین دلیل است که پروژه ای که در سال 2013 منتشر شد، به تأثیر یوگا و مدیتیشن بر این گروه پرداخت.به طور شگفت انگیزی، تنها پس از دوازده هفته یوگا و مدیتیشن، خلاقیت در نمونه 40 کارآفرین افزایش یافت.

4:انعطاف پذیری را بهبود می بخشد

تعجب آور نیست که یوگا انعطاف پذیری را بهبود می بخشد، زیرا برخی برای افزایش انعطاف پذیری قوی تر از سایرین هستند.مطالعه ای که بر روی ورزشکاران مرد کالج متمرکز شده بود، به دنبال یافتن راه هایی بود که 10 هفته یوگا چگونه می تواند بر عملکرد ورزشی تأثیر بگذارد.نتایج، افزایش انعطاف پذیری و بهبود تعادل را نشان داد. همچنین پیشنهاد شد که یوگا در واقع ممکن است هر عملکرد ورزشی را که به این مهارت ها نیاز دارد، افزایش دهد. این یکی دیگر از دلایلی است که نشان می دهد یوگا برای مردان به همان اندازه ی زنان، عالی است.

5:قدرت را افزایش می دهد

قدرت، به ویژه قدرت مرکزی، را می توان با تمرین یوگا ایجاد کرد.تنها پس از 21 روز یوگا ، می توان دید که پیشرفت های قابل توجهی در قدرت اصلی و همچنین تعادل وجود دارد.به علاوه می توانید با اضافه کردن وزنه به تمرین یوگا، مقاومت بیشتری به خود بیفزایید.

6:وضعیت بدن را بهبود می بخشد

ژست مناسب را در یوگا بگیرید و می توانید وضعیت بدن خود را بهبود ببخشید.تحقیقات بیشتری در مورد فواید یوگا و وضعیت بدن هنوز باید انجام شود، با این حال مطالعات اولیه نشان داده است که می تواند ثبات وضعیت بدن را بهبود بخشد.برای افراد بالای 65 سال، تصور می‌شود که تمرین منظم یوگا می‌تواند منجر به زمین خوردن کمتر و وضعیت متعادل شود.

7:عملکرد ریه را بهبود می بخشد و گردش خون را تسهیل می کند.

یوگا یک تمرین فیزیکی است، اما شامل تمرینات تنفسی زیادی است (که طیف وسیعی از مزایای خود را دارد!). در نتیجه استقامت تنفسی و گردش خون را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

(در مورد راه های بهبود گردش خون بیشتر بخوانید)

8:ذهن آگاهی را پرورش می دهد

یکی از پایه های تمرین یوگا، تمرکز حواس است که طیف شگفت انگیزی از مزایای خاص خود را برای سلامتی شما دارد.ذهن آگاهی حالتی است که از لحظه ای که در آن زندگی می کنید کاملاً هوشیار یا آگاه هستید.

افراد مبتلا به افسردگی در پروژه ای در سال 2014، درمان شناختی مبتنی بر ذهن آگاهی را آزمایش کردند.نتایج نشان داد که این تمرین به جلوگیری از عود مجدد یک دوره افسردگی کمک می کند.

9:به اضطراب کمک می کند

بررسی سیستماتیک بسیاری از مطالعات تحقیقاتی اضطراب نشان داد که یوگا می تواند تأثیر شگفت انگیزی بر استرس داشته باشد.یوگا نیدرا، که شکلی عمیق از مدیتیشن است، اضطراب و افسردگی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

دکتر کامینی دسایی، مربی پیشرو در این تمرین در موسسه یوگا آمریت است. کتاب یوگا نیدرا: هنر خواب متحول کننده نحوه تمرین را توضیح می دهد:

"شما را به حالت های عمیق می رساند که به شما کمک می کند بهتر بخوابید، استرس اضافی را خنثی کنید و آرامش عمیق، آرامش و تجدید قوا را به بدن بازگردانید."

10:حافظه را بهبود می بخشد

اگرچه شواهد در حال حاضر محدود است، اما مطالعه ای که توسط مجله بیماری آلزایمر انجام شد نشان داد که یوگا تأثیر مثبتی بر حافظه دارد.در واقع نتیجه گرفته شد که یوگا ممکن است به اندازه تمرین حافظه از نظر بهبود مغز موثر باشد. (در مورد فعال نگه داشتن مغز بیشتر بخوانید)

11:درد مزمن را کاهش می دهد

یوگا می تواند به عنوان ابزاری برای کمک به بیماران برای مدیریت درد استفاده شود.

12:کمردرد را تسکین می دهد

کمردرد یک مشکل واقعی برای جامعه است.بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که یوگا برای درمان کمردرد موثر است و تعدادی از حالت‌های کلیدی بهترین درمان برای این بیماری هستند.یوگا در واقع به اندازه بسیاری از درمان های مکمل دیگر برای افراد مبتلا به کمردرد موثر است.

یوگا فواید سلامت جسمی و روانی را برای افراد در هر سنی ارائه می دهد. و اگر در حال گذراندن یک بیماری، بهبودی پس از جراحی یا زندگی با یک بیماری مزمن هستید، یوگا می تواند بخشی جدایی ناپذیر از درمان شما باشد و به طور بالقوه شفا را تسریع کند.یوگا می تواند از روند درمان حمایت کند و به فرد کمک کند تا علائم را با تمرکز بیشتر و ناراحتی کمتر تجربه کند.

مطالب مشابه

آیا می خواهید یک بسکتبالیست حرفه ای شوید؟
آیا می خواهید یک بسکتبالیست حرفه ای شوید؟
Alternate Text Nazila77
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 3 دقیقه
غذاهایی که ممکن است خطر زوال عقل را کاهش دهند
غذاهایی که ممکن است خطر زوال عقل را کاهش دهند
Alternate Text دلارام
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 5 دقیقه
با این کارها پوست خود را نابود کنید.
با این کارها پوست خود را نابود کنید.
Alternate Text دلارام
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 5 دقیقه
عادت های مناسب جهت کاهش ریسک ابتلا به سرطان سینه
عادت های مناسب جهت کاهش ریسک ابتلا به سرطان سینه
Alternate Text دلارام
موضوع پزشکی ورزشی تغذیه|زمان مطالعه 4 دقیقه